Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

OBLICZANIE CIENKOŚCIENNYCH ELEMENTÓW BUDOWLANYCH

12-02-2015, 15:17
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 39 zł     
Użytkownik Profi-Libris
numer aukcji: 5052600738
Miejscowość Katowice
Wyświetleń: 3   
Koniec: 12-02-2015 14:32:35

Dodatkowe informacje:
Stan: Używany
Okładka: miękka
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

kontakt komentarze nasza oferta strona o mnie

przedmiot aukcji:

OBLICZANIE CIENKOŚCIENNYCH ELEMENTÓW BUDOWLANYCH KSZTAŁTOWANYCH NA ZIMNO Z BLACH STALOWYCH

PRZEPISY, PRZYKŁADY, TABLICE, NOMOGRAMY I KOMENTARZE

praca zbiorowa

Wydawnictwo: Arkady, 1968
Oprawa: miękka
Stron: 268
Stan: bardzo dobry, nieaktualna pieczątka

W książce podano przepisy obliczania i projektowania stalowych konstrukcji z kształtowników giętych wraz z obszernym komentarzem oraz przykłady, pomocnicze tablice i nomogramy.
Przedstawiona metoda postępowania jest stosunkowo prosta, a jednocześnie wystarczająco do­kładna do projektowania konstrukcji budowlanych.
Książka przeznaczona jest głównie dla inżynierów projektantów budownictwa lądowego.

SKRÓCONY SPIS TREŚCI


Od tłumaczy
Słowo wstępne
Przedmowa do wydania amerykańskiego
Przepisy, przykłady, tablice i nomogramy
Część I. Przepisy obliczania cienkościennych elementów budowlanych kształtowanych
na zimno z blach stalowych
Część II. Dane uzupełniające i objaśnienia do Przepisów obliczeń
Część III. Przykłady obliczeń
Część IV. Tablice i nomogramy
Komentarz

OD TŁUMACZY


Książka niniejsza stanowi tłumaczenie wydania niemieckiego opracowanego na podstawie oryginału amerykańskiego.
W wydaniu niemieckim wprowadzone zostały przeliczenia miar angielskich na system metryczny i dzięki temu dostosowane jest ono również do potrzeb polskiego odbiorcy.
Znana i stosowana u nas metoda obliczeń konstrukcji cienkościennych w oparciu o teorię Wagnera—Wlasowa jest, ze względu na skomplikowane wzory, dla kon­strukcji budowlanych na ogół zbyt pracochłonna.
Niezależnie od wydanych dotąd w języku polskim publikacji poświęconych wymia­rowaniu konstrukcji z profilów giętych, uważamy za celowe udostępnienie polskim inżynierom książki, która pozwala na obliczanie tych konstrukcji w oparciu o sto­sunkowo proste wzory i nomogramy.
Książka jest podzielona na cztery części i Komentarz.
Część I zawiera przepisy obliczania cienkościennych elementów budowlanych kształtowanych na zimno z blach stalowych i podaje zasady wymiarowania, wielkości dopuszczalnych naprężeń, określanie wymiarów połączeń spawanych, zgrzewanych i śrubowych, określanie wymiarów stężeń oraz przepisy dotyczące badań dla przypadków szczególnych.
W części II podane są dane uzupełniające i objaśnienia do Przepisów obliczeń, a między innymi zestawienie oznaczeń i wyjaśnienie tzw. „sposobu linearnego”.

Część III ilustruje zastosowanie przepisów obliczeń na 20 przykładach dobranych w taki sposób, aby w zasadzie każde zagadnienie występujące w przepisach znalazło swój odpowiednik w przykładzie liczbowym.

Część IV zawiera liczne tablice i nomogramy pozwalające na znaczne przyśpieszenie pracy projektowej.
Oddzielną część stanowi obszerny Komentarz, którego rozdziały odpowiadają poszczególnym rozdziałom Przepisów i który naświetla zagadnienia w oparciu o źród­łowe amerykańskie prace badawcze.

W tłumaczeniu polskim podano:
1) przedsłowie prof. K. Klóppela zawierające ogólne naświetlenie tematu, szersze niżby to dotyczyło zagadnień poruszonych w książce służącej wyłącznie do projekto­wania, ale pożyteczne dla czytelnika, który interesuje się głębiej konstrukcjami z profi­lów giętych;
2) przedmowę do wydania amerykańskiego, która podaje historię powstania niniejszej książki w oparciu o wyniki długoletnich bardzo obszernych badań wypływających na zmianę następnych wydań,
W polskim wydaniu staraliśmy się, w miarę możności, przytoczyć aktualne normy polskie, pozostawiając jednocześnie powszechnie u nas znane normy zachodnioniemieckie.
W niektórych przypadkach wprowadzono drobne zmiany w tekście w stosunku do .wydań amerykańskiego i niemieckiego, mające na celu ułatwienie polskiemu Czy­telnikowi wniknięcie w istotę przedstawianego zagadnienia.
Na życzenie Wydawnictwa dokonaliśmy zmian oznaczeń (symboli) z niemieckich na polskie. Ze wrzględu jednak na brak jednoznacznych odpowiedników tych symboli w polskiej literaturze technicznej zmuszeni byliśmy wprowadzić nowe, nieznane Czytelnikowi oznaczenia. Przypisy autorów oznaczono w tekście gwiazdkami, przypisy zaś tłumaczy — kolejnymi liczbami arabskimi oddzielnie dla każdej strony.

OBLICZANIE CIENKOŚCIENNYCH ELEMENTÓW BUDOWLANYCH

strona o mnie | nasza oferta | komentarze | kontakt

Copyright © 2011 Profi-Libris Marcin Badocha
created by krzysztofschmidt