CEE – ester etylowy kreatyny – najbardziej zaawansowana forma kreatyny. Połaczenie kreatyny z alkoholem skutkuje dobrą stabilnością i całkowitym wykorzystaniem przez organizm, ponieważ dzięki estryfikacji posiada dużo lepszą rozpuszczalność w tłuszczach, a tym samym i w limfie. Także transport do komórek jest dużo lepszy niż w starszych formach. W porównaniu z klasycznym monohydratem kreatyny wystarczy przyjmowanie o połowę mniejszych dawek, aby dochodziło do podobnego efektu, bez efektu zatrzymania wody w organizmie. Testy kliniczne nie wykazały żadnych negatywnych skutków dla organizmu.
Korzyści z CEE:
-
wysoka stabilność
-
maksymalne wykorzystanie
-
brak efektu „spuchnięcia“ masy mięśniowej
-
przyrost siły i dynamiki
-
przyrost objętości masy mięśniowej
-
przyspieszenie regeneracji
ALA – Kwas alfa-liponowy
ALA jest koenzymem wielu reakcji zachodzących w organizmie, przede wszystkim przemiany glukozy w energię – ATP. Proces ten przebiega w komórkowych centrach energetycznych– mitochondriach. Przy dostatecznej ilości ALA we krwi, zwiększa wrażliwość komórki na działanie insuliny. To działanie wykorzystuje się w medycynie, gdzie podawane jest diabetykom w leczeniu cukrzycy II typu. Ponadto ALA jest silnym przeciwutleniaczem.
Korzyści z ALA:
-
zwiększenie produkcji energii
-
lepszy dostęp substancji odżywczych do komórki
-
przyrost masy mięśniowej
-
redukcja tkanki tłuszczowej
-
przyspieszenie regeneracji
-
wysoka aktywność antyoksydacyjna
ALA działa synergicznie z CEE, przede wszystkim w zakresie zwiększenia potencjału energetycznego i regeneracji organizmu, poprawiając tym samym możliwości wysiłkowe.
Witamina B6 – Pirydoksyna
Witamina B6 uczestniczy w szeregu procesów w organizmie, przede wszystkim w tworzeniu związków białkowych. Jest niezbędna dla prawidłowego metabolizmu substancji odżywczych – białek, tłuszczy i węglowodanów. Uczestniczy w powstawaniu erytrocytów. Jest niezbędna w aktywności mózgu.
DAWKOWANIE:
Przyrost masy mięśniowej:
6 kapsułek przed lub po treningu. Zalecana kombinacja z BCAA, Cyclox oraz odżywką wysokobiałkową, np. Excelent 80, Premium 95
Zwiększenie sprawności fizycznej – przede wszystkim szybkości i siły:
3-6 kapsułek ok. 45 minut przed treningiem. Zalecana kombinacja z Inosine.
Przyspieszenie regeneracji:
3 – 6 kapsułek bezpośrednio po treningu. Zalecana kombinacja z BCAA, Cyclox.
Sposób użycia:
Kapsułki połknąć bez rozgryzania, popijając wodą lub napojem z serii Reg-ge. Nie popijać napojami alkoholowymi ani mlecznymi. Po otwarciu zużyć do 3 miesięcy. Przechowywać w temperaturze do 25ºC..