kim jesteśmy i czym się zajmujemy?
dlaczego warto u nas kupować
Inspiracją do powstania naszej firmy był jeden jasny cel - stworzenie miejsca - sklepu w którym każdy miłośnik ogrodów czy to początkujący czy bardziej zaawansowany znajdzie wszystko czego potrzebuje. Dzięki długoletniemu doświadczeniu i umiejętności słuchania klientów powstał nasz sklep dream-garden.pl
Global Flowers to najwyższe standardy jakości obsługi klienta - stale się szkolimy aby było jeszcze lepiej. Dynamiczny i skrupulatny zespół tworzący firmę zapewnia kontakt na każdym etapie wyboru czy zakupu produktu. Jesteśmy dla Państwa, aby rozwiać wszelkie wątpliwości, służyć fachową poradą. Współpracujemy tylko z najlepszymi producentami roślin, nasion i artykułów ogrodniczych. Na naszych aukcjach nie znajdziesz wątpliwej jakości roślin za 2zł czy też chińskich imitacji sekatorów mających problem z przecięciem wykałaczki. Stawiamy na produkty odzwierciedlające cenę do jakości. Przed zalicytowaniem prosimy zapoznać się z informacjami umieszonymi na stronie o mnie
Przedmiotem aukcji są:
ŻYWE KAMIENIE (lithops) MIX ODMIAN
Żywe kamienie są rozmiarami - niewielkie, a na pierwszy rzut oka - niepozorne. Nic bardziej mylnego. Lithopsy niezwykłej urody nabierają dopiero jesienią, kiedy ze szczelin pomiędzy kulistymi i pulchnymi liśćmi wyrastają błyszczące, jedwabiste kwiaty w kolorze koloru białym lub żółtym, przypominające swym wyglądem stokrotki. Zazwyczaj z jednej szczeliny ukazuje się jeden kwiat. Występują na suchych, piaszczystych terenach Afryki Południowej. W 1811r na południu Afryki - podróżnik, a zarazem odkrywca tej rośliny - William John Burchell - próbował podnieść ją z ziemi , sądząc, że tjest ona po prostu ciekawym kamieniem. Okazało się, że to niezywkle interesująca roślina. To on i sprowadził ten cud natury do Europy. Lithopsy charakteryzują się mięsistymi, grubymi, naprzeciwległymi, zrośniętymi ze sobą grubych liści.
Żywe Kamienie uprawa z nasion:
Uprawa tych roślin jest łatwa, jeżeli zapewnimy im odpowiednie warunki, zbliżone do ich naturalnego środowiska. Lithopsom należy zapewnić przepuszczalne podłoże z dodatkiem żwiru i piasku, można również wykorzystać specjalistyczne podłoże do kaktusów z 20% dodatkiem piasku. Najlepszym stanowiskiem powinno być stanowisko słoneczne i przewiewne, wiec wybierajmy wystawe poludniowa. Lithopsy możemy przesadzać co 3 lata wczesną wiosną, do podłoża pozbawionego nawozów. Nawożenie Lithopsów nie jest konieczne. Po opadnięciu kwiatów, Lithopsom zapewniamy okres spoczynku (zwykle od końca listopada aż do marca). W tym okresie pamiętamy o tym, żeby ich nie podlewać.
- Gramatura:opak. nasion ok. 50 sztuk
- Pora wysiewu:Całoroczny
- Wschody:Do 14 dni
- Kwitnie:Wrzesień - Listopad
- Producent:
- 0.00 PLN
Uwaga! NIE TRAĆ CZASU TO NAJLEPSZA OFERTA NA ALLEGRO!
Żywe Kamienie zastosowanie
Lithopsy są uprawiane w donicach w naszym kliemacie jako roślina pokojowa, wprowadzają do naszych domów odrobinę egzotyki. To także wspaniały prezent dla osób lubiących oryginalne rośliny i dla tych co zapominają o podlewaniu. Żywe kamienie naturalnie rosną w bardzo ubogim środowisku a więc długo wytrzymają bez wody. Mogą być także ciekawą ozdobą naszego biurka.
Uroda lithopsów nie tkwi wyłącznie w kształtach, przypominających żywe kamienie. Niezwykłej urody nabierają jesienią, gdy ich kuliste liście otwierają się, a ze szczelin pomiędzy nimi wyrastają błyszczące, jedwabiste kwiaty koloru białego lub żółtego, przypominające swym wyglądem stokrotki. U lithopsów kwitnących na biało szczelina między liśćmi nie przecina całej powierzchni, natomiast u lithopsów o żółtej barwie kwiatów szczelina przecina całą powierzchnię liść.
Bardzo częstym zjawiskiem jest zasychanie liści lithopsów pod koniec okresu spoczynku (w marcu). Jest to normalne zjawisko. Pod starymi liśćmi tworzą się nowe, które niebawem przebiją się przez zasuszoną skórkę.
Choroby i szkodniki
Prawidłowo pielęgnowane lithopsy rzadko atakowane są przez choroby i szkodniki. Choroby grzybowe lithopsów pojawiają się zwykle wyniku nadmiernego podlewania. Powodują one gnicie oraz bardzo szybkie zamieranie roślin. Choroby fizjologiczne lithopsów mają swoje podłoże w niewłaściwej pielęgnacji - np. wybujały wzrost jest wynikiem zbyt intensywnego nawożenia azotem lub niedostatecznej ilości światła, pękanie powodowane jest przenawożeniem lub zbyt obfitym podlewaniem. Szkodniki lithopsów to zazwyczaj szkodniki typowe dla sukulentów - przędziorki, wełnowce, ziemiórki. Są one łatwe do zwalczania przy wykorzystaniu dostępnych na rynku preparatów owadobójczych.
Dokładamy wszelkich starań by zamówione produkty
dotarły do Państwa w należytym stanie
W przypadku uszkodzenia przesyłki
prosimy o sporządzenie protokołu szkody
i kontakt z nami
WYBIERAJĄC PRZESYŁKĘ NIEREJSTROWANĄ W PRZYPADKU ZAGINIĘCIA PRZESYŁKI
REKLAMACJE NIE BĘDĄ ROZPATRYWANE