Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Okulary ochronne do lasera C02

21-01-2012, 16:13
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 515 zł     
Użytkownik TBH-Polska
numer aukcji: 2048932892
Miejscowość Sierosław
Wyświetleń: 23   
Koniec: 24-01-2012 13:41:51
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Okulary ochronne do urządzeń laserowych są elementem ochronnym niezbędnym do pracy z urządzeniami laserowymi znakującymi, grawerującymi oraz tnącymi. W naszej ofercie znajduje się wiele rodzajów okularów, przeznaczonych do zastosowania z różnymi typami urządzeń laserowych, takimi jak m.in. CO2, YAG, Ytterbium. Wszystkie oferowane przez nas okulary spełniają wymagania najostrzejszych krajowych oraz międzynarodowych norm jakości i bezpieczeństwa.
Możemy wyróżnić dwa typowe rodzaje oddziaływania lasera na oko:


promieniowanie laserowe w zakresie od promieniowania widzialnego i niewidzialnego 400 nm do 1400 nm przedostaje się do wnętrza oka, powodując przegrzewanie siatkówki i niszczenie fotoreceptorów (m.in. lasery Nd:YAG, Ytterbium, YVO 4 )
promieniowanie poniżej 400 nm i powyżej 1400 nm jest w dużym stopniu pochłaniane przez rogówkę i soczewkę, powodując ich uszkodzenie i prowadząc do poparzeń oraz rozwoju katarakty (lasery CO2).

Osoba wystawiona na działanie laserowe - w szczególności niewidzialne dla ludzkiego oka - może być zupełnie nieświadoma, że w danej chwili dochodzi u niej do poważnego uszkodzenia ciała. Lasery do grawerowania, cięcia czy znakowania niosą ze sobą tak silną energię, że nawet promieniowanie rozproszone odbite od powierzchni jest niebezpieczne dla oczu.


Okulary ochronne są niezbędnym wyposażeniem stanowiska pracy, na którym wykorzystywany jest laser. Wyposażone w odpowiednio dobrany do długości fali filtr, spełniające stosowne normy okulary zabezpieczają operatora przed niektórymi opisanymi powyżej zagrożeniami wywołanymi promieniowaniem odbitym.

Bezwzględnie sugerujemy naszym klientom, by używali okularów do lasera nawet wówczas, gdy ich laser wyposażony jest w szybki ochronne. Zwrócić należy uwagę na fakt, iż duża część producentów ze względów ekonomicznych nie wyposaża laserów w najlepszą szybę ochronną odpowiedniej klasy. Elementy takie są bowiem bardzo drogie (około 3 tysiące dolarów za metr kwadratowy za barierę wysokiej klasy).

PAMIĘTAJMY! Wzrok nie ma ceny, dobrej klasy okulary ochronne nie są drogie.
Spójność promienia laserowego, a więc jego niski kąt propagacji w przestrzeni, oraz mechanizm skupiający oka powodują, że promieniowanie lasera może być koncentrowane na niezwykle małej powierzchni siatkówki. Jeżeli dawka trafiająca do oka jest wystarczająco silna, to nieodwracalne uszkodzenie oka następuje w ułamku sekundy.

Promieniowanie laserów takich jak CO2 oraz lasery do znakowania metali (Nd: YAG, Ytterbium itp.) jest szczególnie niebezpieczne, ponieważ nie uruchamia naturalnego odruchu mrugania, który spowodowałby osłonięcie oka i odwrócenie wzroku. Dzieje się tak dlatego, że ten naturalny mechanizm obronny oka reaguje tylko w zakresie światła widzialnego i zostaje niejako oszukany przez laser. Na przykład osoba wystawiona na działanie lasera typy Nd: YAG (1064 nm) może w chwili uszkodzenia zupełnie nie odczuwać bólu, a jedynym wyraźnym sygnałem uszkodzenia będzie trzask siatkówki.

Nie bądź krótkowzroczny - załóż okulary ochronne!

Odpowiednie szkła, zapewniające filtrację w określonym zakresie promieniowania, chronią wzrok użytkownika przed uszkodzeniem w wyniku działania energii lasera. Zgodnie z normami i przepisami BHP okulary ochronne należy bewzględnie stosować w przypadku, gdy urządzenie nie jest wyposażone w obudowę ochronną.

Kolor szkieł różni się w zależności od długości filtrowanych promieni lasera.

Informacja ogólna: okulary ECO#35 przeznaczone są dla laserów CO2 dobór okularów należy dostosować do parametrów urządzenia i długości fali.

Opis zagrożeń ze strony promieniowania laserowego

Bezpieczeństwo pracy w przypadku urządzeń laserowych pownnio być traktowane ze szczególną uwagą i pieczołowitością. Jest tak dlatego, że w przypadku większości rodzajów laserów stosowanych w przemyśle zagrożenie jest niewidzialne, oddziałuje zdalnie i może w niemal niezauważalny sposób powodować nieodwracalne uszkodzenia ciała, w tym jednego z najważniejszych zmysłów - zmysłu wzroku.