Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

OKAZAŁY MIECZ TEMPLARIUSZY Z POCHWĄ I PASEM

29-06-2015, 14:03
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 1 660 zł     
Użytkownik www_replicart_pl
numer aukcji: 5466707520
Miejscowość Krzywin
Wyświetleń: 133   
Koniec: 29-06-2015 13:27:22
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

OKAZAŁY MIECZ TEMPLARIUSZY Z POCHWĄ I PASEM






OKAZAŁY MIECZ TEMPLARIUSZY Z POCHWĄ I PASEM



Prezentowany model jest wierną repliką oryginału (waga i wymiary jak w oryginale).

 


REPLIKI NASZEJ FIRMY CENIONE SĄ PRZEZ NAJWYŻSZEJ KLASY KOLEKCJONERÓW.


ŚWIETNIE NADAJĄ SIĘ NA PREZENT M.IN. DLA: SZEFA, MĘŻA, CHŁOPAKA ITP.


W OFERCIE POSIADAMY TAKŻE EKSKLUZYWNE OPAKOWANIA DREWNIANE ORAZ SZEROKĄ GAMĘ PRODUKTÓW DO EKSPOZYCJI REPLIK BRONI PALNEJ I BRONI BIAŁEJ, TAKICH JAK : RAMY, ZAWIESZKI, STOJAKI, TABLA itp.



Producent: Płatnerze (WS502356)

długość 101 cm
waga: 1,4 kg


Model ten wykonany jest z wysokowęglowej stali.


Miecz nie jest naostrzony ( ale nadaje się do ostrzenia). Miecz jest wyważony


Pochwa wykonana jest z drewna i skóry naturalnej


Pas jest ze skóry naturalnej


Na ostrzu wygrawerowane motto Templariuszy: Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam! (Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę. Psalm 115,1)


CIEKAWOSTKA:


Konstrukcja miecza zmieniała się wraz ze zmianami, jakie zachodziły w konstrukcji zbroi. W początkach XVI w. ciężka zbroja płytowa zastąpiła kolczugę. Doprowadziło to do tego, że w miejsce krótkich mieczy wprowadzono długie i ciężkie miecze z powiększoną rękojeścią przystosowaną do trzymania broni oburącz.


Wobec narastającej dominacji na plach bitew broni palnej miecz w coraz większym stopniu stawał się bronią cywilną używaną do obrony osobistej i pojedynków.


Szczególnie popularny w pojedynkach był rapier wywodzący się z hiszpańskiego espada ropera z XVI w. Później broń przekształciła się w szpadę, która jest używana do dzisiaj w walkach szermierczych.


Już w XVIII w. moda noszenia miecza ogarnęła całą szlachtę europejską i tych, którzy za szlachtę pragnęli uchodzić.


Najpowszechniej używany i codziennie noszony ył niewielki, lekki miecz do zadawania pchnięć, który po raz pierwszy pojawił się we Francji w XVII w.


Chociaż wprowadzenie broni palnej miało zmienić sposób prowadzenia działań wojennych w Europie, a potem na świecie, to zmiana ta nie nastąpiła natychmiast. Miecz pozostał w arsenale wojownika, szczególnie wśród konnych rycerzy i w piechocie najemnej.


Jednak pod koniec VXII w. technologia broni palnej i taktyka rozwinęły się do tego stopnia, że przydatność miecza na polu bitwy zmalała. Mimo to pozostały \"modne\" w Europie, gdzie używano ich w pojedynkach i jako symbole statusu społecznego ich właścicieli.


Położone w środkowej Hiszpanii miasto Toledo od dawna było znane z wysokiej jakości wytwarzanych mieczy i innej broni białej. Pierwsze wzmianki o broni z Toledo pochodzą z I w. p.n.e. i można je znaleźć w oracjach rzymskiego pisarza Grattiusa. Płatnerzez z Toledo używali doskonałej stali, która podobno była lepsza od damasceńskiej.


Ich miecze cenili wojownicy w calej Europie, a według niektórych źródeł także japońscy samurajowie, którzy używali głowni z Toledo.


Historyk Jared Diamond w swojej książce pt. \" Guns, Germs and Steel\" twierdzi, że stal z Toledo była ważnym czynnikiem w hiszpańskich podbojach Ameryki, gdyż stalowe miecze i inna broń szesnastowiecznych konkwistadorów hiszpańskich była znacznie lepsza niż broń, którą posługiwali się żołnierze imperiów Azteków i Inków


 


\"MIECZ NIGDY NIE JEST ZABÓJCĄ.


TO JEST NARZĘDZIE W RĘCE ZABÓJCY\"


Seneka


/