Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Niesamowita lampa witrażowa(secesja) / MAGEDI

16-01-2012, 16:12
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 1 800 zł     
Użytkownik MAGEDI
numer aukcji: 2021695780
Miejscowość Warszawa
Wyświetleń: 137   
Koniec: 26-01-2012 11:57:41

Dodatkowe informacje:
Opis niedostępny...
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Przedmiotem aukcji jest niesamowita lampa w stylu Art Deco krokodyl w ciepłym kolorze ecru wykonana w pracowni lamp artystycznych MAGEDI wg autorskiego projektu firmy. Daje ciepłe, nastrojowe światło. Dzięki najwyższej jakości wykonania i zastosowanych materiałów oraz ponadczasowej formie wspaniale się prezentuje zarówno w klasycznym, jak i nowoczesnym wnętrzu.

O FIRMIE:

Pracownia lamp artystycznych MAGEDI istnieje od ponad trzydziestu lat. Powstają tu zarówno repliki lamp Tiffany'ego jak i autorskie projekty inspirowane Secesją i Art Deco. Są to zarówno żyrandole, jak i lampy podłogowe, stołowe, biurkowe oraz kinkiety. Firma wykonuje także oświetlenie według projektu klienta. Każda lampa jest wykonywana ręcznie według tradycyjnej techniki witrażowniczej. Każdy element lampy jest indywidualnie rozrysowany, ręcznie wycięty, obrobiony i pasowany. Poszczególne elementy są następnie ręcznie lutowane. Praca nad najbardziej skomplikowanymi wzorami składającymi się czasem z 2500 elementów potrafi zająć nawet 2 miesiące.

Lampy z pracowni MAGEDI cieszą się międzynarodową sławą oraz powodzeniem u nabywców. Były wielokrotnie nagradzane (złoty medal Festiwalu Sztuki w Spoletto) i wyróżniane. W czasie Światowej Wystawy w Sewilli reprezentowały Polskę obok dzieł Franciszka Starowieyskiego i Jerzego Dudy-Gracza. Wiele z nich znajduje się w kolekcjach prywatnych i muzealnych na całym świecie (np. Muzeum Secesji w Płocku), a galeria MAGEDI (TIFFANY Style Lamps Studio) została uznana przez czytelników Gazety Wyborczej za jedno z najbardziej magicznych miejsc w Warszawie (zdobywca tytułu „Magiczne Miejsce”). Wszystkie lampy wykonane są z najwyższej jakości ręcznie wytapianego i ręcznie barwionego szkła, sprowadzanego z renomowanych światowych fabryk. Szkło barwione jest tlenkami metali i od zastosowanych tlenków zależy zarówno kolor, jak i cena pojedynczej tafli. Co za tym idzie, przede wszystkim od jakości szkła zależy końcowy efekt wizualny. Warto o tym pamiętać, kiedy mamy do wyboru renomowany produkt lub marnej jakości chiński wyrób. Podstawy lamp, okucia i podsufitki wykonywane są z mosiądzu, który następnie jest patynowany na brąz lub śniedź (brąz z zielonkawym nalotem). Luty wykonywane są z cyny i patynowane w kolorze podstawy.

KAŻDY MODEL LAMPY MOŻE ZOSTAĆ WYKONANY Z DOWOLNEGO KOLORU SZKŁA. WSZYSTKIE MOSIĘŻNE ELEMENTY MOGĄ BYĆ PATYNOWANE NA KOLOR BRĄZOWY LUB KOLOR ŚNIEDZI (BRĄZ Z ZIELONKAWYM NALOTEM). LUTY MOGĄ BYĆ PATYNOWANE LUB POZOSTAWIONE W NATURALNYM SREBRNYM KOLORZE CYNY.

Firma MAGEDI zaprasza Państwa do swojej pracowni przy ul. Targowej 18 pawilon 11 (tel. 0-608-[zasłonięte]-213 lub 22[zasłonięte]826-66), gdzie możecie Państwo zobaczyć kilkaset wzorów lamp, wzorniki stosowanych szkieł oraz prześledzić przebieg procesu wytwarzania, od projektu po wykonanie.

LAMPA KROKODYL

Lampa będąca przedmiotem aukcji wykonana jest z najwyższej jakości ręcznie wytapianego i ręcznie barwionego szkła o nazwie SPECTRUM. Szkło pochodzi z Fabryki Szkła w Portland w stanie Oregon w USA, specjalizującej się w wytwarzaniu szkła witrażowego. Podstawa wykonana jest z patynowanego mosiądzu. Szklane elementy są lutowane, a luty są pokryte patyną. NIE MA OGRANICZENIA CO DO MOCY ŻARÓWKI! Niestety zdjęcia nie są perfekcyjne, nie oddają klimatu i urody lampy.

Na Państwa zamówienie możemy wykonać lampę wiszącą lub amplę / plafon do kompletu. Jest to idealny zestaw do stylowego gabinetu.

Wymiary lampy:

Wysokość 160cm

Srednica klosza 29cm wysokość klosza 20 cm

UWAGA! JEŚLI LAMPA NIE SPEŁNI PAŃSTWA OCZEKIWAŃ, MOŻECIE JĄ ZWRÓCIĆ W CIĄGU 2 TYGODNI OD DATY OTRZYMANIA PRZESYŁKI.

NA ŻYCZENIE FIRMA WYSTAWIA FAKTURY VAT.

ZOBACZ INNE MODELE LAMP W MOIM SKLEPIE ALLEGRO (opcja 'Pokaż inne przedmioty Sprzedającego')