Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Okulary ajurwedyjskie - bezsoczewkowe - MĘSKIE

31-01-2012, 21:19
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Najwyzsza cena licytacji: 125 zł      Aktualna cena: 125 zł     
Użytkownik SekretyZdrowia
numer aukcji: 2060305335
Miejscowość Katowice
Kupiono sztuk: 1    Licytowało: 1    Wyświetleń: 64   
Koniec: 26-01-2012 10:58:55
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha


Sklep "Sekrety Zdrowia" zaprasza:
 


Fabrycznie nowe - Lecznicze okulary Ayurwedyjskie (ajurwedyjskie) -
okulary do leczenia wzroku

Gwarantujemy leczenie z 0,1 - 5 dioptrii do około zera,
powyżej 5 dioptrii gwarantujemy znaczne zmniejszenie wady.


Na tej aukcji sprzedajemy model męski okularów


FHU "Sekrety Zdrowia" jest głównym dystrybutorem okularów leczniczych na terenie Śląska, a w sprzedaży wysyłkowej na terenie całego kraju.

FHU "Sekrety Zdrowia" została wyróżniona
nagrodą najlepszego sprzedawcy okularów ajurwedyjskich w roku 2006 :

 

 

Większość chorób oczu spowodowana jest nowoczesnym stylem życia. Można wymienić: nieprawidłowe oświetlenie, czytanie ze zbyt małej odległości, wpatrywanie się w jeden punkt (np. praca przy komputerze, oglądanie telewizji, jazda samochodem) aż po nieprawidłową dietę, która nie dostarcza oku potrzebnych substancji odżywczych.

Choroby oka powodowane są również przez takie czynniki jak starość i przebyte choroby (np. cukrzyca). Jednak większość chorób spowodowana jest zmniejszeniem zdolności akomodacyjnych oka.



DZIAŁANIE


Aby działanie okularów było dla Państwa bardziej zrozumiałe pokażemy parę rysunków oka.


Przekrój oka:

Budowa oka

Do optyki oka należy:
Rogówka, która ma stałe dioptrie - 43, które się nie zmieniają,
Soczewka, której mięśnie potrafią zmieniać optykę oka i od której zależy nasze ostre widzenie. Soczewka ta ma 19,7 D a potrafi zmieniać się nawet o 14 D. Jest to jednak możliwe tylko u młodego człowieka, do ok. 10 lat.
20-latek to już tylko 10 D
40-latek 4,7 D
50-latek 2,0 D
60-latek 1,0 D
70-latek 0,0 D


Oko zdrowego człowieka

Budowa

Promienie zaznaczone na tym rysunku na niebiesko to promienie odpowiedzialne za nasze ostre widzenie, które wpadają w nasze oko pod kątem prostym i równolegle do osi widzenia, zaznaczoną tu czarną linią przerywaną. I jeśli te promienie przejdą przez naszą rogówkę i soczewkę skupią się dokładnie na plamce żółtej to wtedy widzimy dobrze. Nic nie musimy robić z naszymi oczami. Mięśnie soczewki dbają o to, żeby promień ostrego widzenia zawsze skupiał się na plamce żółtej - niezależnie od tego czy oglądany przedmiot jest blisko czy daleko.
Jeśli jednak punkt skupienia promieni będzie w innym miejscu oznacza to wadę wzroku.


Oko krótkowidza

Budowa

Na tym zdjęciu Państwo widzicie promienie wpadające w nasze oko skupiają się przed plamką żółtą i na nią padają już rozproszone. Wtedy widzimy źle, niewyraźnie, mamy rozmazany obraz. Mięśnie potrafią zmienić optykę soczewki tak, aby widzieć ostry obraz bliży, ale im przedmiot jest położony dalej od oka tym jest bardziej nieostry.
Udajemy się wówczas do okulisty aby skorygował nam tą wadę, abyśmy lepiej i wyraźniej widzieli.


Budowa

I co się dzieje? Okulista aby skorygować nam wadę krótkowzroczności zakłada nam przed oko soczewkę (-) rozpraszającą aby ten punkt skupienia promieni przesunąć na plamkę żółtą. Wtedy widzimy znowu dobrze, cieszymy się, że widzimy ostro, ale co dzieje się z naszym okiem? Z naszą soczewką? Nasza naturalna soczewka zaczyna leniwieć. I szybciej tracić ostrość widzenia. Dlaczego? Dlatego, że ma wspomaganie postawione przed naszym okiem. Po co nasza naturalna soczewka ma pracować jeśli widzi dobrze przez sztuczną, prawda? Tak już jest z naszym, każdym organem, że jeśli ma do wyboru wybiera wygodę. To tak jak z całym naszym organizmem; jeśli mamy do wyboru rower i samochód, każdy wybierze samochód bo po co ma pedałować i męczyć się, aby się przemieścić jeśli może wygodnie siedzieć i też się przemieścić. Prawda?

Niektórzy okuliści specjalnie przepisują słabsze okulary, żeby "zmusić jeszcze oko do pracy".


Oko dalekowidza

Budowa

Podobnie jest z okiem dalekowidza. Promienie gdyby mogły skupiały by się za naszym okiem. Na plamkę żółtą padają rozproszone. Widzimy źle, niewyraźnie, mamy obraz rozmazany. Dobrze widzimy z daleka, ale źle widzimy z bliska. Udajemy się wóczas do okulisty, aby skorygował nam tę wadę, abyśmy lepiej i wyraźniej widzieli, także z bliska.

Budowa

Okulista zakłada nam soczewki (+) skupiające, aby punkt skupienia wpadających promieni przesunąć nam na plamkę żółtą, aby wpadające promienie skupiały się na plamce żółtej. Wtedy widzimy znowu dobrze, cieszymy się, ale zapominamy o tym, że nasza soczewka traci przez to tzw. akomodację, przez co szybciej tracimy ostrość widzenia. Dzieje się to samo, co przy krótkowzroczności. Nasza soczewka leniuchuje i z czasem zauważamy, że widzimy gorzej. Musimy pójść do okulisty, aby wzmocnił nam soczewki (czasami znowu usłyszymy, że dostaniemy słabsze szkła, żeby jeszcze zmusić oko do pracy). I tak niektóre osoby zmieniają okulary parę razy w ciągu swojego życia na coraz to mocniejsze.


Astygmatyzm

Budowa

Jest to wada rogówki lub soczewki. Jest nierówna, są na niej blizny, zrosty i promienie jak państwo tu widzicie przecinają się w różnych punktach i na siatkówkę pada już obraz nie tylko rozmyty ale poprzesuwany i czasami poobcinany. Tą wadę okulista koryguje nam soczewkami Cylindrami.

Mamy różne odmiany astygmatyzmu: regularny i nieregularny a w każdym z nich jeszcze po kilka odmian np. krótko czy dalekowzroczny.


Wiemy już, że soczewki po około 20 roku życia człowieka nie leczą wad wzroku, tylko WSPOMAGAJĄ nasz układ optyczny, abyśmy widzieli lepiej, czyli ostrzej.


Pomyślmy jednak czy istnieje metoda nie tylko wspomagania ostrego widzenia okularami lecz rzeczywistej poprawy wzroku, leczenia wzroku tak, aby okulary nie były potrzebne.
Medycyna oferuje nam wiele zabiegów operacyjnych. Pomagają one, owszem, ale wymieńmy kilka negatywnych stron takiego zabiegu: wysoki koszt, niebezpieczeństwo operacji (inwazja w oko, znieczulenie, leki pooperacyjne), możliwości uszkodzenia oka podczas operacji i wiele innych.

Jako osoba zajmująca się medycyną naturalną oferują Państwu bezinwazyjną metodę leczenia wad wzroku - okulary lecznicze.


Idea okularów jest dosyć prosta. Ich leczenie wzroku polega na zwiększeniu akomodacji oka. Mówiąc prostym językiem - poprzez odpowiedni trening oka wzmacniają one mięśnie soczewki, przez co odzyskuje ona możliwość ostrego widzenia przedmiotów bliskich i dalekich.

Okulary te stosowane są do leczenia:
- krótkowzroczności,
- dalekowzroczności,
- starczowzroczności,
- astygmatyzmu,
- zeza u dzieci,
- początkowego etapu zaćmy,
- przemęczenia wzroku długotrwałą pracą np. przed ekranem komputera.

Okulary te NIE leczą:
- chorób oka spowodowanych uszkodzeniami mechanicznymi (np. po wypadku),
- chorób oka spowodowanych mechanicznym uszkodzeniem nerwu wzroku,
- itp, chociaż osoby stosujące te okulary w takich wadach mówiły o ich dobroczynnym wpływie np. szybkim odpoczynku oczu po wysiłku, mniejszym napięciu mięśni oka (mniejsze uczucie zmęczenia).

Posiadamy już informacje o znacznej poprawie w takich chorobach oka jak jaskra oraz wyregulowanie ciśnienia w oku, jednak nie możemy mówić, że okulary te pomagają na takie choroby. Są to na tyle sporadyczne przypadki, że pozostają na razie w sferze badań.


 

BADANIA


Przed wprowadzeniem na rynek okulary firmy JAGANATH były oceniane pod względem przydatności medycznej przez Katedrę i Klinikę Chorób Oczu Akademii Medycznej w Warszawie, ul. Lindleya 4 oraz przez Ośrodek Holistycznej Terapii Wzroku w Warszawie.
Tam też została wydana OPINIA PRZYDATNOŚCI MEDYCZNEJ, potwierdzona przez dr Elżbietę Sędrowicz.


W badaniach stwierdzono wyraźne przesunięcie punktu bliży w stronę oka we wszystkich badanych przypadkach normowzroczności, nadwzroczności, starczowzroczności, zaćmie korowej i pseudofakii.

Po przeprowadzeniu odpowiednich badań zespół specjalistów nie stwierdził przeciwwskazań medycznych do stosowania okularów niesoczewkowych.

Ośrodek Holistycznej Terapii Wzroku zaleca używanie okularów wieloprzysłonowych wszystkim osobom stale noszącym okulary profilaktycznie, w celu ożywienia naturalnych funkcji oka. Bowiem stałe noszenie okularów soczewkowych powoduje zmniejszenie naturalnej ruchliwości oka, co może w konsekwencji prowadzić do sukcesywnego pogarszania się ostrości widzenia.


Okulary te zalecane są do pracy na komputerze

Po czterech czy sześciu godzinach pracy przy komputerze mamy zmęczony wzrok. Mamy uczucie suchości oka, pieczenia, piasku w oczach. Kiedy podczas pracy przy komputerze mamy założone okulary lecznicze oczy nie męczą się tak bardzo, a powyższe objawy ustępują.

Prawdą jest, że w tych okularach trzeba nauczyć się pracować, ze względu na ograniczone pole widzenia. Oko także wymaga treningu - musi się przyzwyczaić do "patrzenia przez dziurki".

Jeżeli pojawi się dyskomfort przy używaniu okularów podczas pracy z komputerem, wówczas należy je zdjąć na jakiś czas lub stosować je po pracy na około 15 - 30 minut, a ulga będzie natychmiast odczuwalna.

Okulary wieloprzesłonowe nie pomniejszają ani nie powiększają widzianego obrazu. Korygują jedynie wady widzenia i dlatego obraz postrzegamy ostrzej. Z doświadczenia wiem, że niektóre osoby widzą (szczególnie przy czytaniu) "większe literki" - jednak same okulary nie powiększają ani nie pomniejszają widzianego obrazu.

Tajemnicą działania tych okularów jest patrzenie środkiem oka, tylko na to, co jest dokładnie na wprost oczu z wyłączeniem widzenia peryferyjnego. Widzimy wyraźniej, gdyż promienie światła wchodzące do oka pod kątem prostym nie są w żaden sposób załamywane i obraz na siatkówce naszego oka jest zawsze wyraźny.
Jest to zarazem trening dla całego systemu percepcji wzrokowej - uczymy się na nowo widzieć ostro. Niektóre osoby zaraz po włożeniu okularów widzą czytany tekst podwójnie. Może to być spowodowane wadą wzroku polegającą na tym, że oczy oduczyły się patrzeć jednocześnie w jedno miejsce. Po jakimś czasie uczucie to zanika.

Okulary multiprzyslonowe są uniwersalne tzn. leczą skutecznie różnego rodzaju wady widzenia przez stymulację naturalnych funkcji oka w zależności od indywidualnych potrzeb danej osoby. Jedne okulary mogą być używane przez kilka osób - niezależnie od wady wzroku.


Ocena przydatności medycznej okularów korekcyjnych niesoczewkowych firmy "Jaganath"

Katedra i Klinika Chorób oczu Akademii Medycznej w Warszawie

Informacje wstępne

Okulary niesoczewkowe produkowane są przez Zakład Produkcyjno - Handlowy "Jaganath".
Okulary te stanowią próbę zastosowania metody wieloprzysłonowej do korygowania niektórych wad wzroku.
Badania przeprowadzono w okresie od lutego do czerwca 1996 r.

Charakterystyka okularów

W konstrukcji okularów zastosowano 2 czarne nieprzezroczyste, płaskie przesłony wielootworowe umocowane w oprawach ochronnych O-41 firmy OPTA.

W przesłonie wykonano 113 otworów umieszczonych w 9 poziomych szeregach w sekwencji: 8, 9, 10, 11, 12, 13, 12, 11, 10, 9, 8 otworów. Dalsze informacje objęte są tajemnicą patentu.

Zasadą działania okularów jest uzyskanie ostrego widzenia w wyniku zastosowania przysłon wielootworowych. Na siatkówce oka w wyniku przejścia przez poszczególne otwory powstaje obraz w wyniku załamania promieni przyosiowych co pozwala na zwiększenie głębi ostrości, dlatego też okulary wieloprzysłonowe mogą być stosowane zarówno w nadwzroczności jak i krótkowzroczności.

Zastosowanie przesłon wielootworowych ogranicza jednak pole widzenia do obszaru centralnego i wydatnie zmniejsza jasność obiektu. W polu obserwacyjnym widoczne są rozmyte granice między otworami, co dla niektórych pacjentów może okazać się trudne do zaakceptowania.

Zakres oceny

Zakres badań obejmował:
a) ocena przydatności okularów u pacjentów z różnymi wadami wzroku,
b) porównanie z okularami optycznymi w zakresie korekcji własnej,
c) ocenę punktu bliży.

Badano ostrość wzroku do dali i bliży z optymalną korekcją, oraz w okularach niesoczewkowych. Porównywano punkt bliży wzrokowej z korekcją do bliży i w okularach optycznych i niesoczewkowych. U pacjentów po operacji zaćmy w okresie pooperacyjnym ostrość wzroku badano z wykorzystaniem źrenicy stenopeicznej.

Badania prowadzono oddzielnie dla każdego oka. Zapisywano również subiektywne odczucia pacjentów.

Omówienie wyników badań

Badaniom poddano 51 pacjentów (98 oczu) zgłaszających się do Kliniki Chorób Oczu A.M. w Warszawie oraz osób normowzrocznych w wieku od 24 do 81 roku życia Nie dokonywano selekcji wstępnej pacjentów.

Tabela 1. Zestawienie wyników badań

wada wzroku / schorzenie liczba oczu ostrość wzroku w okularach niesoczewkowych w porównaniu z korekcją optymalną
wysoka krótkowzroczność 3 znacznie gorsza do dali i bliży
krótkowzroczność 12 porównywalna do bliży, gorsza do dali
normowzroczność 16 porównywalna do bliży, gorsza do dali, odczucia subiektywne negatywne
nadwzroczność 6 porównywalna do bliży, gorsza do dali
starczowzroczność 24 porównywalna do bliży, gorsza do dali
zaćma torebkowa tylna 2 porównywalna do bliży, lepsza do dali (niewielka skuteczność korekcji okularowej )
wczesna zaćma korowa 10 lepsza do bliży, porównywalna do dali
pseudofekia we wczesnym okresie pooperacyjnym 15 porównywalna do bliży, lepsza do dali
pseudofakia w późnym okresie pooperacyjnym 15 porównywalna do bliży, gorsza do dali
afakia 3 znacznie gorsza do dali i bliży
degeneracje plamkowe 7 porównywalna do bliży, gorsza do dali (pacjenci używają pomocy dla słabo widzących)

W badaniach stwierdzono wyraźne przesunięcie punktu bliży w stronę oka we wszystkich badanych przypadkach normowzroczności, nadwzroczności, starczowzroczności, zaćmie korowej i pseudofekii.

Okulary wymagają treningu w celu przystosowania się do patrzenia.

Część pacjentów zgłaszała objawy zawrotów głowy w trakcie używania okularów niesoczewkowych do dali.

Uwagi

Stosując okulary niesoczewkowe można uzyskać poprawę ostrości wzroku zbliżoną do korekcji optymalnej pacjentów z wczesnymi postaciami zaćmy, w pseudofakii, w starczowzroczności, normowzroczności, krótkowzroczności niskiej i nadwzroczności.

Najlepsze wyniki otrzymano u pacjentów z zaćmą korową i w pseudofakii we wczesnym okresie pooperacyjnym przed dobraniem ostatecznej korekcji optymalnej oraz w starczowzroczności przy korekcji do bliży.

Ze względu na ograniczanie pola widzenia i występowanie w obserwowanym polu rozmytych granic między otworami komfort widzenia w okularach niesoczewkowych jest gorszy niż w okularach optycznych.

Obserwuje się przesunięcie punktu bliży w stronę oka w normowzroczności, nadwzroczności, starczowzroczności, zaćmie korowej i pseudofekii. W krótkowzroczności punkt bliży jest przesunięty w stronę oka z powodu występującej wady wzroku, w afekii stosowanie okularów niesoczewkowych nie jest skuteczne.

Okulary wymagają treningu w celu przystosowania się do patrzenia.

Część pacjentów zgłaszała objawy zawrotów głowy w trakcie używania okularów niesoczewkowych do dali. Innych negatywnych objawów subiektywnych nie stwierdzono.

Wnioski końcowe

Ze względu na ograniczanie pola widzenia nie wolno stosować okularów wielootworowych do pracy na stanowiskach o zwiększonych wymaganiach BHP, np. stanowiska do obróbki mechanicznej, piły tarczowe, szlifierki itp.

Bezwzględnie nie wolno stosować okularów wielo otworowych w czasie prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Nie jest wskazane stosowanie tych okularów w sytuacjach wymagających napiętej uwagi. W zasadzie należy ograniczyć stosowanie okularów do czytania, pisania oglądania telewizji, w kinie, do prostych prac domowych.

W przypadku seryjnej produkcji należy dążyć do opracowania opraw okularowych o lepszym wyglądzie estetycznym. Ewentualne osłonki boczne powinny być przymocowane do zauszników, ponieważ są słabo widoczne na czarnym tle przesłon dziurkowanych i w trakcie używania grożą urazem oka.

Najlepsze wyniki otrzymano u pacjentów z zaćmą korową i w pseudofakii we wczesnym okresie pooperacyjnym przed dobraniem ostatecznej korekcji optymalnej oraz w starczowzroczności przy korekcji do bliży.

Ze względu na ograniczanie pola widzenia i pogorszenie komfortu widzenia okulary niesoczewkowe nie mogą zastąpić klasycznych okularów optycznych.

W wyniku naszych badań nie stwierdzono żadnych przeciwwskazań medycznych do stosowania okularów niesoczewkowych.

Warszawa 28 czerwiec 1996.

lek. med. Elżbieta Sędrowicz

Uzyskane nagrody


Wyróżnienie na Festiwalu Medycyny Naturalnej w Rzeszowie, X.2005


Nagroda główna, Targi Zdrowia, Kraków 2.12.2005 r.



Na czym polega leczenie?

Leczenie polega na noszeniu tych okularów minimum 2 godziny dziennie. Nosić okulary można podczas:
- czytania i pisania,
- oglądania telewizji,
- pracy przy komputerze,
- wykonywania prac domowych (również wyszywanie, prace przy mechanice precyzyjnej itp.),
- oglądania telewizji,
- spacerów (np. w parku),
- oglądania filmów w kinie, sztuk w teatrze itp.

NIE WOLNO nosić okularów przy pracach, w których brak możliwości widzenia peryferyjnego lub chwilowy zanik ostrości obrazu może spowodować uszkodzenie ciała, np.
- jazda samochodem, rowerem, motocyklem,
- pracach przy szlifierkach, tokarkach, wiertarkach,
- pracach przy maszynie do szycia,
- ostrożnie przy pracach kuchennych (krojenie, siekanie itp.).


Efekt leczniczy polega na tym, że po zdjęciu okularów leczniczych nadal widzimy ostro. Na początku będzie to pół minuty, potem minuta, kilka minut, pół godziny, godzina i kilka godzin. Im dłuższy jest czas używania okularów leczniczych tym dłuższy będzie czas ostrego widzenia po ich zdjęciu. Pierwsze efekty będą widoczne po 5-7 dniach. Pierwszy trwały efekt będzie widoczny po 6 tygodniach. Wraz z upływem czasu wada wzroku zacznie się zmniejszać.

Przy wadzie wzroku rzędu 3-5 dioptrii jest szansa na życie bez okularów. Nie mogę zagwarantować, że wada zmniejszy się do 0, może to być np. 0,5 D czy 0,25 D - każdy organizm reaguje inaczej i w innym czasie. Jestem jednak pewien, że różnica będzie zauważalna.

Przy dużych wadach wzroku i wadach postępujących nastąpi zatrzymanie wady oraz jej stopniowe zmniejszanie. Czy to będzie z 10 D do np. 6-7 D czy też całkowite zatrzymanie wady dla osoby, która musiała zmieniać okulary 2 razy w roku.

W okularach leczniczych nigdy nie będziemy widzieli tak samo jak w okularach soczewkowych. Jest to sprzęt rehabilitacyjny - okulary są tak zbudowane, że zmuszają oko do pracy, a nie do lenistwa. Istotą rehabilitacji jest zmuszanie oka do pracy.

Zespół specjalistów z Akademii Medycznej stwierdził, że stosując okulary niesoczewkowe można uzyskać poprawę ostrości widzenia zbliżoną do korekcji optymalnej w takich przypadkach jak:
- starczowzroczność
- krotkowzroczność
- dalekowzroczność
- wczesny etap zaćmy
- zez u dzieci
- astygmatyzm

Najlepsze wyniki zauważono u pacjentów:
- z zaćmą korową
- z pseudofakią
- starczowzrocznością
- we wczesnym okresie pooperacyjnym przed dobraniem ostatecznej korekcji optymalnej

Przeciwwskazania

Przeciwwskazań medycznych nie ma żadnych są tylko praktyczne.

Ze względu na ograniczenie pola widzenia nie wolno stosować okularów wielootworowych do prac na stanowiskach; obróbki mechanicznej, piły tarczowej, szlifierki, tokarki. Bezwzględnie nie wolno stosować okularów wielootworowych w czasie prowadzenia pojazdów mechanicznych.



UWAGA! Okulary te są opatentowane i produkowane w Polsce przez firmę JAGANATH, a ich głównym dystrybutorem na terenie Śląska jest firma Sekrety Zdrowia. Są to okulary opatentowane. Na rynku istnieje wiele tańszych okularów tego typu jednak są to tzw. "podróbki".

Wiele osób kupuje podróbki ze względu na cenę, a potem mówi, że okulary ayurwedyjskie to oszustwo, bo nie działają, nie leczą. Producent okularów oraz Gabinet Terapii Naturalnych "Sekrety Zdrowia" gwarantuje skuteczność tych okularów.

Okulary są nieskuteczne tylko w jednym przypadku - kiedy leżą na półce. Ich skuteczne działanie jest potwierdzone opiniami osób, które je kupiły oraz nagrodami i wyróżnieniami na Targach Medycznych / Medycyny Naturalnej.


Pamiętajmy - te okulary mają leczyć, a nie szkodzić!

Zdaję sobie sprawę z tego, że cena okularów jest dosyć wysoka. Jednak kupując je mają Państwo pewność, że kupują oryginalne okulary, okulary z opinią medyczną, opatentowane i produkowane jako sprzęt rehabilitacyjny, co oznacza między innymi staranne wykonanie zapewniające efekty już po chwili używania, ich lekkość oraz odpowiedni dobór materiałów niealergicznych.

Co więcej - kiedy mają Państwo jakieś wątpliwości lub pytania zawsze można skontaktować się z firmą "Sekrety Zdrowia" w celu wyjaśnienia problemów lub uzyskania pomocy.


Konstrukcja
OKULARY AYURWEDYJSKIE kształtem przypominają zwykłe okulary, ale są inne. W konstrukcji zastosowano dwie czarne nieprzeźroczyste płaskie przesłony wielootworowe umocowane w oprawach. Otwory są o odpowiedniej średnicy i w odpowiedniej odległości od siebie, w układzie trapezowym.

Okulary są bardzo lekkie, co zapewnia wysoki komfort noszenia. Ich waga to 22-24 gramy (w zależności od modelu)

Zasada działania

Zasadą działania okularów jest uzyskanie ostrego widzenia przez zastosowanie przysłon wielootworowych. Na siatkówce oka w wyniku przejścia przez poszczególne otworki powstaje obraz w wyniku małego załamania promieni przyosiowych co pozwala na zwiększenie głębi ostrości, dlatego też okulary wieloprzysłonowe mogą być stosowane zarówno w nadwzroczności jak i krótkowzroczności.

W okularach zastosowano czarne przesłony, aby wyeliminować wpadanie do oka promieni peryferyjnych, które są nam potrzebne tylko do orientacji w pomieszczeniu czy na zewnątrz lecz nie są potrzebne do ostrego widzenia. Natomiast otworki są po to aby promienie, które są odpowiedzialne za nasze ostre widzenie wpadały w nasze oko prostopadle i równolegle do osi widzenia.

Okulary lecznicze sprzedawane są wraz z etui.

Istnieje możliwość wyboru koloru etui: czarny, szary, niebieski, bordowy, zielony.
Jeśli w chwili zakupu nie będziemy mogli zapewnić wybranego koloru etui wybierzemy kolor kolejny, podany przez Kupującego lub losowy lub wyślemy po uzyskaniu właściwego etui - informacje o wyborze koloru i ew. postępowania w razie jego braku proszę umieścić w emailu potwierdzającym zakup. Brak informacji będzie oznaczał, że kolor etui zostanie wybrany losowo.


Sposób użycia

Należy pamiętać, że noszenie okularów multiprzesłonowych jest dla oczu zupełnie nowym doświadczeniem, w związku z czym tuż po ich założeniu oko musi przyzwyczajać się przez kilka minut do patrzenia przez małe otworki. Nie należy się tym zrażać.

Siateczka okularów, chociaż na początku widziana bardzo wyraźnie, po pewnym czasie przestaje być zauważalna. Zazwyczaj widzenie siateczki zanika po 1-3 dniach noszenia okularów - zostają widoczne tylko bardzo delikatne kontury.

Na początku zaleca się krótkotrwałe używanie okularów ze stopniowym wydłużaniem czasu używania. Przez okulary obraz jest postrzegany ostrzej i ten efekt jest najważniejszy. Należy starać się go zapamiętać. Tuż po zdjęciu okularów, jeszcze przez chwilę widzimy ostrzej, dlatego tę chwilę musimy sukcesywnie wydłużać poprzez ćwiczenia. Wtedy osiągniemy poprawę wzroku - czyli cel używania okularów multiprzesłonowych.

Używamy okularów minimum 2 godziny dziennie, najlepiej bez przerwy podczas czytania, pisania, oglądania telewizji, pracy przy komputerze, w kinie, podczas spacerów. Ważne jest by oglądany obraz czy tekst był dobrze oświetlony.

Okulary zakładać bezpośrednio, nie na okulary soczewkowe, czy szkła kontaktowe.

Patrzeć przez te okulary w dal (najlepiej w przestrzeń), a następnie w pomieszczeniach mieszkalnych.

Używać okularów przez jak najdłuższy okres, dostosowując czas ich noszenia do indywidualnych możliwości.

Ćwiczyć oczy przez częste mruganie, szczególnie podczas czytania.

Zauważalnych stałych efektów używania okularów można spodziewać się już po sześciu tygodniach, jednak po upływie dłuższego okresu ich używania poprawa wzroku będzie coraz wyraźniejsza.

Pierwsze efekty lecznicze następują już w okolicach od 3-5 dni kiedy po zdjęciu tych okularów będziemy jeszcze przez jakąś chwilę widzieć bardzo dobrze, i teraz zakładając je systematycznie powstają efekty jw.

;;;

Bardzo ważna jest systematyczność

Osoby krótkowzroczne powinny stosować okulary przede wszystkim do patrzenia na rzeczy odległe, jak np. telewizor, podczas spacerów, w kinie.

Osoby dalekowzroczne powinny stosować okulary przede wszystkim do czytania, pisania, pracy przy komputerze.

UWAGA! Okulary mogą być wykorzystywane przez całą rodzinę - nie tylko przez jedną osobę. Ze względu na specyfikę użycia jednym zakupem możesz poprawić wzrok całej rodzinie.

Na aukcjach oferujemy okulary damskie i męskie.
Dla dzieci (już od 5 roku życia) odpowiednie są okulary damskie. W przypadku młodszego dziecka lub dziecka o drobnej budowie może wystąpić konieczność dogięcia oprawek.



Okulary damskie Okulary męskie

Sposób użycia - odpowiedzi na częste pytania


We wszystkich odpowiedziach soczewki kontaktowe traktowane są jak zwykłe okulary soczewkowe.

Istnieją inne metody leczenia wzroku, np. poprzez ćwiczenia. Czy należy można je stosować na równi z okularami?
Okulary są tak zbudowane, że zmuszają oczy do ćwiczeń. Dzieje się to "automatycznie", w trakcie noszenia. Nie ma zatem potrzeby wykonywania dodatkowych ćwiczeń oczu, ale oczywiście można. Jednak z doświadczenia wiem, że łatwiej jest nosić okulary lecznicze niż wykonywać zestawy ćwiczeń.

Czy mogę nosić okulary podczas krojenia czegoś w kuchni? Skąd wiem kiedy mogę a kiedy nie?
Ograniczenia w noszeniu okularów sprowadzają się do bezpieczeństwa. Krótko można napisać - okulary można nosić wszędzie tam, gdzie zamknięcie oczu na kilka sekund nie spowoduje możliwości urazu/wypadku. Nie wolno zatem nosić okularów przy pracach z maszynami mechanicznymi jak wiertarka, szlifierka, nie wolno prowadzić pojazdów mechanicznych i odradzałbym jazdę na rowerze, nie należy w nich pracować z ostrymi narzędziami np. nóż, maszyna do krojenia. Za to np. przy pracach precyzyjnych, np. naprawie zegarków można korzystać z okularów leczniczych.

Czy w tych okularach można uprawiać sporty, pracować fizycznie?
Tak, oczywiście. Można w nich wykonywać prace fizyczne, tak samo jak w zwykłych okularach. Można w nich chodzić do siłowni. Z uprawianiem sportów należy uważać - można je nosić wszędzie tam, gdzie nie jest wymagana natychmiastowa reakcja na otoczenie i zamknięcie oczu na kilka sekund nie spowoduje żadnego urazu, np:
Można: biegi, siłownia, strzelanie do tarczy, itp.
Nie można: szermierka, zapasy, walki, nurkowanie, itp.

W okularach widzę ostro, ale nie tak "wygodnie" jak w okularach soczewkowych, dlaczego?
Okulary lecznicze zbudowane są tak, aby zmusić oko do pracy. Nosząc zwykłe okulary oko się rozleniwia i nie pracuje, ale jest mu "wygodnie". W okularach leczniczych "coś przeszkadza patrzeć" jednocześnie zmuszając oko do pracy. Zasada jest taka - albo jest wygodnie albo mięśnie zmuszane są do pracy. W okularach leczniczych widzi się ostrzej, ale "niewygoda" jest potrzebna, bo właśnie ona leczy oko.

Mam i używam okulary lecznicze. Co mam zrobić z moimi okularami soczewkowymi? Czy ich noszenie nie psuje efektu leczenia?
Po pewnym czasie noszenia okularów, kiedy wada zaczyna się zmniejszać ponowne zakładanie okularów soczewkowych rzeczywiście może spowodować zniwelowanie efektów leczenia. Wszystko zależy jak długo danego dnia korzystamy z okularów leczniczych, a jak długo z soczewkowych.
Moja rada jest taka. Przy małych wadach (kiedy okulary soczewkowe nosimy dla wygody widzenia, np. do 2 dioptrii) proponuję maksymalnie wydłużać czas bez okularów soczewkowych, starając się nosić wyłącznie okulary lecznicze.
Przy większych wadach proponuję iść do okulisty i poprosić o słabsze okulary, aby nosząc je nie niwelować, a wręcz utrwalać efekt leczniczy.

Czym się te okulary różnią od okularów .....

  • Okulary te są opatentowane i produkowane jako sprzęt rehabilitacyjny. Co zapewnia wysoką jakość wykonania, lekkość (wygodę w noszeniu) oraz odpowiedni dobór materiałów. Ich nadzorowana produkcja zapewnia, że każdy egzemplarz leczy wzrok.
  • Okulary te (jako jedyne) zostały przebadane i posiadają pozytywną ocenę medyczną. Oznacza to, że zespół naukowców stwierdził, że okulary te nie mogą zaszkodzić oraz, że poprawiają wzrok.
  • Serwis "Sekrety Zdrowia" nie jest jedynie dystrybutorem okularów lecz zapewnia także pełną informację na temat ich działania i sposobu noszenia. Każda osoba może zadać pytanie, aby upewnić się czy dla niej okulary będą pomocne, a osoby, które kupiły okulary zawsze mogą zwrócić się z każdym problemem i pytaniem na ich temat.


Opinie:

"Jestem szczęśliwą posiadaczką leczniczych okularów. Początkowo nie wierzyłam i głupio mi bylo patrzeć przez czarne dziurki (do czytania i pracy z komputerem). Ale mimo sceptycyzmu muszę stwierdzić poprawę. Już prawie wcale nie używam "zwykłych" okularów i oczy "mają się lepiej" - przestały wieczorami piec i łzawić. Nie miałam dużej wady wzroku, (1+), ale wszystko wskazuje na to, że się jej pozbędę. Wydatek (niestety, spory) się opłacił. " (Pani Elżbieta z Katowic)


"Mam 2,5 dioptrii, w tych okularach oglądam swobodnie telewizję, "wyostrzają" napisy nawet z kilkudziesięciu metrów."


"Okulary noszę od niedawna, ale one naprawdę działają! Pracuję przy komputerze i teraz czuję, że oczy nie męczą się tak bardzo. Poza tym czytam w nich bez problemów, a bez okularów nie potrafię. Z nadzieją czekam na dalsze rezultaty. (Dominika z Wrocławia)"


"Okulary mam od czerwca 2005 r. Używam ich regularnie. Sporo czasu zabrało mi przyzwyczajenie się do patrzenia przez "czarne dziurki". Moje oczy przystosowały się do tego szybciej niż ja. Po kilku miesiącach zauważyłam znaczącą poprawę. I tak po kolei. Najpierw oczy przestały wieczorami piec i łzawić, pozbyłam się też "piasku w oczach" - to juz była znaczna ulga. Potem zauważyłam, że nie muszę używać żadnych okularów do pracy przy komputerze (pracuje z komputerem ok. 5-6 godz. dziennie) - bez żadnych negatywnych efektów. Okularów "z dziurkami" używam nadal - do czytania drobniejszego druku oraz tak "na wszelki wypadek" - żeby nie zaprzepaścić leczniczych efektów - ok. 2 godz. dziennie, głównie w pracy. Moich współpracowników bardzo interesuje, jak ja patrzę przez te czarne dziurki i wszystko widzę - ale widzę i wzrok mi się poprawia, dolegliwości ustępują. Najtrudniej było się nauczyć pisać z wykorzystaniem okularów - dopasować odległość, kartkę, czubek długopisu czy ołówka - tak, aby uzyskać pełną koordynację wzroku i ręki. Obecnie piszę już bez problemu i zamiast stawiać duże kulfony mogę pisać maleńkie cyferki - symbole klasyfikacyjne na kartach katalogowych. Jestem bibliotekarzem i wzrok to moje główne "narzędzie pracy". Ani przez chwilę nie "pożałowałam" wydanych pieniędzy. Czuję się lepiej, bo moje oczy czują się lepiej i po ok. 1/2 roku ich regularnego używania osiągnęłam pozytywne efekty lecznicze. Pozdrawiam innych "posiadaczy i użytkowników" okularów Ajurwedy - i proszę o podzielenie się swoimi doświadczeniami. Życzę wszystkim takich efektów, jakie ja osiągnęłam. Bzyk (bo w tych okularach wygląda się naprawdę jak bąk Bzyk z dziecinnej bajki). (Monika z Opola)"


Jestem posiadaczem okularów leczniczych od kilku dni jednak już zauważyłem poprawę, ustąpiło pieczenie i łzawienie oczu, mam nadzieję, że całkowicie pozbędę się mojej wady wzroku. (p. Andrzej)


Jeśli chodzi o otrzymany towar i szybkość wysyłki to oczywiście POZYTYW !!! Co do skuteczności okularów to rzeczywiście przy ich pomocy widać wyraźniej a więc jest szansa że efekt końcowy również będzie zgodny z opisem. POLECAM !!! (p. Tomasz)


Mam na imię Marcin, mam 22 lata, jestem informatykiem (a raczej będę). Wzrok popsułem sobie w wyniku nadmiernego używania słabej jakości monitorów, obecnie mam lepszy model monitora LCD, jestem krótkowidzem, moja wada jest na razie nie duża - około -1 dioptrii na oko.
Niedawno zorientowałem się, że posiadane przeze mnie okulary są już za słabe i trzeba kupić nowe, koszt nowych okularów to minimum 200PLN, przez przypadek natrafiłem na okulary lecznicze (na allegro) i postanowiłem zaryzykować, zamiast kupić nowe okulary korekcyjne wybrałem okulary lecznicze w podobnej cenie.
Okulary były dobrze zapakowane w eleganckim i solidnym pudełku, same okulary sprawiają wrażenie solidnych, można się przyczepić do tego, że mają trochę luzu w oprawach (mogłyby być lepiej spasowane) oraz wydaje mi się, że otwory powinny być lepiej oczyszczone po wywierceniu, ale nie będę się czepiał takich drobnostek, konstrukcja i wykonanie moim zdaniem jest prawidłowa. Gdy się mocniej naciśnie na ramkę trochę trzeszczy, ale nie ma obawy, nawet przy upadku (z małej wysokości) nie powinno się nic złamać, są wystarczająco solidne.
Same okulary wyglądają trochę śmiesznie i raczej nie odważyłbym się wyjść w nich na ulicę, a szkoda, gdyby zastosować czarną ramkę i trochę szerszą po bokach mogłyby przypominać okulary przeciwsłoneczne i można by chodzić w nich po mieście, ale z drugiej strony to sprzęt rehabilitacyjny i może jest w tym trochę racji, że wyglądają tak dziwacznie.
Pierwszy raz gdy założyłem okulary było mi bardzo ciężko, obrazy były ostre, ale niestety 3, udało mi się wytrzymać z trudem około 15 minut, obecnie na ogół obraz już jest jeden, nadal widzę punktowe Źródła światła zwielokrotnione (dwie diody przy monitorze zamiast jednej) oraz czasami gdy patrzę na coś z dużej odległości to ma podwójne kontury, ale tu obserwuję dużą poprawę i myślę, że niedługo ten efekt całkowicie zniknie.
Do okularów jest się bardzo ciężko przyzwyczaić, obraz jest ostry, ale znacznie ciemniejszy i patrzenie wymaga dużego wysiłku, szczegóły są też gorzej widoczne (np: kropka nad z w literze ż), praca przy komputerze w tych okularach jest mniej komfortowa od zwykłych szkieł korekcyjnych, ale nie zależnie od ilości spędzonych godzin przed komputerem oczy nie bolą, nie pieką, nie odczuwam zmęczenia wzroku, to ogromna zaleta.
Obecnie w domu (w pracy się wstydzę, dużo pracuje z ludźmi) wole korzystać z tych okularów niż z korekcyjnych. W okularach staram się siedzieć jak najwięcej się da, przestałem korzystać z okularów korekcyjnych w domu (tylko przez 8 godzin dziennie w pracy), ale często też chodzę bez okularów, nie liczę godzin, ale myślę, że udaje mi się spędzić minimum 3 godziny dziennie, ale raczej z krótkimi przerwami.
Po zdjęciu okularów obraz jest mniej ostry i jak na razie trwałego efektu (po 2 tygodniach) ostrego widzenia nie zauważyłem, ale wiem, że po założeniu okularów korekcyjnych widzę lepiej niż wcześniej.
Bardzo długo zajęło mi przyzwyczajenie się do okularów (właściwie to jeszcze się przyzwyczajam) i nadal pokładam duże nadzieje w tych okularach, ale rozumiem, że skoro latami niszczyłem swój wzrok, to sama rehabilitacja nie może trwać 2 tygodnie.
Podczas używania okularów leczniczych często mrugam oczami (częściej niż bez nich) i czasem delikatnie mi łzawią oczy, oprócz tego podczas noszenia odczuwa się wysiłek oczu i zdjęcie okularów jest prawdziwą ulgą, ale po kilku minutach bez mam ochotę znowu je założyć. :)


Szybka dostawa, a produkt rewelacyjny. Czytam po linijkach w tych okularach, a bez okularów widzę tylko rozmyte plamy, noszę okulary +3,5 i 4,0. Gorąco polecam


Wielki POZYTYW za błyskawiczny przebieg transakcji. Pierwsze próby zerkania przez okulary, przyniosły rewelacyjne efekty, co zadziwiło nawet mnie, niepoprawną optymistkę. Polecam wszystkim SCEPTYKOM - "dziurkowane" szkła działają. Dziękuję.

Pozytyw za szbką, profesjonalną transakcję i dobry kontakt. Rzeczywiście widać ostrzej przez okulary. Mam nadzieję, że pozostałe efekty korekty pojawią się po dłuższym używaniu. Polecam

Bardzo dobry kontakt ze sprzedającym. Szybka wysyłka. A towar??????? Na razie się przyzwyczajam ale chyba coś w tym jest. Wzrok kilka minut po zdjęciu okularów jakby lepszy. Ale to kwestia czasu. POLECAM

Szybka przesyłka a okulary są naprawdę rewelacyjne, osoba które je używa zauważa poprawę. Wszystkim allegrowiczom gorąco POLECAM tego sprzedawcę!!!



Na życzenie Kupujący może otrzymać rachunek potwierdzający zakup: "Okulary korekcyjne do pracy przy komputerze i monitorach ekranowych", który można przedstawić celem otrzymania dofinansowania z zakładu pracy.



Pamiętaj! Im szybciej zaczniesz leczyć swój wzrok tym lepsze uzyskasz efekty!


 


Kontakt

FHU "Sekrety Zdrowia"
ul. Jasna 8
40-117 Katowice
email: [zasłonięte]@sekretyzdrowia.pl
tel. (32)[zasłonięte]258-93
tel. 504-[zasłonięte]-625
Gadu-Gadu:[zasłonięte]373 66 ()


Wysyłka

Przesyłka jest wysyłana priorytetem w dniu złożenia zamówienia (jeśli zamówienie/wpłata złożone jest do godziny 13:00) lub w dniu następnym (zamówienie złożone po godzinie 13:00).
W przypadkach losowych wysyłka może opóźnić się o kilka dni.
Odbiór osobisty możliwy jest po uprzednim złożeniu zamówienia i uzgodnieniu terminu, płatność najlepiej przelewem, gotówka +4%.

Na życzenie wystawiam rachunek na zakupiony towar

Cena wysyłki (poczta):

Wysyłka: (1-3 szt.) 5,90 zł
Pobranie: 14,50 zł


Cena wysyłki (kurier):

Wysyłka: 23,50 zł
Pobranie: 32,00 zł


Dane do przelewu:
381[zasłonięte]200400[zasłonięte]70262[zasłonięte]635
FHU "Sekrety Zdrowia"
ul. Jasna 8/1
40-117 Katowice

Kupując od firmy nie płacisz podatku od czynności cywilnoprawnych.