Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Okazja! System zarządzania AV Creator ARM, panel

03-02-2014, 21:45
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Najwyzsza cena licytacji: zł      Aktualna cena: 10.50 zł     
Użytkownik pwiew
numer aukcji: 3924840492
Miejscowość Wrocław
Licytowało: 6    Wyświetleń: 478   
Koniec: 03-02-2014 21:51:58

Dodatkowe informacje:
Stan: Używany
Waga (z opakowaniem): 6.00 [kg]
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

 Witam,

 

 przedmiotem sprzedaży jest profesjonalny cyfrowy system zarządzania sprzętem AV (i nie tylko) firmy Creator przeznaczony do sterowania sprzętem np. w salach konferencyjnych. Idealna sprawa również dla hobbystów, chcących się sprawdzić w programoeaniu różnych "cudów techniki". Dużo można się nauczyć, nie tylko poprzez Arduino i Raspberry Pi, czy PC Duino. To jest prawdziwy kombajn sprzętowy i programowy.

 

Jest to kompletny zestaw składający się z następujących elementów:


1. CR-CPSIII - jednostka centralna oparta na procesorze ARM firmy Samsung: http://www.creator1997.com/Products/Details.aspx?i=34

Jest to bardzo nowoczesne rozwiązanie. Urządzenie (procesor) ma wejście USB i jest widziany w systemie Windows XP jako CR-CPSIII. Ma potężne możliwości!

 

2. nadajnik CR-NET dla bezprzewodowych paneli operatora: http://www.creator1997.com/Products/Details.aspx?i=106

Nadajnik jest podłączony do procesora poprzez interfejs CR-NET (typowy RS485). Ma określony adres, który podaje się podczas konfigurowania systemu. 

 

3. bezprzewodowy panel operatora ST-6500C: http://www.creator1997.com/Products/Details.aspx?i=86

Panel operatora 320x240 z dotykowym ekranem, USB, i zasilaniem bateryjnym jest osobno programowalnym podsystemem w oprogramowaniu firmy Creator. Panel również oparty jest o bardzo mocny procesor Samsung ARM 72MHz. W oprogramowaniu definiuje się przyciski, ich rozmieszczenie oraz różne założone funkcje systemu. Bardzo dużo możliwości i to nie jest trudne!

 

Do systemu można pobrać darmowe oprogramowanie "Control System 2010", oraz "Touch Panel Builder" dla systemu Windows XP: http://www.creator1997.com/Download/?i=1

 

 Jednym słowem system Creatora jest niesamowicie rozbudowany.

 

System jest w idealnym stanie, został zdemontowany z wyposażenia sali konferencyjnej, nie tylko dla znawcy tematu będzie to super okazja. Akumulator panelu dotykowego w sumie nie był używany, tak samo ładowarka, bo panel zasilany była z zewnętrznego zasilacza 12V. W oferowanym zestawie nie ma zasilacza 12VDC (wystarczy 1A), wtyk standardowy.

 

Próbowałem samemu nauczyć się programować sprzęt i muszę przyznać, że nie jest to bardzo intuicyjne. System oprogramowania obiektowego Control System 2010 widzi procesor jako CR-CPSIII, można skonfigurować, że mamy nadajnik CR-NET na kanale 4 i że ma obsługiwać ST6500C na kanale 10. Panel programuje się super, oprogramowanie Creatora jest świetne, rozdzielczość jest zupełnie wystarczająca. Parametry panelu ST-6500C definiuje się w preferencjach przy jego starcie. Jednak trzeba swoje przysiedzieć... 


Podsumowanie:


1. super system do sterowania sprzętem AV  i nie tylko dla sal konferencyjnych itp.

2. rewelacyjna i mocna jednostka sterująca

3. świetny bezprzewodowy panel operatora z baterią.

4. świetny stan techniczny całości,

5. dosyć skomplikowane i wysoce specjalistyczne oprogramowanie Creatora.

 

Jest to system za ponad 10tys złotych u dystrybutora...

 

Zapraszam do licytacji, bo warto! 


Dodano 2[zasłonięte]014-02 15:15

 Szanowni Państwo,

 

w odpowiedzi na pytania do czego system może się przydać: panel jest w pełni programowalny z poziomu PC, komponuje się wygląd panelu operatora z przyciskami, obrazkami, a także sekwencją poszczególnych funkcji. Po zaprogramowaniu wyglądu i funkcjonalności w programie Touch Builder, te funkcje musi przechwycić program System Builder z procesorem CR-CPSIII za pomocą modułu bezprzewodowego CR-NET. Ja na tym się nie znam, poznanie wszystkich możliwości oznacza sporo czasu i nerwów. Procesor CPSIII ma 4 programowalne porty RS232 obsługiwane z poziomu System Builder, oraz porty do zdalnego sterowania 4 urządzeniami w podczerwieni, choć można to inaczej wykorzystać. Ogólnie takiego systemu nie zbuduje się łatwo ani na FriendlyARM, ani na RaspberryPi, a funkcjonalność panela bezprzewodowego może się przydać przy prototypie drukarki 3D, frezarki itp. Mi na razie takie coś nie jest potrzebne, ale głównie nie mam czasu się tym bawić, choć wiem że to jest fajne.