Nie wiem, jak często czujesz złość wynikająca z tego, że gdy inni mówią, Ty siedzisz gdzieś cicho w kącie. Z jednej strony czujemy się z tym bezpiecznie, ale z drugiej… to ktoś inny jest w centrum uwagi, ktoś inny dostaje brawa, jest atrakcyjniejszy w oczach innych i być może... zarabia więcej.
Wszystko dzięki temu, że ta osoba potrafi mówić. Chociaż więcej prawdy jest w stwierdzeniu, że po prostu – nie boi się mówić. Wiesz, najwspanialsze jest to, że aby zacząć mówić, trzeba jedynie pokonać wewnętrzny strach. Jeżeli przynajmniej przez sekundę jakaś część Ciebie poczuła, że świetnie byłoby przełamać lęk i aby wystąpienia publiczne stały się dla Ciebie przyjemnością, to przeczytaj ten tekst i dowiedz się...
Sekret 1
Nikt nie rodzi się mówcą. Przestań wierzyć tchórzliwym sceptykom, którzy próbują wmówić Ci, że mówcą się rodzisz. Zastosuj rady zawarte w "Nie boję się mówić", a to mówca narodzi się w Tobie.
Sekret 2
Trema jest najlepszym przyjacielem skutecznych mówców. Autor nie pozwoli na to, abyś traktował swojego największego przyjaciela jak znienawidzonego wroga. Niech zadziała prezentacyjne aikido – wykorzystaj siłę tremy w generowaniu porażających wystąpień.
Sekret 3
Podziękuj za trudnych słuchaczy. Może istnieje coś takiego jak złośliwy słuchacz, jednak dzięki nim Twoje prezentacje mogą osiągnąć potężne mistrzostwo. Dzięki tej książce Twoja lista wymagań będzie wyglądać tak: dobry napój, rzutnik, markery i jeden trudny słuchacz.
Dzięki lekturze książki dowiesz się:
* Jak oswoić tremę?
* W jaki sposób poradzić sobie z nerwami?
* Jakie są techniki zjednywania sobie publiczności?
* Co zrobić, gdy nie wszystko idzie po Twojej myśli? Płonący rzutnik, krwotok z nosa,
napad czkawki czy 7 niepiszących markerów? Spokojnie, praktyczna wiedza autora pozwoli Ci opanować o wiele gorsze sytuacje.
* Jak uniknąć kompromitacji przed dużą publicznością?
* Jak utrzymać uwagę swojego audytorium, tak aby po 8. godzinie Twojego wystąpienia ktoś wstał i powiedział: "Wszystko dobrze, ale od godziny nie robimy przerwy".
* Jak przy użyciu dziecinnie prostych i konkretnych metod rozruszać senną widownię?
* W jaki sposób podnosić siłę argumentów za pomocą mowy ciała? Zaskoczy Cię, jak proste gesty mogą nudną pogadankę zmienić w żarliwe przemówienie.
Poznaj techniki planowania dnia, w którym prowadzisz prezentację. Koniec z wbieganiem do pełnej sali z językiem na brodzie. Dowiedz się, jak używając kilku zwrotów, poradzisz sobie z osobami, które chcą przeszkodzić Ci w prezentacji.