Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

NIWEA / 01 / CD / 2010 / QULTURAP

08-03-2012, 6:40
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 30 zł     
Użytkownik rockers_pl
numer aukcji: 2112199674
Miejscowość Wrocław
Zostało sztuk: 10    Wyświetleń: 12   
Koniec: 11-03-2012 11:20:04

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Liczba płyt w wydaniu: jedna
Opakowanie: w folii
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie.

PAMIĘTAJ: wzięcie udziału w aukcji jest równoznaczne z akceptacją naszego regulaminu!

UWAGA: w przypadku naszych aukcji wypełnienie formularza wysyłki jest OBOWIĄZKOWE!
Oferta | O Nas | Kontakt | Komentarze | Regulamin | Wysyłka | Płatności


  01. Ciemno
  02. Wielkie WuEsBe Srebrne
  03. Klata Piersiowa
  04. Portret z Kabli
  05. Miły, Młody Człowiek
  06. Łaskoczące Rzeczy
  07. Generał Hermaszewski
  08. Piętrowe Piosenki
  09. Nadusze
  10. Senna Wełna
    1. Mike Patton - Solitude Of Prime Numbers
    2. Krojc - Odludek
    3. Suuns - Zeroes Qc
    4. Piętnastka - Dalia
    5. Pablopavo & Praczas - Głodne Kawałki     NIWEA 01
     NR. KAT: Q 007 *** EAN: 590[zasłonięte][zasłonięte]93528 *** CD
     30.00 PLN

     Wydawca: Qulturap
     Rok wydania:
     2010
     Nośnik:
     CD
     „Co to jest za muzyka w ogóle”


     NIWEA to elektroniczne podkłady Dawida Szczęsnego, czerpiące pełnymi garściami z dorobku największych tuzów nowej fali, które idealnie korespondują z introwertycznymi, tekstami Wojtka Bąkowskiego. Obaj artyści osiągnęli idealne porozumienie. Teksty i forma artykulacji- cos pomiędzy rapem a melorecytacją (do określenia której ukuto termin „post-rap”) uwiarygodniają muzykę, która przekrojowo traktuje dokonania pogrobowców nowej fali i nie stroni przy tym od rozwiązań typowych dla hip-hopu. Melorecytacja i śpiew pojawiają się tu na tle elektronicznych i elektrycznych brzmień znanych z lat 80-tych (syntezatory analogowe, gitara basowa z flangerem.)
     Autoanalityczne teksty (wiem dobrze, gdzie mam problem), język i topika właściwa zagubionemu, wyobcowanemu dziecku (będącemu bez wątpienia duchem przepędzonym naszej epoki), które przez pryzmat otaczającego, obcego mu świata, opowiada o rzeczywistości, przepuszczonej przez pryzmat własnych wyobrażeń, odczuć i zasłyszanych opinii (słowa, które nijak nie pasują do dziecięcego świata, pojawiają się od razu z nadanym im ładunkiem emocjonalnym, nie ma miejsca na doświadczenie i własną ocenę).

     „Przestrzenie nie ten.... dopasowane...”

     O tym, że pewne rodzaje sztuki mogły powstać tylko w określonych miejscach, z ich specyficznym klimatem, atmosferą i kulturowymi modelami wszyscy wiedzą. Teksty Wojtka Bąkowskiego nie mogły powstać nigdzie indziej, niż w bloku – przesiąknięte są rytuałami dnia codziennego związanymi z życiem w przestrzeni blokowiska, kurtuazjami wind, topografią schodowych klatek i korytarzy, sąsiedzką wścibskością, przerażeniem, jakie rodzi się w tej klaustrofobicznej, posegregowanej przestrzeni.
     Moc tekstów z gatunkowym ciężarem muzyki stanowią o sile oddziaływania Niwei, która zamiast chronić jak warstwa kremu, wdziera się do środka i parzy.

     Fragmenty recenzji:

     "...genialny album oznaczony numerem "1". Miejskie paranoje, koszmar wielkich blokowisk, traumy z dzieciństwa, chuligańskie wybryki i upalone historie -- tu nie ma miejsca na puste przechwałki czy osiedlowy szpan. Są za to niezwykle wyraziste obrazy opisane własnym, oryginalnym językiem." Jacek Skolimowski (Machina)

     "01" to płyta, która wystraszy was nie na żarty. [...] To ta sama prawda o życiu, która tak nas pociągała i przerażała zarazem w debiucie Kalibra 44 [...]czy filmie "Takiego pięknego syna urodziłam" Marcina Koszałki [...] Trudno o obojętność wobec debiutu Niwei - albo wpadniecie w to po uszy, albo natychmiast wyplujecie z obrzydzeniem. Niwea to muzyka miejska. Coś jak Burial, ale nie z Londynu[...]" Jarek Szubrycht (Przekrój)

     "...to taka płyta, po przysłuchaniu której trzeba otworzyć okno. Duszna, lepka, chorobliwa. Jest w niej coś z obłędu. [...] Jak ktoś był dzieckiem w okolicach stanu wojennego, a w dorosłość wchodził w latach 90' to powinien się w tych historiach całkiem dobrze odnaleźć, zaczepić się w specyficznej paranoi stale w nich obecnej. [...] Znakomita płyta." Michal Danielewski (Gazeta Wyborcza)


     NIWEA
     Zespół powstał na przełomie 95/96 roku.
     Grupa proponuje słuchaczom modern hip-hop wypełniony gamą alternatywnych dźwięków. Znaleźć tu można żywą energię, zakurzone brzmienie i podszyte absurdem, niebanalne teksty.
     Zespół umiejętnie rozwija hiphop i przenosi go na nieznane wcześniej obszary. Ważny okaz na polskim bazarze dźwięku. Nieczesane, swawolne i bezkompromisowe granie.
     Ciężko jednoznacznie ocenić Napszykłat. Bez wątpienia można powiedzieć, że pochodząca ze Świnoujścia kapela prezentuje to ciekawsze oblicze polskiego hip-hopu, wiecie z żywym graniem, dobrymi tekstami i niezbadanymi pokładami energii płynącymi z muzyki.
     (Independent.pl/Porcys)
     Ich najnowsza płyta „Kultur Shock“ ukazała w Czechach i na Słowacji, a równolegle z polską premierą CD wydany zostanie Vinyl. Na początku czerwca w Japonii premierę będzie miała EP, która jest efektem współpracy z Sibittem, na wrzesień zaplanowana jest tam premiera Kultur Shock.     WSZYSTKIE WYSTAWIONE PRODUKTY SĄ NOWE I ORYGINALNE
     ZAPRASZAM NA NASZE INNE AUKCJE NA STRONACH:

     ROCKERSPUBL - (RAP / HIPHOP / INNE / TECHNO)

     ROCKERSPOLAND - (PUNK / METAL / ROCK / DUB / REGGAE)

     NIWEA / 01 / CD / 2010 / QULTURAP