|
Przelew (kurier) |
19 PLN |
Pobranie (kurier) |
39 PLN |
|
Numer |
06 1140 [zasłonięte] 2[zasłonięte]0040002 [zasłonięte] 470302 |
Bank |
mBank |
|
1. Sprzedajemy tylko nowy sprzęt. Jeśli jest inaczej, wyraźnie to zaznaczamy. 2. Jesteśmy bezpośrednim importerem - u nas nie przepłacasz. 3. Na życzenie wystawiamy fakturę VAT. 4. Sprzęt wysyłamy tylko kurierem. Koszt 19zł przy wpłacie na konto, 39zł pobranie.
|
|
|
Witamy w AnyShop!
Zajmujemy się sprzedażą sprzętu muzycznego, płyt kompaktowych, gier komputerowych...
Przejrzyj naszą ofertę na pozostałych aukcjach i wybierz coś dla siebie!
Organy Nord C2 sprawdzą się doskonale zarówno w kościele - w niedzielny poranek, jak i w klubie - w sobotnią noc (albo w niedzielny poranek w kościele i w klubie, w sobotnią noc - organy Nord C2 zabrzmią wybornie w obu miejscach.)
Od ponad dekady firma Clavia rozwija technologię cyfrowego modelowania klasycznych modeli organów, z każdym nowym produktem zbliżając się do ideału. Wraz z Nord C2 poprzeczka zawędrowała jeszcze wyżej, bo użytkownik dostaje do dyspozycji nową sekcję barokowych organów piszczałkowych - organów, z którymi nic nie może się równać.
Nord C2 Combo Organ oferuje brzmienia organów B3 Tonewheel, Vox Continental, Farfisa oraz wspaniałych, barokowych organów piszczałkowych. Dzięki temu C2 należy uznać za nadzwyczaj wszechstronny instrument, który zapewnia świeżą paletę brzmień nie tylko muzykom grającym rocka, ale i idealnie sprawdzi się podczas gry w kościołach, salach koncertowych, miejscach spotkań wiernych i w każdym innym miejscu, które trzeba wypełnić najwyższej jakości brzmieniem organów kościelnych.
Organy piszczałkowe Pierwowzorem organów kościelnych z C2 są pieczołowicie wybrane organy zbudowane w złotej erze organowej, w okresie Baroku, o przepięknym brzmieniu i szerokiej gamie ekspresji. Producenci nie szczędzili wysiłków, by z wykorzystaniem najnowszych technik próbkowania, uzyskać na tej podstawie najszerszą i jak najbardziej zróżnicowaną paletę barw dla współczesnych organistów.
Organy piszczałkowe C2 bazują na dwóch typach piszczałek organowych: fletowych i językowych (flue i reed). Piszczałki fletowe cechuje łagodniejsza, zaś językowe bardziej nosowa barwa tonu. Grający może wybrać dla każdej z sekcji klawiatury różne zestawy piszczałek i rejestrów, i tym samym uzyskać różne odcienie brzmienia. Zestaw rejestrów C2 został tak dobrany i wyważony tonalnie, że możemy sięgnąć zarówno po podniosłe brzmienia pełne emocji i dramatyzmu, jak i odegrać najsubtelniejsze z utworów organowych.
Rejestry i połączenia Każdy manuał w organach piszczałkowych ma swoje charakterystyczne brzmienie. Sekcja Główna gra dostojnie, zaś sekcję Echa (Swell) cechuje bardziej stonowana barwa. Połączenia (couplers) służą do łączenia rejestrów z obu manuałów. Po wciśnięciu klawiszy jednej klawiatury możemy jednocześnie uruchomić rejestry drugiego manuału albo pedału i połączyć ich brzmienia. Sekcja Pedału wyposażona została w trzy rejestry basowe, które użytkownik może uruchomić z poziomu dolnego manuału, o ile podłączy pedał Nord Pedal Keys 27 (patrz: Akcesoria), lub klasyczny 30-nutowy pedał cyfrowy (opcjonalnie).
Rejestry i połączenia
Swell (Manual II) Fugara 8 Rohrflöte 8 Principal 4 Spitzflöte 4 Nasat 3 Flöte 2 Vox Celeste Scharf II-III Oboe 8
|
Great (Manual I) Principal 8 Gamba 8 Gedackt 8 Octava 4 Rohrflöte 4 Qvinta 3 Octava 2 Mixtur III-IV Trumpet 8
|
Pedal Subbas 16 Fagot 16 Gedackt 8
|
Couplers PED/GR. Low SW 16/GR SW/GR Swell 16 Swell 4 SW/PED GR/PED
|
Powyższy zestaw pozwala na uzyskanie typowego charakteru brzmienia dla organów barokowych. W sumie mamy 21 rejestrów; 9 dla każdego manuału i 3 rejestry dla pedału (w którym mamy łączone rejestry Subbas 16 i Fagot 16). Dodatkowo wraz z trzema połączeniami unisono, jakie zwykle znajdują się w organach z dwoma manuałami, w organach C2 Combo Organ znajdziemy funkcję łączenia między trzema oktawami i specjalną funkcję łączenia Pedału z lewą częścią klawiatury Głównego manuału.
Pedał Swell i Tremulant Jednym z kluczowych elementów przydatnych do uzyskania żywego brzmienia jest regulator pozwalający organiście uchylać żaluzje szafy z piszczałkami Echa (pedał Swell), przez co można zwiększać lub zmniejszać siłę głosu i wpływać na dynamikę tej sekcji. W C2 funkcja działa dokładnie tak samo jak w prawdziwych organach. Kolejnym nieodzownym składnikiem kształtującym brzmienie organów piszczałkowych jest tremulant. Mówiąc najprościej, funkcja ta wprowadza bardzo szybkie fluktuacje parametru głośności, co powoduje wibrowanie dźwięku wydobywanego z piszczałki (w oryginale jest to zakłócanie stabilności ciśnienia w rezerwuarze organów). W C2 mamy do wyboru dwie prędkości działania funkcji, z trzema regulowanymi poziomami głębokości zakłócenia.
Muzyka jest ważna, ale tak samo liczy się wykonawca Obok doskonale dobranego zestawu piszczałek, rejestrów i połączeń projektanci C2 Combo Organ zadbali o to, by grający miał wrażenie, że gra na prawdziwych organach. Regulatory są dokładnie tam, gdzie można się ich spodziewać i szybko można się przekonać, że na tym niedużym, przenośnym instrumencie da się wykonać tę samą pracę, którą do tej pory wykonywaliśmy na organach w pobliskim kościele.
Model B3 Nad modelami brzmienia organów elektro-mechanicznych Clavia pracuje od ponad dziesięciu lat. C2 Combo Organ wyposażono w model B3, czyli organy wirnikowe (tonewheel) trzeciej generacji.
Projektanci przeanalizowali sygnały z każdego z 91 obrotowych dysków znajdujących się w kilku oryginalnych instrumentach i poświęcili lata na zbadanie wszystkich szczegółów, które są istotne dla uzyskania brzmienia klasycznych modeli. Sprawdzono jak elementy konstrukcji wpływają na siebie wzajemnie, skąd biorą się przesłuchy i jak reaguje instrument, gdy chcemy wyciągnąć z niego maksimum możliwości. Producentom udało się wiernie oddać sposób reakcji instrumentu na zmianę parametrów na pulpicie i co więcej, zachowanie organów podczas gry na żywo. W organach C2 usłyszymy idealnie odwzorowane zjawisko wzajemnego podkradania energii przez wirniki i wynikający z tego efekt nieznacznej kompresji, dzięki której organy te brzmią absolutnie przepięknie. Do wyboru są cztery rodzaje brzmienia organów wirnikowych. Można sięgnąć po wersje: od czysto brzmiącego egzemplarza, który właśnie zjechał z taśmy produkcyjnej aż do zniszczonego, wysłużonego modelu, który 40 lat przejeździł w trasie.
Liczy się wykonanie Poziomy poszczególnych rejestrów regulowane są za pomocą cyfrowych regulatorów paskowych (drawbary), które działają tak sprawnie i poręcznie, jak ich prawdziwe odpowiedniki.
Cyfrowa konstrukcja pozwala na zapis ulubionych ustawień, które można przywołać a nawet poddać edycji „w locie”, na żywo podczas występu. Unikalną funkcją jest to, że można wprowadzać nowe ustawienia dla cyfrowych drawbarów podczas gry, bez zmiany brzmienia do chwili, aż zdecydujemy się na zmianę.
Gdy położysz palce na klawiaturze typu waterfall, nie tylko usłyszysz, ale i poczujesz różnicę. Niesamowicie szybki czas reakcji klawiszy C2 Combo Organ sprawia, że jakość wykonania porównywalna jest do gry na oryginalnym sprzęcie. Cyfrowo zrekonstruowano jakże istotny „klik” klawiszy i odgłosy wynikające z interakcji na szynie z 1200 przełącznikami. Klawiatura to w tym przypadku solidny mechaniczny mechanizm, który pogłębia wrażenie gry na stabilnym, oryginalnym, klasycznym instrumencie.
Bezpośrednio na panelu uzyskujemy dostęp do wszystkich potrzebnych funkcji. To bardzo istotne, bo na występ składa się nie tylko to, co grasz, ale także to, jak wykorzystujesz swój instrument.
Wibrato, chorus oraz percussion W C2 Combo Organ znaleźć można też inne, charakterystyczne dla oryginałów funkcje, które mają ogromny wpływ na brzmienie. Mamy więc skaner do wibrato i chorusa, a także układ percussion. Wibrato i chorus uzyskane za pomocą skanera (obrotowy kondensator) i jego analogowy układ zostały poddane cyfrowemu modelowaniu, by uzyskać równie realistyczne efekty jak w przypadku modelowania wirników. Stworzono też wzorcową replikę układu percussion, w tym tryb monofoniczny, filtr, przesterowanie i charakterystykę obwiedni. Co ciekawe, można ustawić parametry percussion tak, jak mamy ochotę i nawet wówczas, przy włączonym układzie percussion, można korzystać z funkcji dostępnych pod dziewiątym drawbarem.
Vox i Farfisa Na pokładzie C2 Combo Organ znajdziemy również wierne symulacje brzmienia dwóch popularnych modeli organów tranzystorowych z lat 1960. które charakteryzuje potężne i dzikie brzmienie generowane przez układ dwunastu oscylatorów. C2 oferuje taką samą dynamikę i wyjątkową jakość dźwięku jak w oryginalnych instrumentach.
Organy Farfisa Compact Deluxe, uznawane za „matkę organów tranzystorowych” wyposażono w matryce połączeń i rozbudowany układ filtrów, które zapewniają konkretne, głębokie i pełne energii brzmienie. Z drapieżnej konstrukcji Vox’a Continental uzyskamy zaś barwy bardziej wyrównane, ale nadal pełne zdecydowanego charakteru.
Tak jak organy wirnikowe, tak i oba modele organów tranzystorowych mają swój własny, unikalny charakter. Jeżeli dodasz do ich brzmienia dostępne na pokładzie C2 symulacje głośników, przesterowanie i dobierzesz ustawienia korekcji, efekt, jaki usłyszysz bez wątpienia „rozpali Twój ogień”.
Trzeci zestaw drawbarów Organy dwu-manuałowe będą niekompletne, jeżeli nie da się grać nut basowych korzystając z klawiatury nożnej. W organach C2 znajdziemy dwa dodatkowe drawbary dla sekcji basowej z wyborem barwy tonu (klasyczne organy wirnikowe, brzmienie organów kościelnych lub bas syntetyczny oparty na kultowym modelu starego syntezatora).
Partie basowe można odegrać za pomocą pedału basowego MIDI podłączonego do dedykowanego gniazda MIDI Bass Pedal lub korzystając z funkcji podziału klawiszy dla dolnego manuału.
Głośnik obrotowy (rotary) Symulacja głośnika obrotowego w C2 to element, który przenosi nas do świata realnego. Mamy wrażenie, ze słychać wszystkie niuanse akustyczne, tak, jak gdyby obok stał prawdziwy głośnik obrotowy, z którego dźwięk roznosi się po całym pomieszczeniu i czujemy nawet ruchy powietrza. Prędkość obrotów można kontrolować za pomocą przełącznika nożnego lub kontrolera half-moon (akcesoria).
Symulacja głośnika obrotowego w C2 to najlepsza wersja wirtualnego modelu tego urządzenia. Producenci poświęcili mnóstwo czasu na to, by, nagrać za pomocą mikrofonów kilka różnych zestawów wirujących głośników i wiernie oddać charakterystykę ich brzmienia. Skrupulatne działania przyniosły efekt w postaci nowego, modelu głośnika rotary w C2 Combo Organ nawiązującego do modelu 145. Nowy model dostępny jest razem z poprzednią wersją, którą wielu użytkowników bardzo sobie chwali.
Nawet, jeśli symulacje głośników obrotowych brzmią lepiej niż wybornie, koniecznie wspomnijmy o tym, że najlepszym przyjacielem C2 w wyścigu do doskonałości będzie zewnętrzna kolumna z głośnikiem obrotowym. Możesz podłączyć organy C2 Combo do dobrego zestawu za pomocą standardowego, 11-stykowego złącza Leslie i regulować prędkość obrotów za pomocą przełącznika Half Moon lub przycisków na pulpicie C2. Interfejs Leslie zamontowany w C2 posiada wyjście o wysokim poziomie sygnału - High Level, dzięki czemu możemy wyciągnąć z organów ich prawdziwą, wrzaskliwą, lub jeśli trzeba, delikatna duszę. Wyjście High Level dostępne jest także na panelu tylnym C2, w postaci gniazda ¼” jack.
Efekty Brzmienie organów możemy dopasować do własnych potrzeb za pomocą z trójpasmowego korektora, trzech rodzajów symulacji głośnika i solidnego efektu overdrive.
Jeżeli dołożymy do tego moduł Delay z funkcją feedback i przyciskiem nabicia tempa, oraz kilka rodzajów pogłosu, sekcja pokładowych efektów w zupełności wystarczy by uzyskać doskonałe brzmienie na wyjściu z instrumentu.
Dowolnie konfiguruj sygnał na wyjściach Gdy mamy do dyspozycji tyle modeli organów, istotne jest to, by podłączyć instrument do odpowiedniego wzmacniacza i systemu nagłośnienia. Organy C2 wyposażono w wyjście stereo (dwa gniazda L i P Out na gniazdach jack ¼”) i zestaw wyjść High Level (jack ¼” i 11-pinowe złącze Leslie). To daje możliwość skierowania sygnału z organów tonewheel do głośnika obrotowego i podłączenia organów piszczałkowych do aparatury PA z wewnętrzną symulacją głośnika rotary w tym samym czasie, albo przekierowania sygnału modeli organów tranzystorowych do wzmacniacza.
Przyłącza dodatkowe Pedał ekspresji (Swell Pedal) to absolutnie niezbędny kontroler, jaki warto podłączyć do organów. Do C2 możemy podpiąć dowolny, wysokiej jakości pedału ekspresji. Prędkość obrotową głośników regulujemy za pomocą pedału nożnego bądź przełącznika half moon. Oprócz tego mamy wejście przeznaczone dla pedału sustain.
Złącza MIDI zamontowane w Nord C2 pozwalają na kontrolę innego instrumentu lub połączenie z komputerem lub sekwencerem. Do wejścia monitor można podłączyć odtwarzacz mp3 lub CD i grać, lub ćwiczyć z własnymi podkładami bez potrzeby podłączania zewnętrznego miksera czy systemu odsłuchowego. Sygnał z tego wejścia jest bowiem przekierowany do wyjścia słuchawkowego w C2 (headphone output). W trasieW studio dobrze jest mieć pod ręką trzy typy klasycznych organów i barokowe organy kościelne, ale jeszcze lepiej mieć możliwość wykorzystania tych brzmień na koncercie. C2 Combo Organ to lekki i poręczny instrument. Bez trudu, korzystając z opcjonalnego futerału, możesz przenieść całe imperium brzmień organowych w jednej ręce. Organy Nord C2 ważą tylko 15,5 kg, więc zaoszczędzisz siły na swój występ.
SPECYFIKACJA OGÓLNA
- Główny kontroler głośności,
- 126 komórek pamięci na programy,
- 2 tryby Live.
SEKCJA ORGANOWA
- Kultowe organy Tonewheel (emulacja Hammonda), Vox Continental i Farfisa z pełną polifonią,
- Organy piszczałkowe (kościelne) w stylu barokowym z liczbą 21 rejestrów. Polifonia zależy od liczby wykorzystanych rejestrów,
- Modele basowe (bas z emulacji Hammonda, bas syntetyczny i bas organów piszczałkowych),
- 20 cyfrowo sterowanych drawbarów,
- 6 ustawień Drawbar dla każdego Programu,
- Sekcja Percussion,
- Efekty Vibrato/Chorus/Tremulant.
REJESTRY I POŁĄCZENIA W ORGANACH PISZCZAŁKOWYCH
Swell (Manual II) Fugara 8 Rohrflöte 8 Principal 4 Spitzflöte 4 Nasat 3 Flöte 2 Vox Celeste Scharf II-III Oboe 8
|
Great (Manual I) Principal 8 Gamba 8 Gedackt 8 Octava 4 Rohrflöte 4 Qvinta 3 Octava 2 Mixtur III-IV Trumpet 8
|
Pedał basowyl Subbas 16 Fagot 16 Gedackt 8
|
Połączenia (Couplers) PED/GR. Low SW 16/GR SW/GR Swell 16 Swell 4 SW/PED GR/PED
|
SEKCJA EFEKTÓW
- 3-pozycyjny korektor,
- efekt Overdrive,
- 3 rodzaje symulacji głośników - także głośnik obrotowy z regulowaną prędkością (slow - stop - fast),
- Delay - z funkcjami feedback i nabicia tempa,
- Pogłos - 5 algorytmów.
KLAWIATURA
- 2 klawiatury po 61 klawiszy, klawiatury pół ważone typu waterfall.
ZŁĄCZA
- stereofoniczne wyjście słuchawkowe - ¼", 6,35 mm duży jack,
- 2 liniowe wyjścia audio, L i P - ¼", 6,35 mm duży jack, niesymetryczne,
- wyjście High Level:
- - 11-stykowe złącze Leslie standard,
- - ¼", 6,35 mm duży jack,
- wejście Monitor do podłączenia np. odtwarzacza mp3 lub CD - 1/8", 3,5 mm stereo mini-jack,
- pedał Sustain - ¼", 6,35 mm duży jack. Można korzystać z różnych sterowników, takich jak np. Roland DP-2, DP-6, Yamaha FC-4, FC-5, Fatar VFP1-25 itp.
- wejście dla kontrolera prędkości głośników obrotowych (Rotor Control) - ¼", 6,35 mm duży jack. Można podłączyć dowolny kontroler nożny lub przełącznik lub użyć dedykowanego przelącznika Half Moon (akcesoria dodatkowe).
- wejście pedału ekspresji (Swell Pedal) - ¼", 6,35 mm TRS stereo duży jack. Można podłączyć inne modele pedałów typu Control/Expression np. Yamaha FC-7, Roland EV-5 itp.
- MIDI In - 5 pin DIN,
- MIDI Out - 5 pin DIN,
- wejście MIDI dla kontrolera nożnego (Bass Pedal) - 5 pin DIN,
- złącze USB typ B,
- złącze zasilania IEC320 C7.
AKCESORIA W ZESTAWIE
- Instrukcja obsługi,
- Przewód zasilania.
WYMIARY
WAGA
TOWAR POCHODZI OD JEDYNEGO OFICJALNEGO POLSKIEGO DYSTRYBUTORA PRODUKTÓW NORD.
GWARANCJA 24 MIESIĄCE.
PO WPŁACIE NA KONTO WYSYŁKA GRATIS!
|
|