- Pakiet 1 – lekcje 1-2
Słownictwo: przedstawianie siebie i innych, zwroty grzecznościowe, dni tygodnia, zaproszenia i odpowiedzi na zaproszenia, plany na weekend, godziny (liczebniki 1–12).
Gramatyka: czasowniki w czasie teraźniejszym, zaimki osobowe, tworzenie pytań, rzeczowniki – rodzaje, formy określone/nieokreślone w liczbie pojedynczej, czasowniki modalne, dynamiczne formy przysłówkowe „hen/hjem”, dopełniacz.
- Pakiet 2 – lekcje 3-4
Słownictwo: codzienne czynności, rozmowy telefoniczne, w kawiarni i restauracji – picie, jedzenie, zamawianie, liczebniki 13–1000, pozytywne odpowiedzi „ja/jo”.
Gramatyka: formy modalne i bezokoliczniki, szyk zdania, bierne formy przysłówkowe „henne/hjemme”, rzeczowniki w liczbie mnogiej, konstrukcje wyrażające preferencje.
- Pakiet 3 – lekcje 5-6
Słownictwo: sport, wizyta, podawanie czegoś, szukanie czegoś, w restauracji.
Gramatyka: konstrukcje wyrażające częstotliwość, „også” i „heller ikke”, zdania złożone, zaimki pytajne, formy określone i nieokreślone rzeczownika, zaimek „de”, przyimki, przymiotniki i przysłówki, odmiana przymiotnika.
- Pakiet 4 – lekcje 7-8
Słownictwo: zakupy, śniadanie, obiad i kolacja, pogoda i prognoza pogody.
Gramatyka: użycie zaimków „noget”, „nogle”, „meget”, „mange”, „mere”, „flere”, tworzenie czasu przyszłego przez czasowniki modalne, tworzenie czasu przyszłego przez wyrażenia przysłówkowe z „pa/om/i”, czasowniki „være” i „blive”, przysłówki.
- Pakiet 5 – lekcje 9-10
Słownictwo: lokalizacja miast, krain geograficznych, państw, wskazywanie komuś drogi, komunikacja miejska, podróże, nazwy narodowości.
Gramatyka: przyimki, czasowniki modalne wyrażające ruch, znaki (przysłówki) określające kierunki, przysłówki „derhen” i „derhenne”, czasowniki „tage” i „vare”, tryb rozkazujący, zaimki „ingen” i „intet”.
- Pakiet 6 – lekcje 11-12
Słownictwo: rodzina, ksiażki i filmy, opowiadanie o sobie, praca i studia.
Gramatyka: zaimki dzierżawcze, zaimki osobowe w bierniku, temat czasownika, dopełnienie bliższe i dalsze, czas przeszły prosty i czas przeszły złożony.
- Pakiet 7 – lekcje 13-14
Słownictwo: opisywanie domu i mieszkania, przeprosiny i wymówki, wakacje, miesiące i pory roku.
Gramatyka: zdania ze strukturą „det var...”, zaimki zwrotne, czasowniki „være” i „blive” z przymiotnikami, czas przeszły złożony, składnia zdań podrzędnych, spójniki.
- Pakiet 8 – lekcje 15-16
Słownictwo: zgubienie i znalezienie czegoś, wyrażanie opinii o osobach, wyrażanie zdania o nowych rzeczach, ubrania.
Gramatyka: czas zaprzeszły (pluskvamperfektum), spójniki „da” i „når”, zaimek względny „som”, miejsce zdania podrzędnego w zdaniu złożonym, czasowniki „tro” i „synes”, konstrukcja „der”.
- Pakiet 9 – lekcje 17-18
Słownictwo: prezenty, charakter i wygląd osoby, wycieczki, ceny, warunki wykonania czegoś.
Gramatyka: stopień wyższy i najwyższy przymiotników i przysłówków, tryb rozkazujący w 1 os. lm, zdania warunkowe, zdania podrzędne zaczynające się od „hvis”, „fordi” i „om”, konstrukcja bezokolicznikowa.
- Pakiet 10 – lekcje 19-20
Słownictwo: nazwy monet i banknotów, koncerty i festiwale, sprzątanie mieszkania, przyjmowanie gości.
Gramatyka: mowa zależna, przysłówki określające ruch i położenie, czasowniki z partykułą, konstrukcje „der”.
- Pakiet 11 – lekcje 21-22
Słownictwo: historia Danii, rodzina królewska, parlament, Dania w Unii Europejskiej, podawanie dat.
Gramatyka: zdania z zaimkiem „man”, spójniki „hvor” i „da”, liczebniki porządkowe, strona bierna fleksyjna, forma czasownikowa „s”.
- Pakiet 12 – lekcje 23-24
Słownictwo: u lekarza, wyrażanie poleceń i zakazów, kupno samochodu.
Gramatyka: strona bierna, czasowniki półmodalne, zdanie podrzędne przed zdaniem głównym.
- Pakiet 13 – lekcje 25-26
Słownictwo: gazety i czasopisma, radio i telewizja, prognozy dotyczące przyszłości.
Gramatyka: konstrukcja „det”, imiesłowy czasu teraźniejszego, zdania podrzędne z zaimkiem pytajnym, tryb warunkowy z „hvis-så”.
- Pakiet 14 – lekcje 27-28
Słownictwo: pisanie listów osobistych i oficjalnych, podania i życiorysy, co by było, gdyby...
Gramatyka: wyraz „meget”, przymiotniki w funkcji rzeczowników, akcent składniowy, drugi tryb warunkowy.
- Pakiet 15 – lekcje 29-30
Słownictwo: komputer i Internet, czat w Internecie, sport.
Gramatyka: konstrukcje z „få”, zdania kończące się przyimkiem, podsumowanie wiadomości na temat czasowników półmodalnych i modalnych, czasowniki frazowe.
- Pakiet 16 – lekcje 31-32
Słownictwo: na poczcie i w banku, w aptece, opieka społeczna.
Gramatyka: zaimki wskazujące, dopełnienie bliższe i dalsze, dopełnienie bliższe w formie zaimka, zaimki nieokreślone, konstrukcje bezokolicznikowe lub zdania podrzędne po przyimkach.
- Pakiet 17 – lekcje 33-34
Słownictwo: handel, gospodarka i ropa naftowa, system szkolnictwa.
Gramatyka: przyimki i przypadki, przyimki na końcu zdania, konstrukcje „der”, różnice między „alle”, „alt” i „hele”, różnice między „enhver”, „hver” i „alle”.
- Pakiet 18 – lekcje 35-36
Słownictwo: Wyspy Owcze, Grenlandia, Duńczycy w Szleswigu.
Gramatyka: określenia miejsca, czasu oraz iteratywności (częstotliwości) i ich miejsce w zdaniu, funkcja pierwszej pozycji w zdaniu, schemat zdania głównego i podrzędnego.
- Pakiet 19 – lekcje 37-38
Słownictwo: kościół protestancki, cudzoziemcy i emigranci w Danii, wiatraki i panele słoneczne, środowisko.
Gramatyka: różnice między „når” i „da”, użycie „står” i „ligger”, różnice między „for” i „så”, „så” w zdaniach głównych i podrzędnych, bezokoliczniki po czasownikach „høre”, „se”, „marke” i „føle”.
- Pakiet 20 – lekcje 39-40
Słownictwo: historia języka duńskiego, dialekty i gwary, elementy języka angielskiego w języku duńskim.
Gramatyka: konstrukcje bezokolicznikowe a zdania podrzędne, konstrukcje wyrażające niepewność, zdziwienie i nadzieję, stosowanie przecinków, odmiany czasowników i rzeczowników angielskich w języku duńskim.