OKULARY DO REHABILITACJI WZROKU - NIESOCZEWKOWE
Korekcyjne okulary niesoczewkowe (ajurwedyjskie) zarejestrowane są jako
WYRÓB MEDYCZNY
WSKAZANIA:
-
krótkowzroczność
-
dalekowzroczność
-
starczowzroczność
-
normowzroczność
-
wczesny etap zaćmy
-
stan pooperacyjny oczu
-
zmęczenie oczu
Ten model okularów niesoczewkowych zarejestrowany jest jako wyrób medyczny oraz wpisany do rejestru w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych w Warszawie oraz w Krajowej Bazie Produktów Ochrony Zdrowia (KBPOZ) - pierwszej w Polsce centralnej bazie produktów leczniczych i wyrobów medycznych oraz innych produktów, będących w obrocie aptecznym.
Okulary niesoczewkowe Jaganath są jedynym takim wyrobem medycznym na rynku w Polsce potwierdzonym badaniami medycznymi
Okulary Jaganath zostały pozytywnie ocenione przez Katedrę i Klinikę Chorób Oczu Akademii Medycznej w Warszawie/obecnie Uniwersytet Medyczny w Warszawie.
O rewelacyjnych właściwościach okularów przekonaj się już po pierwszym założeniu - ostrość widzenia ewidentnie poprawia się
Okulary multiprzesłonowe służą do rehabilitacji wzroku. Zaleca się używanie okularów niesoczewkowych w celu ożywienia naturalnych funkcji oka osobom stale noszącym okulary soczewkowe. Polecamy również okulary na stany pooperacyjne oczu. Zasadą działania okularów jest uzyskanie ostrego widzenia w wyniku zastosowania przesłon wielootworkowych. Sprawdzają się świetnie do czytania oraz do ćwiczenia oczu podczas spacerów.
Na co dzień osoby z krótkowzrocznością powinny używać okularów do patrzenia na rzeczy odległe np. podczas spacerów, a osoby dalekowzroczne potrzebują stosować je do czytania, pisania itp. W poszczególnych przypadkach wad widzenia należy eksperymentować z okularami, żeby dostosowywać je do swojego sposobu widzenia.
Okulary wielootworkowe nie pomniejszają ani nie powiększają widzianego obrazu, korygują jednak wady widzenia i dlatego obraz postrzegamy ostrzej.
Okulary JAGANATH są uniwersalne. Dzięki elastycznym zausznikom dopasowują się do każdego kształtu głowy.
ZADBAJ O SWÓJ WZROK
Za ostrość naszego widzenia odpowiada przede wszystkim soczewka, która znajduje się wewnątrz gałki ocznej. Może ona zmieniać swoją grubość i dzięki temu poprawiać ostrość obrazu (muskulatura oka reguluje jej napięcie). Jeżeli regulacja działa sprawnie, to praca soczewki przebiega bez zaburzeń, natomiast, gdy słabnie to psuje się wzrok. Doświadczają tego najczęściej osoby starsze, ale i inni, których dosięgła krótkowzroczność lub dalekowzroczność. Zwykle kończy się to tym, że zaczynamy nosić okulary, w których umieszczona jest soczewka, mająca zrekompensować niedomaganie aparatu widzenia. Uściślając, okulary tradycyjne przejmują część pracy za mięśnie oka, co sprawia, że rozleniwia się ono i cały aparat widzenia. Okulary tradycyjne doraźną formą korekcji wad wzroku. Okulary korekcyjne, niesoczewkowe służą natomiast wzmocnieniu muskulatury oka. Okulary te uświadamiają osobie używającej ich, że przeszkody w widzeniu można pokonać, i paradoksalnie przeszkodą tą wydają się być same okulary, które uruchamiają mechanizm do pokonania przeszkody.
Do każdej pary okularów dołączamy etui wraz z instrukcją użytkowania okularów oraz certyfikat medyczny
*** Bezwzględnie nie należy stosować okularów wielootworkowych w czasie prowadzenia pojazdów mechanicznych.