O NAS
W skład naszego zespołu wchodzą Włosi i Polacy, co pozwala nam optymalnie wybierać najlepsze kąski włoskiej kuchni dostosowane do polskich smaków.
Zamówienia wysyłamy przesyłką kurierską najpóźniej 48h po zaksięgowaniu wpłaty (dni robocze). Koszt przesyłki to 15 PLN.
Przy zamówieniach przekraczających 250 PLN wysyłka gratis. Istnieje możliwość odbioru osobistego w Warszawie.
Aktualnie jedyną formą płatności jest przedpłata.
DLACZEGO TAK DROGO?
W dyskoncie lub supermarkecie znajdziesz pewnie produkty o podobnej nazwie, które będą kosztowały nieporównywalnie mniej. My jednak proponujemy Ci to, co najlepsze. Składniki, proces produkcji i dystrybucji naszych produktów nie powalają nam konkurować z wielką dystrybucją cenowo, ale jeśli chodzi o jakość - sprzedajemy po prostu co innego, choć o tej samej nazwie.
Zobacz dlaczego płacisz więcej:
- Składniki naszych produktów pochodzą najczęściej z okolic miejsca produkcji, a zawsze z Włoch (z wyjątkiem specjalnie sprowadzanych, np. kanadyjskiej mąki). Przez to są droższe od sprowadzanych spoza Europy.
- Żaden z naszych produktów nie zawiera sztucznych dodatków, konserwantów, barwników, ulepszaczy. Ich produkcja kosztuje przez to więcej, a krótszy termin ważności też wpływa na wyższą cenę.
- Nasze produkty robione są tradycyjnymi metodami, które są mniej wydajne (a więc droższe), ale gwarantują lepszą jakość od masowej produkcji przemysłowej.
- Nasze produkty są butelkowane lub bezpiecznie pakowane w niewielkich opakowaniach przez producenta w miejscu produkcji. Gwarantuje to ich świeżość i oryginalność, ale podnosi koszty logistyczne.
- Niektóre z naszych produktów posiadają europejskie certyfikaty pochodzenia lub jakości, co dodatkowo podnosi ich cenę, ale gwarantuje oryginalność na wszystkich etapach produkcji.
- Sprowadzamy nasze produkty bezpośrednio od małych włoskich producentów, wielu z nich wraz z ich rodzinami znamy osobiście.
- Przechowujemy nasze produkty w odpowiednich warunkach (temperatura, wilgotność, dostęp światła).
KONTAKT
Tel. +48 [zasłonięte]969300
E-mail: [zasłonięte]@mniam.it
Sklep internetowy Mniam.it
VP Consulting Sp. z o. o. ul. Rakowiecka 34 lok. 5 02-532 Warszawa
NIP 521[zasłonięte]8118
Nr rachunku bankowego 50 2490 [zasłonięte] 0[zasłonięte]0050000 [zasłonięte] 598424 Alior Bank
Zespół Mniam.it
|
OPIS PRODUKTU
Ocet balsamiczny z Modeny IGP Nobili Sapori (wł. „szlachetne smaki”) składa się z octu balsamicznego tradycyjnego z dodatkiem octu winnego, a jego gęstość (waga 1 litra octu) to minimum 1,17 kg/l. W przypadku octu balsamicznego IGP normy wykluczają podawanie długości okresu dojrzewania, wyznacznikiem jakości octu jest zaś właśnie jego gęstość. Ocet ten nie zawiera żadnych dodatkowych składników (jak np. karmel, zagęszczacze czy barwniki). Ocet balsamiczny tradycyjny stanowi w nim składnik większościowy.
IGP – Indicazione Geografica Protetta – to europejski certyfikat nadawany w Unii Europejskiej wysokojakościowym produktom spożywczym typowym dla regionu ich uprawy i produkcji. Polski odpowiednik certyfikatu to Chronione Oznaczenie Geograficzne (ChOG). Ocet balsamiczny IGP może być produkowany wyłącznie w regionie Modeny i Reggio Emilia.
Kilka słów o głównym składniku. Tradycyjny ocet balsamiczny z Modeny uzyskuje się z moszczu winogron zebranych wyłącznie w regionie Modeny w procesie naturalnej fermentacji, odparowywania i dojrzewania octu w drewnianych beczułkach przez okres od 12 do 30 lat. Ze 145 kg winogron po 12 latach otrzymuje się 1 litr octu balsamicznego. Procesy dojrzewania octu uwarunkowany jest mikroklimatem okolic Modeny z gorącymi latami, kiedy nasilają się równoległe procesy fermentacji (alkoholowej i octowej) i zagęszczania oraz chłodnymi zimami sprzyjającymi opadaniu na dno beczułek osadu organicznego prowadzącemu do naturalnego oczyszczenia octu. Do otrzymywania octu balsamicznego metodą tradycyjną wykorzystuje się zestawy beczułek wykonanych z różnych rodzajów drewna, do których w kolejnych latach przelewa się dojrzewający ocet. Dzięki temu ocet nabiera niepowtarzanego złożonego aromatu. Im bardziej dojrzały jest ocet balsamiczny tym ciemniejsza jest jego rubinowa barwa, słodszy smak i większa gęstość.
Do produkcji octu balsamicznego IGP w La Vecchia Dispensa wykorzystuje się winogrona z takich szczepów lokalnych jak Trebbiano, Lambrusco, Sangiovese, Albana, Ancellotta, Fortana, Montuno. Cenny specyfik dojrzewa w drewnianych beczułkach doglądanych przez rodzinę Tintori zajmującą się od pokoleń tradycyjną produkcja octu.
Dodajmy na koniec, że tradycyjny ocet balsamiczny jest zupełnie innym produktem niż ocet winny, który produkuje się z wina (nie z gotowanego moszczu winogron) w procesie następującej po sobie (nie równoległej, jak w przypadku octu balsamicznego) fermentacji alkoholowej, potem octowej, o samej technologii produkcji nie wspominając. Wystarczy wspomnieć, że tradycyjny ocet balsamiczny początkowo był używany nie jako przyprawa, ale jako lekarstwo na dolegliwości żołądkowe i jako przysmak deserowy (!).
Region: Emilia Romania
Certyfikaty UE: I.G.P.
Gęstość octu balsamicznego: 1,17 kg/l
Producent La Vecchia Dispensa, EMILIA ROMANIA
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi produktami na innych aukcjach
|