Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Od splątania cząstek do kwantowej teleportacji

11-11-2014, 12:08
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 36 zł     
Użytkownik Mysza657
numer aukcji: 4692505397
Miejscowość Kasinka Mała
Wyświetleń: 1   
Koniec: 11-11-2014 11:51:28

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Wysyłka w 24h
- Pocztą Polską

Wybrane przez Państwa książki wysyłane są po zaksięgowaniu wpłaty na naszym koncie bankowym lub po mailowej informacji iż przesyłka ma być wysłana za pobraniem.
WYSYŁKA GRATIS
Wysyłka gratis przy zakupach powyżej 150 złotych. Nie dotyczy przesyłek pobraniowych i zagranicznych. Książki wysyłamy również za pośrednictwem firmy kurierskiej.
Kontakt
Antykwariat i Księgarnia Tezeusza
Kasinka Mała 657
34-734 Kasinka Mała
tel. 604[zasłonięte]847

gg Monika 38[zasłonięte]513
gg Iwona 43[zasłonięte]495
e-mail: [zasłonięte]@tezeusz.pl

Nr konta bankowego:
Millennium
60 1160 [zasłonięte] 2[zasłonięte]2020001 [zasłonięte] 910803

Od splątania cząstek do kwantowej teleportacji
ISBN: 978[zasłonięte][zasłonięte]83955
Wymiar: 14.0x21.0cm
Nr wydania: 1
Ilość stron: 336
Rok wydania: 2013
Rodzaj okładki: Miękka
Stan: Nowa
Wydawca: Prószyński Media
Autor: Zeilinger Anton

Opis książki

Tytuł oryginału: The Dance of Photons. From Einstein to Quantum Teleportation.
W maju 2012 r. zespół kierowany przez Antona Zeilingera dokonał po raz kolejny kwantowej teleportacji, tym razem, na większą odległość niż kiedykolwiek wcześniej. Jednak celem eksperymentów z teleportacją stanów cząstek nie jest bicie rekordów. Przede wszystkim służą one coraz głębszemu poznaniu zjawiska splątania kwantowego – jednego z najbardziej zaskakujących zjawisk w mechanice kwantowej.
W swojej książce Anton Zeilinger, jeden z najsłynniejszych współczesnych fizyków, znany przede wszystkim dzięki pionierskim eksperymentom dotyczącym splątania kwantowego i kwantowej teleportacji, opowiada o swojej pracy żywym, zrozumiałym językiem. Wyjaśniając trudne zjawiska, nie posługuje się zawiłą matematyką, lecz wykorzystuje do tego proste rysunki, barwne anegdoty i zaraźliwe poczucie humoru. Dzięki temu możemy uświadomić sobie, jak wielkie znaczenie mają najnowsze odkrycia w tej dziedzinie fizyki.
„Od splątania cząstek do kwantowej teleportacji” to doskonałe wprowadzenie do świata fizyki kwantowej, napisane przez jednego z najlepszych fizyków doświadczalnych pracujących obecnie w tej dziedzinie. Anton Zeilinger zabiera swoich czytelników w bardzo osobistą podróż, przedstawiając wyjątkowo zrozumiały i przekonujący opis zdumiewającego świata mechaniki kwantowej i jego zjawisk, które mogą zmienić technikę przyszłości.
Lawrence M. Krauss, autor „Fizyki podróży międzygwiezdnych” i „Tajemnic kosmosu”
Czytanie książki Antona Zeilingera to sama przyjemność. Wyjaśnienia najbardziej skomplikowanych i zdumiewających efektów fizyki kwantowej są przedstawione za pomocą cudownie prostych przykładów. Czytelnicy mogą w sposób bezbolesny zetknąć się z prawdziwą mechaniką kwantową, a wszystko to okraszone jest pokaźną dawką humoru.
Roger Penrose, autor „Drogi do rzeczywistości” i „Cyklów czasu”
Anton Zeilinger zrobił więcej niż ktokolwiek inny, by poznać świat kwantowy wymyślając zdumiewające doświadczenia, w których przyroda może mówić do nas własnym, kwantowym językiem. W tej zrozumiale i elegancko napisanej książce zabiera czytelników w podróż, którą odbył wcześniej ze swoimi współpracownikami, gdy badał świat kwantowy. Po drodze wprowadza nowe pojęcie kwantowej informacji i wyjaśnia, dlaczego może ono zrewolucjonizować sposób, w jaki się porozumiewamy i przeprowadzamy obliczenia.
Lee Smolin, autor „Kłopotów z fizyką”
Anton Zeilinger jest profesorem fizyki na Uniwersytecie Wiedeńskim, kieruje również Instytutem Fizyki Kwantowej i Kwantowej Informacji Austriackiej Akademii Nauk. W 1997 r. dokonał wraz ze swoim zespołem pierwszej kwantowej teleportacji pomiędzy dwoma fotonami. Laureat prestiżowej Nagrody Fundacji Wolfa w dziedzinie fizyki za rok 2010.
Zobacz także...