Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Niechińskie języki Tajwanu Ewa Zajdler NOWA Azja

01-05-2015, 17:35
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 19.90 zł     
Użytkownik Rajska_Chwila
numer aukcji: 5288265597
Miejscowość Kościan
Wyświetleń: 4   
Koniec: 01-05-2015 17:32:09

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Waga (z opakowaniem): 0.20 [kg]
Okładka: miękka
Rok wydania (xxxx): 2000
Kondycja: bez śladów używania
Język: inny
Zestaw: sama książka
Przeznaczenie: dla dorosłych
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

WITAMY NA AUKCJI!

TYTUŁ: Niechińskie języki Tajwanu.
AUTOR: Ewa Zajdler

PRZEKŁAD: -
WYDAWNICTWO: Dialog
ROK WYDANIA: 2000
STRON: 132
FORMAT: 205x145mm
OKŁADKA: miękka
ISBN: 83[zasłonięte]88238-2
DODATKI: -
SERIA: Języki Azji i Afryki
STAN: bardzo dobry, nowa i nieużywana

Książka ta jest pierwszą publikacją w języku polskim traktującą o autochtonicznej ludności Tajwanu, jej językach i kulturze. Zdaję sobie w pełni sprawę z niedoskonałości tej pracy, gdyż jako sino- log zdobyłam wiele materiałów wykraczających poza tę dziedzinę, a język chiński stanowił jedynie potrzebne mi do tego narzędzie. Ograniczenia wynikające z braku doświadczenia w dziedzinie etnolingwistyki nie zwalniają mnie z odpowiedzialności za słabe strony opracowania. Publikując tę pracę, myślę z optymizmem o przyszłości badań nad wymierającymi językami rodziny austronezyjskiej na Tajwanie, w które dopiero teraz mogą zaangażować się polscy językoznawcy.(fragment Wstępu)

Na Tajwanie, oprócz języków chińskich: guoyu, minan i hakka, używa sic także języków niechińskich. Autochtoni, stanowiący niewielki procent mieszkańców, posługują się językami należącymi do rodziny austronezyjskiej. Izolacja geograficzna szczepów przyczyniła się do zachowania w językach formozańskich reliktów prajęzyka. Trwa debata, na jakim etapie na¬woju języka nastąpił podział i migracje.
Ewa Zajdler jest absolwentką Zakładu Sinologii Instytutu Orientalistycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Dwuletnie stypendium rządu tajwań¬skiego nie tylko umożliwiło jej studia językowe na Tajwanie, ale tak/i obserwację społeczeństwa tajwańskiego. Jej zainteresowanie skoncentrowało się na najmniejszej i najbardziej zróżnicowanej społeczności tej wyspy - autochtonach. Język chiński stał się dla niej niezbędnym narzę¬dziem pracy nad zebranymi materiałami i językiem komunikacji z ludnością niechińską zamieszkującą Tajwan.



POLECAMY!

ZAPRASZAMY NA POZOSTAŁE AUKCJE!

PRZED ZALICYTOWANIEM KONIECZNIE PRZECZYTAJ „O MNIE”!