HTC BoomSound™: mocne brzmienia
Dwa przednie głośniki stereo kierują dźwięk na użytkownika, a nie w drugą stronę, dzięki czemu smartfon brzmi wprost nieziemsko. Wbudowane wzmacniacze sprawiają, że dźwięki są głośniejsze, pełniejsze, wyraźniejsze i bardziej realistyczne. HTC One mini jest mały tylko pod względem swoich rozmiarów.
HTC BlinkFeed™: zawsze w kontakcie
Na ekranie głównym znajdziesz aktualizowane na bieżąco treści od ponad 1400 partnerów*: wiadomości, wyniki sportowe, blogi, wpisy z sieci społecznościowych i nie tylko. Ekran HTC BlinkFeed™ można spersonalizować, tak by zawsze mieć pod ręką najbardziej potrzebne informacje.
HTC Zoe™: Twoja żywa galeria zdjęć
Stwórz pełną życia galerię, by podzielić się wspomnieniami w zupełnie nowy sposób. HTC One mini automatycznie wybierze najciekawsze momenty i utworzy z nich 30-sekundowy klip. Nie potrzebujesz dodatkowego oprogramowania ani specjalnych umiejętności. Na koniec możesz dobrać podkład muzyczny i udostępnić swój film komu zechcesz.
Wysokiej jakości metalowa obudowa: innowacyjny wygląd
Metalowa obudowa kompaktowego HTC One mini została zaprojektowana do łatwej obsługi jedną ręką. Jej trwała konstrukcja idealnie pasuje do kształtu dłoni i umożliwia wygodne korzystanie osobom prowadzącym dynamiczny tryb życia.
Beats Audio
Technologia dźwięku Beats Audio pozwala cieszyć się niezwykle bogatym dźwiękiem i autentycznym brzmieniem muzyki oraz efektów akustycznych w grach i filmach. Stosowana z początku gównie w słuchawkach, znalazła swe miejsce również w laptopach, tabletach i smartfonach, dając użytkownikom niespotykaną dotąd w tego typu urządzeniach przestrzeń dźwiękową, która wzbogaca multimedialne doznania.
Architektura ARM
Zastosowanie nowoczesnego procesora bazującego na architekturze ARM gwarantuje wysoką wydajność, która przekłada się na szybkość działania i komfort obsługi. Dzięki niemu możliwa jest wielowątkowa obsługa aplikacji oraz płynne odtwarzanie materiałów wideo Full HD oraz gier. Ważny jest również niski pobór energii, dzięki któremu można dłużej pracować na tablecie z dala od źródła prądu. Procesor zapewnia również błyskawiczne uruchamianie się urządzenia oraz ciągłe połączenie z Internetem.
Bluetooth
Dzięki Bluetooth możliwe jest bezprzewodowe przesyłanie danych pomiędzy urządzeniami. Charakteryzuje się niskim poborem energii, zasięgiem nawet do 100 metrów oraz łatwą obsługą, nie wymagającą dodatkowego oprogramowania. Stosowany m.in. w telefonach komórkowych, laptopach, tabletach, modemach, zestawach słuchawkowych, drukarkach pozwala szybko połączyć urządzenia i przesłać pomiędzy nimi dokumenty, dzwonki, utwory mp3, a nawet nieduże filmy. Bluetooth wykorzystywany jest również do podłączania kontrolerów (m.in. myszy, klawiatury, gamepady), dzięki którym można znacząco zwiększyć komfort pracy z tabletem lub laptopem.
2 kamery
Zastosowanie dwóch kamer otwiera przed użytkownikiem nowe możliwości komunikacji oraz multimedialnej zabawy. Przednia kamerka (zazwyczaj z mniejszą rozdzielczością) pozwala na prowadzenie wideo rozmów oraz chatów ze znajomymi lub współpracownikami. Tylna kamerka charakteryzująca się najczęściej lepszymi parametrami, a wspierana dodatkowo przez diodę doświetlającą, spełnia funkcję cyfrowego aparatu z opcją nagrywania filmów, często w jakości Full HD.
GPS
Global Positioning System jest jednym z systemów nawigacji, który poprzez sieć satelitów pozwala w czasie rzeczywistym wyznaczyć położenie urządzenia z odbiornikiem GPS. Tablet wyposażony w taki odbiornik i zawierający odpowiednie oprogramowanie (mapy) może służyć jako zaawansowany system nawigacji, pozwalający użytkownikom m.in. na szybkie wyznaczenie trasy przejazdu i łatwe dotarcie do obranego wcześniej celu. Niektórzy producenci udostępniają również oprogramowanie do geotagowania, czyli wstawiania znaczników z informacją o położeniu danego obiektu do dokumentu, np. wykonywanego zdjęcia.
Łączność Wi-Fi
Jedno z najbardziej popularnych rozwiązań bezprzewodowej łączności, które dla standardu "n" oferuje transfer danych do 300 MBit/s. Dzięki tak dużej prędkości i stabilnemu połączeniu w paśmie o częstotliwości 2.4 GHz, możliwe jest udostępnianie Internetu oraz tzw. streaming danych, czyli przesyłania multimediów w czasie rzeczywistym (m.in. filmy Full HD, gry, muzyka, wideo konferencje). Duża dostępność urządzeń wspierających ten standard pozwala na szybkie i łatwe zbudowanie sieci z dostępem do Internetu, zarówno w domu, jak i biurze. Użytkownicy urządzeń mobilnych (np. laptopów, smartfonów, tabletów) mogą korzystać z umiejscowionych w większych miastach tzw. HotSpotów, czyli darmowego dostępu do sieci.
microUSB
Złącze microUSB powstało na potrzeby mobilnych urządzeń, których wielkość nie pozwala na zastosowanie pełnowymiarowego portu USB (Universal Serial Bus). W zależności od specyfikacji oraz oprogramowania danego urządzenia może pełnić różne funkcje. W smartfonach służy najczęściej do szybkiego transferu danych na i z komputera lub zewnętrznej pamięci, a także do ładowania akumulatora. W tabletach znajduje dodatkowe zastosowanie przy podłączaniu fizycznej klawiatury, myszy lub modemu 3G.
Modem 4G
Modem 4G pozwala na wygodny dostęp do usług sieci komórkowych (niezbędne jest posiadanie aktywnej karty SIM). Dzięki superszybkiej transmisji danych LTE (Long Term Evolution) doskonale sprawdza się w przypadku korzystania z Internetu, wideo konferencji, oglądania multimediów w jakości HD (np. Youtube), a nawet podczas mobilnej rozgrywki. Możliwe jest również wykonywanie połączeń telefonicznych* w miejscach, gdzie standardowa sieć bezprzewodowa oraz HotSpoty Wi-Fi są niedostępne. Wbudowany modem zapewnia zatem prawdziwie mobilną pracę, zwiększa komfort obsługi tabletu i zużywa mniej energii niż w przypadku odpowiedników podłączanych przez port USB.
* W zależności od konfiguracji i oprogramowania urządzenia.
Android 4.2 Jelly Bean
Jeden z najdynamiczniej rozwijanych i najpopularniejszych systemów stworzonych z myślą o mobilnych urządzeniach. Wykorzystywany głównie w smartfonach i tabletach coraz częściej pojawia się również w laptopach z dotykowym ekranem. Działa szybko i stabilnie, a dzięki możliwości instalowania wtyczek, widgetów oraz dodatkowego oprogramowania (m.in. ze sklepu Google Play), pozwala użytkownikowi na bardzo obszerną personalizację zarówno wyglądu, jak i funkcjonalności. Producenci sprzętu często modyfikują system dodając autorskie nakładki oraz aplikacje, które jeszcze bardziej zwiększają komfort obsługi.
Google Play
Setki tysięcy programów, gier, widżetów i narzędzi zebranych w jednym miejscu, czyli internetowy sklep dla użytkowników systemu Android. Google Play udostępnia zarówno wersje płatne, jak i bezpłatne aplikacji, które pozwalają na spersonalizowanie smartfona lub indywidualne dostosowanie funkcjonalności tabletu, a także na multimedialną zabawę wykorzystującą dotykowy ekran. Wciąż rozwijany (codziennie dodawane są nowe aplikacje), stanowi obowiązkową pozycję dla wszystkich użytkowników, którym nie wystarczają domyślne programy systemu spod znaku "zielonego robota".
|