Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Ogłódek - Prawo energetyczne: Komentarz, Nowa

16-05-2014, 19:00
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 199 zł     
Użytkownik Mysza657
numer aukcji: 4247879336
Miejscowość Kasinka Mała
Wyświetleń: 1   
Koniec: 15-06-2014 18:45:25

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Wysyłka w 24h
- Pocztą Polską

Wybrane przez Państwa książki wysyłane są po zaksięgowaniu wpłaty na naszym koncie bankowym lub po mailowej informacji iż przesyłka ma być wysłana za pobraniem.
WYSYŁKA GRATIS
Wysyłka gratis przy zakupach powyżej 150 złotych. Nie dotyczy przesyłek pobraniowych i zagranicznych. Książki wysyłamy również za pośrednictwem firmy kurierskiej.
Kontakt
Antykwariat i Księgarnia Tezeusza
Kasinka Mała 657
34-734 Kasinka Mała
tel. 604[zasłonięte]847

gg Monika 38[zasłonięte]513
gg Iwona 43[zasłonięte]495
e-mail: [zasłonięte]@tezeusz.pl

Nr konta bankowego:
Millennium
60 1160 [zasłonięte] 2[zasłonięte]2020001 [zasłonięte] 910803

Ogłódek - Prawo energetyczne: Komentarz, Nowa
ISBN: 978[zasłonięte][zasłonięte]55380
Wymiar: 12.5x19.5cm
Nr wydania: 2
Seria: KOMENTARZE BECKA
Ilość stron: 802
Ocena: -
Waga: 0,94 kg
Indeks: 570[zasłonięte]00106KS
Rok wydania: 2012
Wydawca: C.H. BECK
Stan: Nowa
Autor: Ogłódek Tomasz
Rodzaj okładki: Twarda

Opis książki


Komentarz zawiera wyczerpujące omówienie zagadnień uregulowanych przez Prawo energetyczne, m.in.:
zasad kształtowania polityki energetycznej państwa,
zasad i warunki zaopatrzenia i użytkowania paliw i energii,
działalności przedsiębiorstw energetycznych,
kompetencji i zasad działania Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki,
przepisów o koncesjach i taryfach energetycznych,
przepisów o urządzeniach energetycznych, instalacjach, sieciach i ich eksploatacji.
Autorzy przedstawiają również zagadnienia ogólne w zakresie umów regulujących obrót paliwami i energią oraz omawiają wyczerpująco świadczenie usług przesyłowych, a także w podobny sposób omawiają – znajdujące w tej materii zastosowanie – normy administracyjnoprawne.

W drugim wydaniu komentarza Autorzy omówili najnowsze zmiany Prawa energetycznego, w tym:
noweli z 16.9.2011 r., którą wprowadzono zmiany w zakresie wymogów, które muszą spełnić przedsiębiorcy ubiegający się o udzielenie przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki koncesji na obrót gazem ziemnym z zagranicą; zmiana ta weszła w życie 4.12.2011 r.
noweli z 16.9.2011 r., która ma na celu dostosowanie Prawa energetycznego do nowelizacji KPC; postępowanie w sprawie odwołania od decyzji Prezesa URE toczy się według przepisów KPC o postępowaniu w sprawach z zakresu regulacji energetyki; zmiana weszła w życie 3.5.2012 r.
noweli z 15.4.2011 r. dostosowującej Prawo energetyczne do nowej ustawy o efektywności energetycznej, zgodnie z którą sprzedawca energii elektrycznej informuje swojego odbiorcę o ilości zużytej przez tego odbiorcę energii elektrycznej w poprzednim roku oraz o miejscu, w którym są dostępne informacje o przeciętnym zużyciu energii elektrycznej dla danej grupy przyłączeniowej odbiorców, środkach poprawy efektywności energetycznej i charakterystykach technicznych efektywnych energetycznie urządzeń; nowela ponadto nakłada na podmiot posiadający tytuł prawny do korzystania z obiektu, który nie jest przyłączony do sieci ciepłowniczej lub wyposażony w indywidualne źródło ciepła obowiązek zapewnienia efektywnego energetycznie wykorzystania lokalnych zasobów paliw i energii przez wyposażenie obiektu w indywidualne odnawialne źródło ciepła, źródło ciepła użytkowego w kogeneracji lub źródło ciepła odpadowego z instalacji przemysłowych, albo przyłączenie obiektu do sieci ciepłowniczej, chyba, że przedsiębiorstwo energetyczne zajmujące się przesyłaniem lub dystrybucją ciepła odmówiło wydania warunków przyłączenia do sieci albo dostarczanie ciepła do tego obiektu z sieci ciepłowniczej lub z indywidualnego odnawialnego źródła ciepła, źródła ciepła użytkowego w kogeneracji lub źródła ciepła odpadowego z instalacji przemysłowych zapewnia mniejszą efektywność energetyczną, aniżeli z innego indywidualnego źródła ciepła, które może być wykorzystane do dostarczania ciepła do tego obiektu; zmiana ta wchodzi w życie 1.1.2012 r. oraz 1.7.2012 r.
Komentarz uwzględnia stan prawny z uwzględnieniem zmian wchodzących w życie 1.7.2012 r.

Publikacja ta skierowana jest zarówno do przedstawicieli zawodów prawniczych: sędziów oraz adwokatów i radców prawnych, którzy zajmują się obsługą prawną spółek z sektora energetycznego, jak również do przedsiębiorstw energetycznych oraz odbiorców paliw i energii oraz pracowników organów administracji odpowiedzialnych za reglamentację rynku energetycznego.
Zobacz także...