Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

O kodeksowym katalogu zasad indywidualnego prawa..

12-07-2012, 18:47
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 99 zł     
Użytkownik ksiegarniainter
numer aukcji: 2396013168
Miejscowość MAŁE GACNO
Wyświetleń: 10   
Koniec: 03-07-2012 21:03:08

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Okładka: twarda
Rok wydania (xxxx): 2011
Język: polski
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

O kodeksowym katalogu zasad indywidualnego prawa pracy

opis

W publikacji w sposób kompleksowy przedstawiono problematykę zasad prawa pracy, uwzględniając zarówno kwestie teoretyczne, jak i związane z interpretacją oraz stosowaniem przepisów prawnych, w których zasady te zostały wyrażone. Problematyka zasad prawa pracy należy do zagadnień o wysokim stopniu skomplikowania, a przez to spornych w nauce prawa i wywołujących szczególnie wiele kontrowersji. Wyjątkowy dynamizm przepisów prawa pracy, związany z ich uwarunkowaniami społeczno-gospodarczymi i politycznymi, dodatkowo sprawia, że zasady postrzegane są jako ich fundament aksjologiczny i wyznacznik kierunku rozwoju tej dziedziny prawa.

Opracowanie zawiera próbę krytycznego spojrzenia zarówno na obecną regulację prawną dotyczącą tych zasad w zakresie indywidualnego prawa pracy, jak i na proponowane kierunki zmian.

Adresaci:
Książka powinna zainteresować nie tylko przedstawicieli nauki prawa pracy, lecz może być także użyteczna w procesie dydaktycznym oraz okazać się przydatna tym wszystkim, którzy zawodowo zajmują się stosowaniem przepisów prawa pracy. Dotyczy to zwłaszcza tej jej części, która zawiera szczegółową analizę zasad indywidualnego prawa pracy.


"(...) z dużym uznaniem należy przyjąć inicjatywę przygotowania przez prof. Z. Górala monografii na temat zasad indywidualnego prawa pracy już nie tylko w aspekcie dogmatycznym, ale także - co szczególnie zasługuje na podkreślenie - teoretycznoprawnym. Recenzowana książka zapełnia zatem lukę, jaka powstała w polskiej literaturze przedmiotu po okresie transformacji ustrojowej".

Dr hab. Jakub Stelina, prof. UG