|
|
Jesteśmy jedyną firmą w Pleszewie, która zajmuje się wysoce rozwiniętą sprzedażą hurtową i detaliczną sterowników do kotłów centralnego ogrzewania. W naszej ofercie znajduje się największa gama wszelkiego rodzaju sterowań do kotłów, posiadamy również bardzo bogaty wybór dmuchaw zarówno do zwykłych kotłów zasypowych, miałowych jak również do pieców z podajnikami ślimakowymi i tłokowymi. W naszej hurtowni znajdziecie Państwo wszelkie niezbędne akcesoria do instalacji centralnego ogrzewania takie jak podajniki eko-groszku, miału, pelletu, zbiorniki na opał, pompy i zawory oraz elementy typu szczeliwa, rączki i rękojeści, zestawy do czyszczenia, środki ochronne i wiele innych, posiadamy w największym zakresie i w najniższych cenach. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i zakupów w naszej hurtowni.
|
Nazwa produktu:
|
NIT ZRYWALNY 4X10 MM
|
Symbol:
|
3375
|
WYSOKA JAKOŚĆ WYKONANIA
SPRZEDAŻ NA KILOGRAMY
DOSKONAŁY STOSUNEK JAKOŚCI DO CENY
NA TEJ AUKCJI KUPUJESZ JEDEN KILOGRAM NITÓW. ZAZNACZAJĄC OPCJE 1 SZTUKA KUPUJESZ 1 KILOGRAM. JEŻELI CHCESZ KUPIĆ WIĘCEJ ZAZNACZ 2 SZTUKI (2KG), 5 SZTUK (5KG) ITP.
OPIS PRODUKTU
Nit – metalowy element konstrukcyjny używany przy nitowaniu, czyli łączeniu ze sobą płaskich elementów np. fragmentów blach, skór, tworzyw sztucznych. Nity pracują zwykle na ścinanie.
Klasyczny nit ma postać krótkiego pręta, zakończonego z jednej strony występem zwanym łbem, a z drugiej częścią zasklepianą przy nitowaniu (przeciwną do łba) – zakuwką. Nitowanie było dawniej – przed opanowaniem spawania – powszechnie używane przy konstrukcji mostów, statków. Proces nitowania polegał na zabiciu gorącego nita młotem tak, by wypełnił on przygotowany wcześniej otwór w dwóch fragmentach poszycia.
Obecnie klasyczne nitowanie stosowane jest rzadko, zostało wyparte przez spawanie. Rozpowszechniło się natomiast, ze względu na łatwość wykonania i niską cenę, nitowanie rurkowymi nitami zrywalnymi. Nit taki ma postać rurki z grzybkowatym łebkiem, przez który przetknięty jest pręcik z przewężeniem zakończony zgrubieniem o średnicy nieco większej niż wewnętrzna średnica rurki nitu. Proces nitowania polega na wyciąganiu owego pręcika z dużą siłą – zgrubienie nie przechodzi przez rurkę a następuje jej spęcznienie, a następnie zerwanie pręcika w miejscu przewężenia – nit trzyma z jednej strony własnym łbem, z drugiej spęczeniem. Dodatkową zaletą jest możliwość takiego nitowania nawet przy jednostronnym dostępie. Technologia ta jest stosowania najczęściej do mocowania blach do konstrukcji nośnej i między sobą. Istnieją różnego rodzaju nity zrywalne, np. ze stali kwasoodpornej, zapewniające szczelność połączenia i in. Na podobnej zasadzie mocowane są nitonakrętki.
W użyciu są także nity rurkowe klasyczne – jest to krótki kawałek rurki, której końce (lub koniec – drugi może być wstępnie przygotowany) przy nitowaniu są wywijane i zaklepywane za pomocą specjalnego urządzenia ze stożkiem. Takie nity w różnych odmianach są często stosowane do łączenia mniej odpowiedzialnych części mechanizmów lub też np. do zdobienia lub zabezpieczania brzegów otworów wyrobów tekstylnych lub skórzanych.
Na pozostałych naszych aukcjach znajdą Państwo inne materiały metalowe
|
|