Obszary oddziaływania na organizm człowieka
Połowę zawartości oleju kokosowego stanowi kwas laurynowy, który w organizmie przekształca się w monolauryn. Kwas laurynowy występuje w naturze w dużych ilościach tylko w orzechu kokosowym i w mleku matki, wraz z którym dostaje się do organizmu dziecka i tam buduje jego odporność od samych narodzin. Ma silnie właściwości bakteriobójcze i wirusobójcze, niszczy drobnoustroje pokryte otoczką lipidową (zalicza się do nich m.in. wirus HIV, cytomegalowirus, wirus opryszczki, przeziębienia, a także bakteria Helicobacter pylori, wywołująca wrzody żołądka i nowotwory układu pokarmowego). Inaczej niż antybiotyki, które zabijają całą florę bakteryjną organizmu (w tym także tą dobroczynną) monolauryn atakuje tylko szkodliwe dla zdrowia wirusy i bakterie.
Olej ma niezwykłe właściwości zawdzięcza specyficznemu połączeniu kwasów tłuszczowych z innymi wartościowymi składnikami, takimi jak witaminy z grupy B1, B2, B3, B6,C, E, oraz kwas foliowy, potas, wapń, magnez, żelazo, fosfor i cynk.
Olej jest bogaty w antyoksydanty i naturalne czynniki antybakteryjne, takie jak kwas kaprylowy i kaprynowy. Posiada zdolność wygładzania skóry, przy jednoczesnym zaopatrywaniu jej w antyoksydanty.
Co więcej, zawiera także witaminę E, kolejny antyoksydant, który ma właściwości regenerowania skóry.
Sposób przechowywania:
- w temperaturze pokojowej w zamkniętym pojemniku - należy chronić od światła słonecznego i wilgoci - można przechowywać w lodówce
|
|