Odbiornik radiopowiadomienia RP 10 - 2K na obiekty z kontrolą łącza Gorke
- kontrola łącza z każdym obiektem
- zasięg 1 km
- od 2 do 10 obiektów
- dwa wyjścia alarmowe z każdego obiektu
- kontrola zasilania nadajników
- współpraca - tylko z nadajnikiem NRP 102K
- może pracować w 2 trybach: centralkowym i samodzielnym
Parametry techniczne odbiornika
- częstotliwość 433,92 MHz
- transmisja radiowa kodowana
- kontrola łączności: tak
- rodzaj modułu odbiorczego superheterodyna
- czułość -115 dBm
- ilość obiektów od 2 do 10
- Zasilanie:
- znamionowe 12 V DC
- dopuszczalne 10-15 V DC
- Maksymalny pobór prądu:
- z 1 modułem 0,3A
- z 5 modułami 1,3A
- Obciążalność:
- wyjście przekaźnikowe 1A/24V DC; 0,5A/125V AC
- wyjście sabotażu 50mA/ 12 V DC
- stopień ochrony IP 67
- temperaturowy zakres pracy od -20 do +40 °C
- gniazda antenowe BNC 50 Ohm
- wymiar 180 (220)x130x80 (mm)
- współpraca nadajnik typ 102K
- zasięgi pracy (m)* 2000
- gwarancja: 24 miesiące
Zasięgi Pracy * - podawane zasięgi dotyczą przestrzeni otwartej (bez przeszkód, kiedy odbiornik i pilot “się widzą”). Jeżeli pomiędzy odbiornikiem a nadajnikiem znajdują się przeszkody, należy przewidzieć zmniejszenie zasięgu pracy odpowiednio dla: drewna i gipsu o 5-20%, cegły o 20-40 %, betonu zbrojonego o 40 - 80%. Przy dużej ilości przeszkód zalecamy stosowanie retransmiterów. Przy przeszkodach metalowych stosowanie systemów radiowych nie jest zalecane.
Kod Zmienny Komunikacji - transmisja radiowa pomiędzy nadajnikiem i odbiornikiem oparta jest na kodzie zmiennym (KEELOQ firmy Microchip Technology Inc.), który zapewnia wysokie bezpieczeństwo użytkowania oraz odporność na sygnały radiowe pochodzące z innych urządzeń. Każdy nadajnik posiada swój indywidualny kod. Odbiornik reaguje tylko na te transmisje, które pochodzą z nadajników zaprogramowanych do jego pamięci.
Częstotliwość 433,92 MHz - urządzenia pracują w oparciu o częstotliwość 433,92 MHz. Pasmo nie wymagające specjalnych zezwoleń i koncesji na użytkowanie.
Tryb centralkowy jest przewidziany do sytuacji gdy sygnały alarmowe z oddalonych obiektów mają być przekazywane do centrali alarmowej. Radiopowiadamianie pełni rolę łącza pomiędzy obiektami a centralą alarmową. Przekaźniki w odbiorniku RP10-2K odwzorowują stany wejść w nadajnikach. Pojawienie się stanu alarmowego na dowolnym z obiektów powoduje zadziałanie odpowiedniego przekaźnika, a po zaniku stanu alarmowego przekaźnik zostanie wyłączony.
Tryb samodzielny pozwala nadzorować stany alarmowe w oddalonych obiektach, a obydwa kanały w każdym z nadajników mogą mieć status „informacyjny” lub „alarmowy”. Wystąpienie stanów alarmowych na dowolnym z kontrolowanych obiektów pobudza odpowiedni przekaźnik w odbiorniku i stan ten jest sygnalizowany aż do ręcznego skasowania.
Odbiornik radiopowiadamiania może pracować z superheterodynowym modułem odbiorczym zamontowanym bezpośrednio w obudowie odbiornika lub zewnętrznym wzmacniaczem WLC-201. Stosowanie WLC-201 umożliwia umieszczenie anteny w miejscu dobrych warunków odbioru sygnałów radiowych z nadajników (np. na maszcie) w odległości do 200m od odbiornika radiopowiadamiania. Połączenie pomiędzy WLC i odbiornikiem RP10-2K jest wykonywane standardowym przewodem stosowanym w instalacjach alarmowych.
Główne zastosowania - monitorowanie sygnałów alarmowych z chronionych obiektów.