Niquitin pastylki do ssania smak miętowy 4 mg 12 szt.
Pastylki do ssania NiQuitin są preparatem ułatwiającym odzwyczajenie się od palenia tytoniu. Preparat NiQuitin Pastylki 4 mg jest przeznaczony dla palaczy, którzy wypalają pierwszego papierosa w ciągu 30 minut od przebudzenia.
Postać:
pastylki do ssania
Dawka:
4 mg
Opakowanie:
72 szt czyli 6 blistrów po 12 sztuk
Skład:
1 pastylka zawiera 4 mg nikotyny oraz substancje pomocnicze: mannitol, alginian sodu, gumę ksantanową, wodorowęglan potasu, sól wapniową kwasu poliakrylowego sprzężonego z glikolem diwinylowym, bezwodny węglan sodu, aspartam, stearynian magnezu, aromat miętowy.
Działanie:
Pastylki do ssania NiQuitin są preparatem ułatwiającym odzwyczajenie się od palenia tytoniu. Zawierają kompleks nikotyny z żywicą, z którego nikotyna powoli się uwalnia i wchłania do organizmu. Dzięki temu NiQuitin łagodzi objawy odstawienia nikotyny, w tym uczucie głodu nikotynowego związanego z rzucaniem palenia tytoniu.
Zastosowanie:
Preparat NiQuitin jest wskazany we wspomaganiu leczenia nałogu palenia tytoniu i łagodzeniu objawów odstawienia nikotyny, w tym uczucia głodu nikotynowego związanego z rzucaniem palenia tytoniu.
Działania niepożądane:
Jak każdy lek, preparat NiQuitin może powodować działania niepożądane. Możliwe jest wystąpienie słabo nasilonych działań niepożądanych, podobnych do objawów występujących po podaniu nikotyny inną drogą. Do najczęściej występujących objawów należą: nudności (u ponad 10% pacjentów), bezsenność, niepokój, drażliwość, wzmożony apetyt, ból głowy, zapalenie gardła, wymioty, zgaga, czkawka, podrażnienia lub owrzodzenia jamy ustnej, biegunka, wzdęcia i niestrawność (od 1% so 10% pacjentów) oraz zawroty głowy i zaburzenia smaku. Objawy te nie są poważne i zwykle ustępują po kilku dniach kuracji. Jeżeli jakiekolwiek z wymienionych objawów staną się uciążliwe i nie ustępują lub pastylki oddziałują niekorzystnie w jakikolwiek inny sposób - należy przestać je zażywać i skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Rzadko może nastąpić przyspieszenie akcji serca - w takim przypadku należy zaprzestać stosowania pastylek i skonsultować się z lekarzem. Niektóre ze zgłoszonych objawów takie jak: depresja, rozdrażnienie, niepokój i bezsenność mogą być wywołane abstynencją w związku z rzuceniem palenia tytoniu. Osoby w jakikolwiek sposób zaprzestające palenia mogą również spodziewać się wystąpienia dolegliwości takich jak: ból i zawroty głowy, nasilony kaszel lub przeziębienie.
Dawkowanie/Sposób użycia:
Podczas leczenia preparatem NiQuitin zaleca się całkowite zaprzestanie palenia tytoniu. W trakcie kuracji należy przestrzegać poniższego schematu obejmującego stopniowe obniżanie dawkowania: Stopień I - Tydzień 1 do 6 - początkowy okres kuracji - 1 pastylka do ssania co 1-2 godziny Stopień II - Tydzień 7 do 9 - okres kuracji z obniżeniem dawkowania - 1 pastylka do ssania co 2-4 godziny Stopień III - Tydzień 10 do 12 - okres kuracji z obniżeniem dawkowania - 1 pastylka do ssania co 4-8 godzin. Aby móc powstrzymać się od palenia przez następne 12 tygodni: stosować 1-2 pastylki dziennie tylko w przypadkach silnej ochoty na zapalenie. Dzięki zmniejszaniu dawkowania organizm stopniowo odzwyczaja się od nikotyny. Dlatego aby uzyskać dobry wynik leczenia należy zastosować pełną, trójstopniową kurację. Podczas pierwszych 6 tygodni terapii (stopień I) zalecane jest przyjmowanie co najmniej 9 pastylek dziennie. Nie należy jednorazowo ssać więcej niż 1 pastylki. Dawka dzienna nie powinna przekraczać 15 pastylek. Preparatu NiQuitin nie powinno się stosować dłużej niż przez 24 tygodnie. Przedłużenie leczenia ponad ten okres wymaga konsultacji z lekarzem. Sposób podawania: Jedną pastylkę należy umieścić w ustach i od czasu do czasu przemieszczać ją z jednej strony na drugą aż do całkowitego rozpuszczenia (około 20-30 minut). Pastylek nie należy żuć ani połykać w całości. Podczas ssania pastylki nie należy jeść ani pić. W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.
Producent:
Glaxosmithkline