Witam wszystkich zainteresowanych moim ogłoszeniem
W 1989 roku firma Charvel/Jackson wprowadziła do swojej oferty budżetową linię instrumentów pod nazwą CHARVETTE. Na początku produkcji gitary te powstawały w tych samych fabrykach co Charvel-e i Jackson-y by po roku produkcję ich przenieść do Korei. Mój egzemplarz to najwyższy produkowany model 270 w kolorze CZARNYM i pochodzi jeszcze z produkcji w japońskich zakładach (00 na początku numeru fabrycznego to oznaczenie japońskiej produkcji).
Instrument jest wyposażony w mostek JACKSON JT-6 (licencjonowany przez FLOYD ROSE) oraz blokadę strun przy główce. Przetworniki to humbucker przy mostku i 2 single przy gryfie i w pozycji środkowej sterowane pięciopozycyjnym przełącznikiem oraz potencjometrem głośności dających pełną gamę brzmień od mocniejszego rockowo metalowego uderzenia po bluesowo jazzujące granie. Korpus wykonany jest z lipy a gryf jest klonowy z palisandrową podstrunnicą wyposażony w 24 progi typu medium Jumbo w nienagannej kondycji.
Modele 170 i 270 są dokładnymi kopiami Charvel-i z serii FUSION charakteryzującymi się skróconą 24 ¾” menzurą co powoduje łatwiejszą i miększą grę.
Gitara jest w bardzo dobrej kondycji – ma oczywiście kilka rysek i zadrapań, ale w tak wiekowym instrumencie jest to praktycznie nieuniknione a poza tym nie ma absolutnie żadnego wpływu na walory użytkowe. Nie posiadam niestety do gitary ramienia tremolo, ale wiem, że pasują wajchy od mostków typu EDGE (mam Ibaneza z takim mostkiem więc oczywiście można potestować na miejscu działanie mostka). Wajchy tego typu są ogólno dostępne w sklepach muzycznych. Gitara jest po wymianie strun i ustawieniu menzury oraz po przeglądzie lutniczym. Instrument jest bardzo wygodny, uniwersalny i przyjazny użytkownikowi nadający się zarówno jako pierwszy instrument dla początkującego muzyka jak i zaawansowanego „scenicznego wyjadacza”.
Na koniec ciekawostka – z tego co udało mi się ustalić model ten pod koniec lat osiemdziesiątych kosztował w USA 500 USD.
Po więcej informacji zapraszam przez maila lub telefonicznie 602 [zasłonięte] 317 oraz zachęcam do obejrzenia i ogrania instrumentu w Warszawie na Grochowie.