Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

OFIARY WOJNY - DE PALMA - FOX , PENN

18-01-2012, 8:44
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Aktualna cena: 19.99 zł     
Użytkownik muflondvd
numer aukcji: 2045278719
Miejscowość ROGOŻ
Wyświetleń: 6   
Koniec: 15-01-2012 20:29:11

Dodatkowe informacje:
Stan: Używany
Opakowanie: DVD-box
Region producenta filmu: Europa
Opakowanie: bez folii
Liczba płyt w wydaniu: jedna
Licencja do wypożyczania: nie
Rodzaj wydania: Wydanie pełne
Polska wersja językowa: napisy,
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Oparta na autentycznych wydarzeniach opowieść o oddziale amerykańskich żołnierzy w Wietnamie, którzy stają w obliczu konfliktu moralnego. Szeregowy Eriksson nie jest w stanie zapobiec okrutnej zbrodni. ale postanawia w pojedynkę stawić czoła jej sprawcom.

Sean Penn już od dzieciństwa wychowywał się w atmosferze showbiznesu, gdyż jego ojciec, Leo, był reżyserem i aktorem, podobnie jak matka, Eileen Ryan. Surfowanie, wałęsanie się po plażach Malibu i zabawa z kolegami w realizację amatorskich filmów wypełniały mu beztroskie dzieciństwo. Po ukończeniu Santa Monica High School rzucił college i spędził dwa lata w Los Angeles Group Repertory Theatre ucząc się aktorstwa i reżyserii. Tam też wyreżyseriował swój pierwszy spektakl, jednoaktówkę "Terrible Jim Fitch". Biorąc lekcje dramatu u legendarnej Peggy Feury zadebiutował w telewizyjnym serialu Barnaby Jones (1980). Od razu dostał następne propozycje telewizyjnych rólek, ale po udziale w źle przyjętym pilocie serialu Hellinger's Law (1981) zniechęcił się do telewizji. Od momentu pojawienia się Penna na planie wideoklipu Madonny "Material Girl" w 1985 roku, jego karierę aktorską przyćmiło życie osobiste, a w centrum zainteresowania prasy znalazło się ich trwające trzy lata, burzliwe małżeństwo, w trakcie którego obydwoje wystąpili w nieudanym filmie Shanghai Surprise. Penn w przeciwieństwie do żony bardzo źle znosił nachalność paparazzich, co często kończyło się dla niego kłopotami. Za pobicie intruza robiącego mu zdjęcia z ukrycia został skazany na 32 dni wiezienia stanowego w Los Angeles. Na ekrany powrócił w filmie Colors (1988), którego scenariusz sam zaniósł do Orion Pictures, sugerując powierzenie reżyserii Denisowi Hopperowi. Rozgrywająca się w Chicago opowieść o złym i dobrym policjancie zbiegła się w czasie z przerażającym wzrostem przestępczości i bezradności policji. Film wzbudził kontrowersje i miał posmak skandalu, więc kina odmawiały wyświetlania. Dopiero świetnie przyjęte role w Ofiarach wojny i State of Grace (1990) przerwały pechowy okres. W 1991 roku oznajmił publicznie, że aktorstwo przestało mu sprawiać przyjemność i zamierza teraz poświęcić się pisaniu i reżyserowaniu, czego efektem jest jego debiut reżyserski - prowokujący niebanalnością dramat Indiański biegacz. Jednocześnie odrzucał wszystkie proponowane mu role, aby w 1993 roku ponownie zagrać u Briana De Palmy w świetnie przyjętym Życiu Carlita, za co otrzymał nominację do Złotego Globa dla najlepszego aktora. Jednak dopiero świetna rola w Dead Man Walking Tima Robbinsa, gdzie zagrał u boku nagrodzonej Oscarem Susan Sarandon, przyniosła mu nominację do Oscara, a za rolę w She's So Lovely Nicka Cassavetesa otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora na festiwalu w Cannes. W 1998 wystąpił w Cienkiej, czerwonej linii Terrence'a Malicka i zagrał samego siebie w Być jak John Malkovich. Rok później otrzymał nominację do Oscara za najlepszą rolę pierwszoplanową w filmie Woody'ego Allena Słodki drań.



Dodatki: materiał z planu, wywiad z Michaelem J. Foxem, sceny niewykorzystane, filmografie, zwiastuny.