Tylko 75,10zł za kilogram !
Zobacz też pozostałe moje aukcje !!!!!!!!!!!!!
Czym są glinki?
Glinki zaliczane są do peloidów (z gr. pelos - błoto ) – występujących naturalnie w przyrodzie surowców leczniczych, które powstały w wyniku szeregu rozmaitych procesów biologicznych i geologicznych. Peloidy to takie grupy surowców, jak:
• biolity (muły, torfy), czyli wapienne skały osadowe pochodzenia organicznego • abiolity (glinki sedymentacyjne), tj. skały osadowe pochodzenia nieorganicznego • ziemie lecznicze powstałe w wyniku wietrzenia minerałów (glinki, margle) Do stosowania wewnętrznego - poleca się glinki Montmoryllonitu - można je pić rozcieńczone z wodą.
Zewnętrznie - w celach leczniczych stosuje się wszystkie rodzaje glinki w postaci okładów, nacierań, kąpieli i maseczek.
Co się kryje za kolorami?
Właściwości lecznicze glinek zależą od złoża – najcenniejsze są glinki zielone, pochodzące z najgłębszych pokładów. Działają one silniej od innych glinek, ale też z tego powodu nie służą dobrze wrażliwszym typom skór – właściciele delikatnych cer powinni więc wybierać raczej glinki białe lub czerwone , które działają łagodniej. Barwa glinek zależna jest od obecnych w niej minerałów. Inny skład chemiczny poszczególnych glinek warunkuje również ich różne działanie. Glinka zielona Montmoryllonit.
Pochodzi ze skał krzemionkowo-aluminiowych. Jest wyjątkowo bogata w makro i mikroelementy (m.in. związki krzemu, magnezu, fosforu, potasu, sodu). Ma świetne właściwości absorpcyjne, antybakteryjne, ściąga pory skóry, przyspiesza procesy gojenia się stanów zapalnych. Dodatkowo działa odżywczo - dostarczając skórze całe bogactwo pierwiastków wpływa na przebieg podstawowych procesów życiowych komórek skóry, poprawia mikrokrążenie. Ta glinka ma najsilniejsze działanie ze wszystkich rodzajów glinek. Polecana jest szczególnie do pielęgnacji cery łojotokowej, tłustej. Leczniczo, np. w postaci okładów, na złamania, zwichnięcia, obrzęki. Świetnie działa w zabiegach na cellulit i ujędrniających. Oraz wewnętrznie w Argiloterapii przy wielu schorzeniach. 1.Maseczka i maski do ciała
Cera sucha , zmęczona i zwiotczała.
Do sproszkowanej glinki (10g) dodajemy 2 łyżeczki oliwy z oliwek (lub pół żółtka). Mieszać do uzyskania gładkiej masy. Maseczka powinna mieć konsystencję pasty. Nałożyć na twarz i trzymać ok. 20min. Następnie zmyć maseczkę ciepłą przegotowaną wodą i nałożyć krem stosowny dla rodzaju skóry. Stosować 1-2 razy w tygodniu.
Cera tłusta trądzikowa z wypryskami:
10g glinki wymieszać z przegotowaną wodą do uzyskania konsystencji gęstej papki. Grubą warstwą nałożyć na twarz i trzymać ok. 20 min. Od czasu do czasu zraszać glinkę, aby nie dopuścić do całkowitego wyschnięcia. Przemyć twarz ciepłą wodą. Stosować codziennie , do uzyskania efektu.Maseczki można stosować miejscowo na stany zapalne skóry, pryszcze , wypryski. Wieczorem nakładamy grubą warstwę maseczki na zainfekowane miejsce , pozostawiamy na noc, a rano zmywamy.
2.Okłady
Przygotowanie masy glinkowej. Glinkę wsypać do szklanego, porcelanowego lub glinianego naczynia, zalać świeżą ( najlepiej mineralną) wodą tak, aby pokrywała ona glinkę całkowicie. Po chwili masę wymieszać drewnianą łopatką, ( nie może być metalowa ). Masa powinna być jednolita , bez grudek i mieć konsystencję maści. Przed zastosowaniem naczynie wystawić na słońce lub w pobliżu innego źródła ciepła. Pozostawioną w naczyniu nie wykorzystana zaschniętą glinkę możemy wykorzystać ponownie po dolaniu wody i wymieszaniu.
3.Nacierania
Sposób przygotowania wody glinkowej, 20 g glinki wsypać do 150 ml letniej przegotowanej wody. Pozostawić na 2-3 godziny. Wstrząsnąć przed użyciem. Dobrze umyć ręce, wacik zanurzyć w glinianej wodzie i nacierać chore miejsce. Wskazania do stosowania: Kuracja wspomagająca leczenie okładami.
4. Zawijania
W przypadku, gdy ciężko jest nałożyć opatrunek ( oczy, uszy i inne) można robić zawijanie. Należy wziąć masę glinianą, namoczyć w niej gazę i nałożyć na chore miejsce. Wierzch przykryć wełnianą tkaniną. Gazę namoczoną w glinianej wodzie trzeba często zmieniać. Zabiegi tego typu można wykonać na większej powierzchni ciała. Także zabiegi zawijania są bardzo skuteczne przy modelowaniu sylwetki podobnie jak Guam.
5. Grzybica stóp.
Do miski wsypać 30 g glinki, wlać 2 litry przegotowanej wody o temperaturze pokojowej. Pozostawić na 2 godziny w pobliżu źródła ciepła. Moczyć nogi w roztworze 20-30 min. lub nanieść na stopy maskę z zielonej glinki zostawić do wyschnięcia na 20-30 minut, następnie zmyć,.
6. Kąpiele w wodzie glinianej
Do wanny wsypać 100-200 g proszku, zalać ciepłą wodą. Kąpiel przyjmować przez ok.15-20 min. Kąpiel stosować przy przeziębieniach, działa również relaksująco i odprężająco.
7. Mycie zębów
Zanurzyć mokrą szczoteczkę w proszku. Myć zęby i dziąsła tak jak zwykłą pastą. Glinka skutecznie usuwa kamień nazębny, zapobiega krwawieniu dziąseł. Ma właściwości wybielające i bakteriobójcze. Niweluje nieprzyjemny zapach z ust.
8. Maska wzmacniająca włosy.
Wymieszać : 10g glinki, 20ml wody, 1 żółtko kurze.Powstałą pastę nanieść na mokre włosy i trzymać 15 - 20 min. Umyć i spłukać wodą.Pielęgnacja włosów glinką zmniejsza ich łamliwość i wypadanie. Poprawia ukrwienie skóry, działa przeciw - łupieżowo.
9.Stosowanie doustnie
Sposób przygotowania wody glinkowej do spożycia 1-2 łyżeczki na 150-200 ml płynu (np. napar mięty lub innych ziół z miodem)Ilość przyjmowanej gliny trzeba regulować w zależności od potrzeb organizmu. Glina nie szkodzi, ale w niektórych przypadkach może wywołać nieprzyjemną reakcję, dlatego wskazane jest rozcieńczyć glinkę w schłodzonym naparze z mięty z niewielką ilością miodu. Stopniowo zwiększamy dawkę z pół łyżeczki glinki do 2. Dla dzieci wystarczy jedna łyżeczka. Normalna dawka dorosłej osoby to 2 łyżeczki proszku z glinki dziennie. Glinkę miesza się zimną wodą i przyjmuje się 2 razy dziennie - rano i wieczorem, najlepiej godzinę przed jedzeniem . Nie należy dużo jeść po przyjęciu glinki. Jeśli przyjmowanie glinki powoduje ból, trzeba wystawić glinę na słońce, wtedy jest lepiej tolerowana przez organizm.
Rozcieńczony proszek gliny należy pić powoli. Jeśli na dnie kubka zostanie osad z gliny można dodać jeszcze wody. Nie można mieszać glinki metalową łyżeczką. Do jakichkolwiek przygotowań glinek nie używamy narzędzi metalowych!!!!!!!!!
Stosowanie gliny wewnętrznie powoduje wydalenie z organizmu szkodliwych substancji. Jeśli na początku leczenia przyjmowanie gliny powoduje zaparcia jest to wskaźnikiem tego, że leczona osoba ma poważną chorobę przewodu pokarmowego. W tym przypadku należy przyjmować glinę w niedużych ilościach w ciągu dnia, roztwór gliny powinien mieć jasny kolor. Glinka zawiera sole mineralne, niezbędne dla organizmu, dostarczając je w odpowiednich ilościach. Glinka pochłania szkodliwe substancje, gazy, zbędne kwasy, oczyszcza organizm. Leczenie glinką trwa kilka miesięcy, niekiedy do roku. Trzeba robić przerwy w leczeniu, żeby żołądek nie przyzwyczajał się do glinki (na przykład 21 dni przyjmować glinkę, potem 10 dni przerwy). Bywa tak, że na początku leczenia może się wydawać, iż stan pogarsza się, jednak nie powinno to Państwa niepokoić, jest to normalna reakcja organizmu która ustępuje po 1-2 dniach.
Receptury medycyny ludowej leczenia argiloterapią - obecnie zalecane przez Medycynę Naturalną.
Rak różnej lokalizacji - Nowotwory nie złośliwe - Choroby krwi - Adenoidy, polipy – Tarczyca - Zapalenie i stwardnienie węzłów chłonnych- Ból głowy- Miażdżyca - Porażenie - Choroby nerwicowe ( depresja, histeria, neurastenia) - Bezsenność - Padaczka - Choroby mózgu (nowotwory, ropień, wylew, zakrzep) - Choroby oczu (zły wzrok, bielmo, katarakta, zapalenie) - Zapalenie gruczołu sutkowego - Choroby żeńskie (wypadnięcie macicy, polip, torbiel, nieregularna miesiączka, zapalenie pochwy, wydzielina)- Choroby męskie ( zapalenie organów płciowych, gruczolak, impotencja) - Cukrzyca - Wodobrzusze- Choroby organów trawienia (nieżyt żołądka, zgaga, wrzody żołądka, kolka jelitowa, nieżyt jelita cienkiego, biegunka) - Zaparcie- Hemoroidy, wypadnięcie odbytnicy - Zapalenie wątroby, żółtaczka - Choroby nerek i pęcherza - Choroby organów oddechowych (zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc, zapalenie opłucnej, gruźlica, kaszel)- Choroby zakaźne - Epidemie - Zęby, język, usta, dziąsła - Nos (katar, zapalenie zatok, polipy nosa, gorączka sienna)- Angina – Żylaki- Brodawki - Zmarszczki - Choroby skóry (wyprysk, łuszczyca, toczeń skóry)- Łysina - Choroby kości i stawów (osteoporoza, zapalenie szpiku, zapalenie stawów, artroza, reumatyzm, ostroga) - Urazy (stłuczenie, zwichnięcia, złamania, rozciągnięcie wiązadeł ) - Rany, wrzody, oparzenia.
Pochodzenie glinki.
Glinki zielone i czerwone wydobywane są z kamieniołomu na Sardynii w miejscowości Villanova Tulo. Powierzchnia 240 ha pozwala na przemysłowe wydobywanie montmoryllonit ( glinki) Zawartość tych złóż jest o czystości więcej niż 85% ( całkowitych minerałów) Natomiast można znaleźć niektóre odmiany o czystości do 97%, 98% a nawet 99%.
Francuska Firma - Argiles du Bassin – wydobywa jadalne gliny w formie Pół – wilgotnych bloków ( średnio 25%), wielkości od 2 – 30 cm. A następnie glina jest suszona w obrotowej suszarce z hartowanej stali ( aby nie zniszczyć minerałów zawartych w glinie) ogrzewanej gazem i jednocześnie z nadmuchem powietrza, aby temperatura nie przekroczyła 100* C Ta maszyna przy zmianie prędkości granulometrycznym umożliwia różne rozmiary, to jest: 77µ, 45µ, 20µ. Poza tym Firma Argiles opracowała gwarancje bakteriobójcze czystości gliny.