Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Obliczanie konstrukcji żelbetowych wg Eurokodu 2

27-04-2015, 9:17
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 51.90 zł     
Użytkownik ksiazka_gliwice
numer aukcji: 5217618466
Miejscowość Gliwice
Wyświetleń: 4   
Koniec: 27-04-2015 09:09:23

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Okładka: miękka
Rok wydania (xxxx): 2013
Kondycja: bez śladów używania
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

  

Obliczanie konstrukcji żelbetowych według Eurokodu 2

Michał Knauff

 
rok wydania: 2013
stron: 578
format: 165 x 240 mm
oprawa: miękka
wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
 

Ideałem byłoby, gdyby inżynier na podstawie ogólnych zasad i tekstu normy, posługując się wiedzą uzyskaną na uczelni i w praktyce, mógł domyślić się uzasadnienia zawartych w normie zaleceń.. Szczególnie należałoby starać się o jasny związek przepisów z zasadami wytrzymałości materiałów i mechaniki, które są przecież uniwersalnym językiem inżynierów. Oczywiście, spełnienie tego postulatu w całej pełni nie jest możliwe, ale można się do niego zbliżyć.
(Ze Wstępu)
W książce zostały przedstawione podstawowe zasady obliczania według Eurokodu 2 konstrukcji żelbetowych, ze wzmiankami o konstrukcjach sprężonych i konstrukcjach niezbrojonych. Najważniejszą jej zaletą są precyzyjnie opisane metody wykonywania obliczeń. Przedstawione treści stanowią uporządkowanie przepisów pochodzących z kilku norm w formie zwięzłego algorytmu scalającego wszystkie potrzebne informacje. Niektóre zasady konstruowania, np. wyznaczania długości zakotwienia zbrojenia na podporach i kotwienia zbrojenia fundamentów, są przedstawione w sposób prostszy niż w normie.
W sposób uporządkowany i przejrzysty zostały także opisane:
* przepisy dotyczące obliczania ze względu na ścinanie;
* informacje dotyczące wyznaczania wytrzymałości betonu i współczynnika pełzania w zależności od jego wieku;
* konsekwencje zastosowania tzw. alternatywnego wyboru kombinacji obciążeń w stanie granicznym nośności oraz zastosowanie tych zasad do projektowania belek i płyt ciągłych.
Uzupełnione zostały także niekompletne przepisy norm dotyczących skręcania. Wszystkie prezentowane w książce zagadnienia poparte są bogatym materiałem obliczeniowym i ilustracyjnym.
Książka przeznaczona zarówno dla studentów, jak i inżynierów projektujących konstrukcje żelbetowe i pracowników naukowych.