Na komary, kleszcze, meszki i inne insekty.
KOKODA Spary na odzież dla dzieci o 2 roku życia
Dodatkowo do każdej zakupionej sztuki KOKODY - GRATIS OPASKA BUGSLOCK
Strzeż szczególnie dzieci przed groźnymi kleszczami roznoszącymi
Boreliozę i Kleszczowe zapalnie mózgu
Nasza firma po kilkuset zapytaniach od klientów odnośnie zabezpieczeń także dla dzieci przed komarami , meszkami czy chociażby kleszczami wychodzi na przeciw tym zapytaniom i proponuje Państwu nowy produkt o nazwie MosQuit przeznaczony właśnie dla najmłodszych i osób z bardzo wrażliwą skórą .
KOKODA Mosquit to innowacyjny PRODUKT W SPRAYU
Forma sprayu opracowana jest specjalnie dla dzieci od 2 roku życia oraz dla osób o wrażliwej skórze.
Na innej aukcji posiadamy także piankę na odzież także dla dzieci
- Preparat posiada miły i delikatny zapach. - Unikalna formuła substancję aktywną preparatu przed degradacją ,wydłużając okres ochrony przed owadami
na ok. 8 godzin
Nie ma chyba osoby, dla której słoneczne i coraz cieplejsze dni nie są wystarczającą zachętą do wyjścia na świeże powietrze. Nieświadomi bardzo łatwo możemy stać się ofiarami jednego z trzech typów drapieżców ( komary , meszki oraz kleszcze ).
Mini poradnik o kleszczach i chorobach przez nie przenoszonych.
Normal 0 21 MicrosoftInternetExplorer4
Jeżeli przebywałeś niedawno w lesie, czy choćby w pobliskim parku, dokładnie skontroluj swoje ciało i ubranie,czy nigdzie nie ma na nim kleszczy, a gdy nagle zacznie Cię łamać w kościach, pojawi się gorączka, odczujesz zmęczenie, będziesz miał zawroty głowy - zastanów się, czy przypadkiem nie ukąsił cię zainfekowany kleszcz.
Normal 0 21 MicrosoftInternetExplorer4
Kleszcze należą do gromady pajęczaków, do której zaliczamy także pająki i roztocza. Wyglądem przypominają małe,czarne pajączki, które wydają się zupełnie nieszkodliwe. W rzeczywistości te niepozorne osobniki, są jednymi z najbardziej nie-bezpiecznych pasożytów atakujących człowieka. W Polsce występuje kilka gatunków kleszczy,jednak najbardziej rozpowszechniony jest kleszcz pospolity (Ixodes ricinus). Kleszcze podczas cyklu rozwojowego przeobrażają się od najmniejszego stadium - larwy, poprzez nimfę wielkości ziarnka maku , aż do postaci dorosłej, wielkości dużej główki szpilki. Każda postać rozwojowa kleszcza potrzebuje do dalszego przeobrażania posiłku z krwi, po którym kleszcz pęcznieje i jest wtedy już dobrze widoczny na skórze.
Gdzie przebywają kleszcze
Ulubionymi siedliskami kleszczy są wilgotne obszary roślinne, zwłaszcza lasy liściaste i mieszane, łąki, polany oraz zarośla w pobliżu jezior i rzek. Można je także spotkać w parku lub przydomowym ogródku. Znacznie rzadziej występują w suchych, sosnowych lasach. Larwy kleszczy żyją przeważnie w trawie, natomiast osobniki dojrzałe mogą czaić się wyżej na krzakach lub drzewach.Aktywność kleszczy uzależniona jest od warunków klimatycznych – im wyższa jest temperatura i wilgotność otoczenia, tym ich aktywność jest większa. Rozpoczyna się zwykle wczesną wiosną, kiedy ustępują mrozy,i trwa aż do późnej jesieni.
Jak chronić się przed ukąszeniem.
Stosować repelenty - są to produkty zakłócające orientacje kleszcza, nanoszone bezpośrednio na skórę lub odzież. Kleszcze mogą przyczepiać się do każdej części ciała, wprowadzając pod skórę aparat kłująco-ssący. Zazwyczaj znajdujemy je na rękach, nogach, głowie i uszach, zgięciach stawów, w pachwinach oraz fałdach skórnych.Kleszcze zanim wysączą dużo krwi, są tak małe, że bez problemu mogą przemieszczać się po naszym ciele.Gdy się najedzą – odpadają od swego żywiciela.
Gdy wybieramy się w miejsca zagrożone występowaniem kleszczy, trzeba zadbać o odpowiednie ubranie:założyć czapkę, zakryte buty, długie spodnie i koszule z długimi rękawami przylegającymi do ciała lub zakończone ściągaczami. Dobrze jest zwrócić uwagę na kolor odzieży - na jasnym tle łatwiej zauważyć wędrującego poubraniu kleszcza. Po powrocie z miejsc szczególnie narażonych na występowanie kleszczy, należy dokładnie obejrzeć całe ciało i głowę oraz ubranie, czy nie ma na nim kleszczy. Warto także wziąć prysznic, dzięki któremu można spłukać nimfy kleszczy,które trudno dostrzec gołym okiem.Odzież w której byliśmy w rejonie zagrożenia należy wytrzepać i wyprać.
A gdy kleszcz już ugryzie
Usuwanie kleszczy z ciała nie jest zabiegiem trudnym. Najlepiej, przy pomocy pęsety, ująć kleszcza bezpośrednio przy skórze i delikatnie, ale zdecydowanym ruchem, wyciągnąć lub wykręcić go ze skóry. W aptekach dostępne są także specjalne urządzenia do wyjmowania kleszczy. Należy uważać, aby podczas usuwania nie uszkodzić kleszcza tak, aby w naszej skórze nie pozostała jego główka.Nie należy kleszcza zgniatać, przypalać zapałką, smarować tłuszczem ani benzyną. Czynności te powodują,że kleszcz może zwrócić treść pokarmową, co znacznie zwiększa ryzyko przeniesienia drobnoustrojów chorobotwórczych.
Po wyjęciu pasożyta, ranę należy przemyć środkiem dezynfekującym, a ręce umyć wodą z mydłem. Miejsce ukłucia należy obserwować przez okres kilku tygodni - gdy pojawi się zaczerwienie lub powiększający się rumień, trzeba niezwłocznie zgłosić się do lekarza! .Nie należy też wyrzucać wyciągniętego kleszcza tylko zachować go w słoiczku,a w razie obawy należy przesłać takiego kleszcza do Poznańskiego Centrum Badań DNA w celu wykonania
badań czy kleszcz był zarażony.Więcej o innych chorobach przenoszonych przez kleszcze w zakładce na naszej oficjalnej stronie www.mugga.pl
Szczepienia przeciwko kleszczowemu zapaleniu mózgu KZM
Pamiętaj !
- Kleszcze to pasożytnicze pajęczaki przenoszące groźne dla człowieka i zwierząt choroby zakaźne:kleszczowe zapalenie mózgu i boreliozę.
- Są aktywne od wczesnej wiosny do późnej jesieni.
- Kleszczowe zapalenie mózgu to choroba, przeciw której brak jest leczenia przyczynowego, ale można jej skutecznie zapobiec stosując szczepienia ochronne.
- Borelioza to przeciwnie: choroba bakteryjna, którą można skutecznie leczyć antybiotykami, ale nie ma przeciw niej szczepionki. W ochronie przed nią może pomóc szybkie usuniecie kleszcza i stosowanie środków odstraszających typu Mugga.
- Miejsce po usunięciu kleszcza należy obserwować przez kilka tygodni – powiększające się zaczerwienianie może być objawem boreliozy.
Podczas wizyty u lekarza, należy wspomnieć o ukąszeniu przez kleszcza. Pozwoli to na postawienie właściwej diagnozy. Objawy nie zawsze są widoczne i należy przeprowadzić badania krwi.
Nie lekceważ kleszczy i chorób przenoszonych przez nie!
Pozwolenia na obrót produktem biobójczym nr. 1562/04
Zapraszamy na inne nasze aukcje z profesjonalnymi środkami na komary - Zobacz
|