Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Niemiecka sztuka wojenna w X wieku

02-02-2015, 21:03
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 72 zł     
Użytkownik stara-szuflada
numer aukcji: 5023144597
Miejscowość jarocin
Wyświetleń: 2   
Koniec: 02-02-2015 20:21:46

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Okładka: twarda
Rok wydania (xxxx): 2014
Kondycja: bez śladów używania
Tematyka: Militaria, sprzęt, pojazdy
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha













Witaj na aukcji Starej Szuflady



Niemiecka sztuka wojenna w X wieku
Autor: David S. Bachrach
Wydawnictwo: NapoleonV
Ilość stron: 330, mapy
Książka jest nowa i nieużywana



To jest przedsprzedaż, wysyłka po 20 listopada 2014 roku


Przez pół wieku dwaj pierwsi królowie z dynastii saskiej, Henryk I (919-936) i Otto I (936-973), toczyli wojny wzdłuż i wszerz Europy. Armie Ludolfingów prowadziły kampanie od brzegów Odry na wchodzie do Sekwany na zachodzie i od brzegów Morza Bałtyckiego na północy do Adriatyku i Morza Śródziemnego na południu. W dziesiątkach operacji militarnych, którym towarzyszyły staranne wysiłki dyplomatyczne, Henryk i Otto odtworzyli imperium Karola Wielkiego i zapewnili sobie hegemonię w Europie Zachodniej.
Niniejsza książka pokazuje jak Henryk I i Otto I dokonali tego nadzwyczajnego wyczynu i zawiera wyczerpującą analizę organizacji, szkolenia, morale, taktyki i strategii armii Ludolfingów na przestrzeni długiego półwiecza. Czerpiąc z rozległego szeregu źródeł, w tym wyjątkowo ważnych informacji uzyskanych poprzez wykopaliska archeologiczne, pokazuje, że królowie z dynastii Ludolfingów dowodzili bardzo dużymi armiami podczas operacji militarnych, które skupiały się przede wszystkim na zdobyciu fortyfikacji, w tym wielu ufortyfikowanych miast pochodzenia rzymskiego. Ten długoterminowy sukces militarny pokazuje, że budując na spuściźnie swych karolińskich poprzedników, a ostatecznie późnego cesarstwa rzymskiego, Henryk I i Otto I posiadali rozbudowaną i dobrze zorganizowaną administrację i biurokrację, która zmobilizowała zasoby niezbędne do udanego prowadzenia wojny.