Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

OCHRONA PRACOWNICZYCH ŚWIADCZEŃ MAJĄTKOWYCH

13-08-2014, 13:46
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 24 zł     
Użytkownik bazar-wiedzy
numer aukcji: 4422305351
Miejscowość Warszawa
Wyświetleń: 4   
Koniec: 13-08-2014 13:43:21

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Okładka: miękka
Rok wydania (xxxx): 2002
Kondycja: bez śladów używania
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Polecamy książki dla fachowców w najtańszych cenach na Allegro

Pamiętaj zawsze możesz do nas zadzwonić
533 [zasłonięte] 038
/ w dni powszednie od 10 do 17 / lub napisać
[zasłonięte]@ksiegarnia-fachowa.pl

 

 

OCHRONA PRACOWNICZYCH ŚWIADCZEŃ MAJĄTKOWYCH



 
MACIEJ PIANKOWSKI

 

BRANTA, 252 STRONY

 

Maciej Piankowski jest doktorem nauk prawnych, pracownikiem naukowym Uniwersytetu Gdańskiego zatrudnionym na stanowisku adiunkta w Katedrze Prawa Pracy, a także sędzią orzekającym w sprawach z zakresu prawa pracy w Sądzie Okręgowym w Gdańsku. Jest m.in. współautorem trzech wydań Kodeksu pracy z komentarzem pod red. U. Jackowiak.

W książce zawarto rozważania na temat złożonych problemów ochrony majątkowych świadczeń pracowniczych. Dokonano analizy podstawowych instytucji prawa pracy dotyczących przedmiotu ochrony (m.in. pojęcia wynagrodzenia za pracę i innych najczęściej spotykanych w praktyce świadczeń) oraz trybu postępowania mającego na celu ochronę i egzekucję świadczeń majątkowych. Rozważania dotyczą pozycji pracownika jako wierzyciela i dłużnika. Analizie poddano ochronę świadczeń pracowniczych w sytuacjach szczególnych, takich jak: reorganizacja, likwidacja, upadłość zakładu pracy oraz śmierć pracodawcy. W książce zawarte są także rozważania dotyczące ochrony świadczeń pracowniczych w razie niewypłacalności pracodawcy. Większości poszczególnych analiz towarzyszy odniesienie do istniejących standardów obowiązujących w Unii Europejskiej. Autor wskazuje na istniejące w wielu kwestiach różne poglądy doktryny, jak również przytacza poglądy Sądu Najwyższego, Naczelnego Sądu Administracyjnego oraz sądów powszechnych. Autor nie stroni także od własnych propozycji zmian istniejącego stanu prawnego z punktu widzenia skutecznej ochrony pracowniczych świadczeń majątkowych.