|
NUPRID 200SC 65ml 17423 0.0950kg
W przypadku kontaktu telefonicznego prosimy o podanie numeru MIZAR: 17423
Substancja aktywna imidachlopryd - 200 g w 1 litrze środka Formulacja SC - koncentrat w postaci stężonej zawiesiny do rozcieńczania w wodzie Uprawy ziemniak, tytoń Opis działania Środek owadobójczy w formie koncentratu zawiesinowego, o działaniu kontaktowym i żołądkowym przeznaczony do zwalczania stonki ziemniaczanej w ziemniaku i wciornastka tytoniowca w tytoniu. W roślinie działa systemicznie. Stosowanie i dawka ziemniak larwy i chrząszcze stonki ziemniaczanej Zalecana dawka: 0,125-0,15 l/ha. Zalecana ilość wody: 150-400 l/ha. Zalecane opryskiwanie: średniokropliste. Zabieg wykonać po wystąpieniu szkodnika. Wyższą z zalecanych dawek stosować przeciwko chrząszczom i starszym larwom oraz w przypadku bujnej naci ziemniaczanej. tytoń wciornastek tytoniowiec – wektor wirusa brązowej plamistości pomidora rozsadnik (podlewanie) Zalecana dawka: 2,5 ml środka w 2-4 l wody na 1 m2. Zabieg wykonać w początkowym okresie hartowania roślin na dwa tygodnie przed wysadzeniem rozsady na plantacje. plantacja (opryskiwanie) Zalecane stężenie: 0,025% (25 ml środka w 100 l wody). Zabieg wykonać trzykrotnie: I zabieg – po wysadzeniu rozsady – 0,075 l w 300 l cieczy na hektar. II zabieg – w 21 dni po pierwszym zabiegu – 0,112 l w 450 l cieczy na hektar. III zabieg – w 42 dni po pierwszym zabiegu – 0,15 l w 600 l cieczy na hektar. UWAGA: Środek działa najskuteczniej w temperaturze powyżej 15°C. Zabieg wykonać dokładnie, aby wszystkie części roślin były pokryte cieczą użytkową. W przypadku stosowania środka w formie oprysku w celu ochrony pszczół i innych owadów zapylających nie stosować: na rośliny uprawne w czasie kwitnienia, kiedy w uprawie chronionej występują kwitnące chwasty, w miejscach gdzie pszczoły mają pożytek, a także na roślinach, których kwitnienie może rozpocząć się przed upływem okresu prewencji, unikać znoszenia na uprawy sąsiednie, szczególnie z kwitnącymi roślinami.
Numer MIZAR: 17423
|
Warto wiedzieć
Kupujący ma obowiązek przestrzegania wytycznych stosowania środków ochrony roślin, które umieszczone są na etykiecie.
Dostęp do informacji o środkach ochrony roślin dopuszczonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi:
1) Wyszukiwarka dająca możliwość łatwego uzyskania informacji o zastosowaniu środków ochrony roślin w danych uprawach, na danego agrofaga kliknij TUTAJ
2) Etykiety stosowania środków ochrony roślin dopuszczonych do obrotu i stosowania zezwoleniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi kliknij TUTAJ
Środki ochrony roślin mogą nabyć jedynie osoby pełnoletnie oraz osoby, które ukończyły szkolenie i posiadają kwalifikacje wymagane dla osób nabywających środki ochrony roślin (art. 28 ustawy o środkach ochrony roślin z dnia 8 marca 2013 r. ze zmianami)
Środki ochrony roślin należy stosować w taki sposób, aby nie stwarzać zagrożenia dla zdrowia ludzi, zwierząt oraz dla środowiska.
| |