Oczyszczarka ze zbiornikiem 25L, z konfiguracją pokazaną na zdjęciu tj:
-
z wężem fi 13mm długości 5mb
-
dyszą do wyboru: 2, 3, 4 lub 5 mm,
-
filtro-reduktorem pozwalającym obniżyć ciśnienie piaskowania
-
automatycznym sterowaniem z pistoletem
Jej wymiary: wys.90cm, szer. ok. 60cm, dł. 55cm.
Jej parametry pracy:
-
ciśnienie 2-8bar, min. wydajność powietrza zasilającego 1500 l/min.
Oprócz tego potrzebny jest oczywiście sprzęt ochronny dla piaskarza oraz wąż zasilający i złączki.
Jest ona idealna do czyszczenia karoserii, ponieważ przy czyszczeniu tak delikatnych blach należy to robić na niskim ciśnieniu, a ta pozwala czyścić już przy ciśnieniu 2 bar.
Niskie ciśnienie a przy tym zmniejszona siła uderzenia cząsteczek ścierniwa pozwala na ściąganie warstwa po warstwie powłoki, lakieru, farby, itp.
Piaskarka ta ma wiele zalet do prac gdzie wymagane jest niskie ciśnienie pracy (np. renowacje) i np.mała waga sprzętu.
Mobilne stanowisko do obróbki strumieniowo-ściernej, ze zbiornikiem 25L (pozwala na pracę przy jednym zasypie zbiornika ścierniwem przez ok. 15 min. przy dyszy 5 mm), z zaworem Micro oraz ze sterowaniem pneumatycznym, wymaganym przez obowiązujące przepisy.
Stanowisko jest w pełni wyposażone w pneumatyczny system automatycznego sterowania, w opcji sprzęt ochronny dla piaskarza, wąż zasilający ze złączkami oraz sito z pokrywą.
Stanowisko jest kompletne i wymaga tylko zapewnienia sprężonego powietrza.
Sterowanie pneumatyczne eliminuje potrzebę doprowadzenia napięcia elektrycznego do piaskarki kiedy piaskarka pracuje w "terenie".
Piaskarka obsługuje każde dostępne ścierniwo na rynku: od piasku kwarcowego w osłonie wodnej, poprzez szlakę pomiedziową, pestki (w pracach konserwatorskich), do elektrokorundu czy śrutu. Do piaskarki 25L wejdzie od 25-75 kg ścierniwa w zależności od rodzaju.
Piasek i szlaka są ścierniwami, które rozbijają się bardzo szybko i po ponownym zebraniu i przesianiu przez sito można nim czyścić jeszcze co najwyżej raz, nie więcej. Natomiast śrut czy elektrokorund "pracuje" do kilkunastu razy.
Dysze stosujemy w zależności od wielkości powierzchni czyszczonych, rodzaju i granulacji ścierniwa. Przy większej granulacji średnica dyszy musi być większa, ale pociąga to za sobą większe zapotrzebowanie na sprężone powietrze, gdyż istnieje ścisła zależność między wydajnością sprężonego powietrza a średnicą dyszy.