Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Oczyszczalnia FANN z pakietami IN-DRAN. Szwedzka.

20-12-2014, 21:32
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 6 800 zł     
Użytkownik proekobud
numer aukcji: 4886991326
Miejscowość Kraków
Wyświetleń: 8   
Koniec: 20-12-2014 20:47:13
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Oferujemy szwedzką jakość w polskiej cenie.

 

IN-DRÄN to system infiltracji (grawitacyjne przemieszczanie wód w gruncie) wykorzystujący naturalne procesy oczyszczania występujące w przyrodzie.

Po kilkuletnich badaniach pod koniec lat osiemdziesiątych na Uniwersytecie Connecticut w USA, w 1990 roku moduł IN-DRÄN został dostosowany do warunków szwedzkich i rozpoczęto jego produkcję w mieście Alunda w środkowej części Szwecji.

System IN-DRÄN stanowi doskonałe rozwiązanie problemów w miejscach, gdzie dostępna jest ograniczona ilość miejsca, występują trudne warunki terenowe, wysoki poziom wód gruntowych, niewystarczająca przepuszczalność gruntu, lub stary, niedrożny układ infiltracyjny. Posiadamy kompletne systemy oczyszczania ścieków dla pojedynczych gospodarstw domowych. System IN-DRÄN może być stosowany zarówno w mniejszych, jak i większych instalacjach, ponieważ wytwarzane przez nas produkty można łatwo ze sobą łączyć tak, by tworzyły większe układy. Nasze oczyszczalnie z modułami IN-DRÄN pracują m.in. w szkołach, hotelach, gospodarstwach agroturystycznych oraz polach golfowych. Największa wykonana instalacja składa się z 300 modułów IN-DRÄN.

W 2012 roku w Szwecji działało ponad 40 000 instalacji IN-DRÄN oraz kilka tysięcy w Polsce i Finlandii.

Oczyszczalnie

Zdecydowałeś się na przydomową oczyszczalnię ścieków typu IN-DRÄN? Wiemy, że wiąże się z to z koniecznością załatwienia wielu formalności, dlatego też chcielibyśmy trochę pomóc.

W prawym górnym rogu naszej strony znajduje się menu, zawierające szczegółowe informacje dotyczące wykonywania instalacji.

Niniejszy przewodnik pomoże Ci natomiast przebrnąć przez wszystkie etapy inwestycji, począwszy od wyboru miejsca na oczyszczalnie i złożenia wniosku w starostwie skończywszy na odbiorze gotowej instalacji.

 

1. Lokalizacja

W pierwszej kolejności wybierz na swojej działce miejsce, na osadnik gnilny oraz pole infiltracyjne (drenażowe).

 

2. Skontaktuj się ze swoim Starostwem Powiatowym

Następnie skontaktuj się z Wydziałem Ochrony Środowiska w swojej gminie i poinformuj ich o tym, że zamierzasz wybudować oczyszczalnię ścieków typu IN-DRÄN.

Ponadto, dowiedz się na jakim obszarze leży Twoja posesja, czy jest to teren o zwykłym czy podwyższonym poziomie ochrony. Ważne również, abyś uzyskał informacje, co do tego, jakie dokumenty będą Ci niezbędne do dokonania zgłoszenia przydomowej oczyszczalni ścieków.

Jednocześnie skonsultuj ze starostwem wybraną przez siebie lokalizację instalacji i dowiedz się, czy konieczne będzie wykonanie badania geologicznego.


3. Test perkolacyjny (badanie przepuszczalności gruntu)

Kolejny krok, to test perkolacyjny, który należy wykonać w gruncie. Pamiętaj, aby uzyskać wiarygodne wyniki należy wykonać, co najmniej trzy otwory kontrolne.

 

4. Próbki gruntu

Następie z każdego otworu, w którym wykonałeś test perkolacyjny, pobierz próbki gruntu. Wystarczy pobrać kilka łyżek stołowych z każdego otworu. Wszystkie próbki należy oznaczyć!

Dodatkowo podaj głębokości, z jakich zostały pobrane próbki i oznacz pozycje wykopów na szkicu lub mapie.

Jeśli będzie to możliwe, opisz warstwy gruntu, poziom wód gruntowych, nachylenie terenu, odległość od studni oraz położenie skał, jeśli występują.

 

5. Projektowanie

Opis, próbki gruntu oraz wyniki testu perkolacyjnego prześlij do naszej firmy, abyśmy na ich podstawie mogli zaprojektować i dobrać najbardziej dla Ciebie optymalny typ instalacji. Usługa ta jest całkowicie bezpłatna.

Pamiętaj, że przy obliczaniu dziennej przepustowości oczyszczalni, zakładamy, iż Twoje gospodarstwo domowe składa się maksymalnie z pięciu osób. Jeżeli to założenie jest błędne, prosimy abyś nas o tym poinformował.

Ponadto, jeżeli w Twoim gospodarstwie domowym istnieje coś, co ma dodatkowy wpływ na ilość i skład ścieków, a więc zmienia ich charakter w porównaniu z tradycyjnym gospodarstwem domowy, składającym się z pięciu osób, również nas o tym poinformuj!

Pamiętaj, że jacuzzi, stajnia, ścieki ropopochodne, filtr zmiękczający wodę czy kuchnia zbiorowego żywienia mają wpływ na typ instalacji.

To Wy dajecie nam niezbędne informacje, a my przygotowujemy dla Was projekt pola infiltracyjnego, osadnika gnilnego, dokumentację, która pomoże w prawidłowym wykonaniu instalacji oraz certyfikaty, które będą Wam niezbędne do złożenia wniosku w starostwie.

6. Wybór instalatora

 

7. Zgłoszenie w starostwie

Kolejny krok to listowne bądź osobiste złożenie zgłoszenie budowlanego Twojej przydomowej oczyszczalni ścieków. Zgłoszenie to powinno obejmować: projekt typu, projekt osadnika gnilnego, certyfikaty oraz inne, wymagane przez Twoje starostwo, dokumenty.

Ważne jest również, abyś porozmawiał ze swoimi sąsiadami i poinformował ich o swoich planach, pozwól im się wypowiedzieć na ten temat.

 

8. Instalacja

Po załatwieniu wszystkich formalności w końcu przyszedł czas na wykonanie instalacji. Z pomocą naszej instrukcji montażu oraz otrzymanych od nas projektów możesz osobiście dopilnować wykonawcy i zadbać o to, by instalacja została wykonana we właściwy sposób.

Dopilnuj również, by instalator należycie udokumentował wykonywaną przez siebie instalację (wykonał zdjęcia) i oddał Ci kopię dokumentacji.

9. Odbiór

Za nim Twoja instalacja zostanie oddana do użytku, starostwo powiatowe musi dokonać, tak zwanego odbioru. Każde starostwo robi to w inny sposób, a informacje na ten temat uzyskasz w momencie zgłoszenia swojej instalacji.

 

10. Użytkowanie

Szanowni Państwo, prosimy, abyście postępowali zgodnie z zaleceniami zawartymi w karcie gwarancyjnej, prosimy również o przestrzeganie terminów konserwacji oczyszczalni, tj. opróżniania osadnika gnilnego.

Pamiętajcie również, aby poinformować nas, jeżeli nastąpi poważna zmiana w ilości lub składzie ścieków w czasie eksploatacji oczyszczalni.

UWAGA! Jeżeli zakupią Państwo dużą wannę (tzn. dwuosobową lub/i z hydromasażem, itp.) to należy pamiętać o stopniowym jej opróżnianiu, bowiem układ może nie być w stanie przyjąć tak dużej ilości wody w krótkim czasie.

Nasza oferta obejmuje projektowanie i wykonawstwo przydomowych biologicznych oczyszczalni ścieków IN-DRÄN, funkcjonujących zgodnie z prawami natury. Dopływ tlenu w połączeniu z odpowiednią błoną biologiczną gwarantuje doskonałe działanie systemu i sprawia, że proces oczyszczania jest dużo bardziej efektywny, aniżeli w przypadku tradycyjnej, drenażowej oczyszczalni ścieków.

Ponad 30 letnie doświadczenie w stosowaniu naturalnych metod oczyszczania oraz szeroka oferta produktów, z którą można zapoznać się również u naszych Dealerów, sprawią, że będą Państwo w 100% zadowoleni z Naszych usług!

W razie jakichkolwiek wątpliwości czy pytań, dotyczących projektowania, rozwiązań systemowych czy technologii, zapraszamy do kontaktu z Naszym działem wsparcia technicznego, który z przyjemnością odpowie na wszystkie Państwa pytania!

Serdecznie Zapraszamy Do Współpracy!

Pakiet K44

Opis

Kompletny zestaw dla 3 stałych mieszkańców (zalecany do domków letniskowych).

Zawiera osadnik gnilny bez filtrów doczyszczających, niewymagający stosowania aktywatorów bakteryjnych, o bardzo dobrych właściwościach separacyjnych.

Pakiet jest dostarczany z 4 modułami IN-DRÄN, których unikalna konstrukcja pozwala prawie 8-krotnie zmniejszyć powierzchnię zabudowy w stosunku do tradycyjnych systemów.

Pakiet K44 – maksymalne dzienne zużycie wody – 500 l

W skład zestawu wchodzą:

- osadnik gnilny SA 2000ce – 2 m³
- moduły IN-DRÄN – 4 szt
- rura rozsączająca PE 110 – 5,0 mb
- nadbudowa – 6 kręgów
- pokrywa PE 700
- geowłóknina 100 g/m²
- zestaw montażowy

Osadnik gnilny:
- wysokość – 0,96 m
- długość – 2,9 m
- szerokość – 1,2 m
- pojemność – 2 m3
- waga – 120 kg
- śr. włazu – 600 mm
- śr. wlotu – 110 mm
- śr. wylotu – 110 mm
- wys. wlotu – 0,80 m
- wys. wylotu – 0,70 m

Powierzchnia zabudowy:
- osadnik gnilny SA 2000ce – 4 m2
Pole infiltracyjne:
- długość – 5,0 m (pojedynczy drenaż)
- szerokość – 0,6 – 5 m (zależna od warunków gruntowych, przepuszczalności gruntu).

Koszty eksploatacji:
- opróżnienie osadnika gnilnego raz na rok

Dokumentacja:
- Certyfikat CE PN-EN 12566-1/A1:2004
- Aprobata techniczna Instytutu Ochrony Środowiska – AT/2[zasłonięte]011-0840

 

Możliwy także montaż zakupionego zestawu w cenie do ustalenia indywidualnie.

 

 

 

telefon:


500 [zasłonięte] 69 11

 

 

 

 

 

cena brutto, zawiera podatek VAT w wysokości 23%