Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Nicienie octowe-porcja zarodowa!

08-03-2015, 17:34
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 14 zł     
Użytkownik Westban1993
numer aukcji: 5130429301
Miejscowość Poznań
Wyświetleń: 17   
Koniec: 08-03-2015 16:40:33
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Westban1993. Profesjonalna obsługa i wysoka jakość towaru.
Kontakt
E-mail Wyślij wiadomość

Koszty przesyłki
Przelew 7 zł
Pobranie 17 zł
Kurier 20 zł
Odbiór osobisty 0 zł
Priorytet (doplata) 2 zł

Konta bankowe
Numer 20 1140 [zasłonięte] 2[zasłonięte]0040002 [zasłonięte] 744788
Bank mBank
 
- Nicień żyjący w fermentujących owocach oraz w occie winnym.

- Hodowla w fermentującym occie, dłuższe, lecz cieńsze niż naupliusy artemii. 2 mm długości
Są one jeszcze mniejsze niż nicienie mikro, a długość ciała dojrzałych osobników wynosi 1 mm. Co więcej, Turbatrix aceti przeżyć potrafi także w czystej wodzie i może spędzić w akwarium, jako żywy pokarm, wiele czasu. Nie wyrządza w zbiorniku żadnych szkód, choć niestety także w czystej wodzie, podobnie jak w zbyt kwaśnym środowisku, nie potrafi się rozmnażać. Z powodzeniem natomiast, jak jego wcześniej omawianych krewniaków, rozmnożyć go można w osobnym naczyniu, zapewniając odpowiednie warunki. Węgorki będą wówczas rozmnażały się równie intensywnie jak nicienie mikro, zapewniają nam stałe dostawy świeżego pokarmu niezbędnego potomstwu wielu gatunków ryb. Do rozpoczęcia hodowli potrzebne nam będą: l filiżanka octu z jabłek, l filiżanka wody pozbawionej chloru, 1/3 filiżanki soku jabłkowego, troszkę żywej kultury węgorków, a także: półlitrowa butelka z długą szyjką, korek z grubej waty akwarystycznej, do którego przymocowana jest nitka ułatwiająca przesuwanie korka w butelce, patyk do przesuwania korka w dół, strzykawka do odciągania węgorków z wody w szyjce butelki i dodatkowa butelka z roztworem takim samym jak w pierwszej. Do butelki wlewamy wodę, ocet i sok jabłkowy. Roztwór nie powinien jednak sięgać aż do szyjki. Jeśli jest go zbyt dużo, należy odlać część płynu, pozostawiając maksymalnie dużą powierzchnię, na której będzie mógł stykać się z powietrzem. Węgorki będą potrzebowały tlenu, a szyjka butelki jest zbyt wąska, aby zapewnić cieczy należyte natlenienie. Zanim jednak węgorków w butelce przybędzie wystarczająco, aby zacząć je zbierać, musi upłynąć co najmniej kilka tygodni. Pamiętać też należy, że korek nie może być umieszczony w naczyniu zbyt ciasno - przepływ powietrza przez watę nie może być utrudniony. Korek popychamy więc patyczkiem w dół butelki delikatnie.Kiedy po kilku tygodniach uda nam się dostrzec ruch na powierzchni płynu, a przez szkło powiększające zobaczymy setki poruszających się nieustannie węgorków, to znak, że nadszedł czas zbiorów. Do butelki nalewamy wcześniej przygotowany roztwór z naczynia zapasowego - tak, aby sięgał on dokładnie do szyjki. Korek z waty popychamy delikatnie w dół, aż lekko dotknie powierzchni. Nad korek, wypełniając całą szyjkę, dolewamy czystej wody. Tak przygotowaną butelkę zostawiamy w spokoju na całą noc. W tym czasie węgorki poszukując środowiska bogatszego w tlen, przedostaną się przez watę do cieczy nad korkiem. Odessanie ich przy pomocy strzykawki jest już teraz pracą na kilka sekund.

Hodowla Turbatrix aceti nie powoduje wydzielania się nieprzyjemnych zapachów, a raz zapoczątkowana nie wymaga specjalnej opieki i potrafi rozwijać się całymi tygodniami. Węgorki to pokarm doskonały dla narybku zbyt małego, aby można go wykarmić naupliusami artemii lub nicieniami mikro.
opis pochodzi z artykułu Polubić „robaki
Cena dotyczy porcji zarodowej  umożliwiającej rozpoczęcie własnej hodowli!
 
 
 
 
ZAPRASZAMY NA POZOSTAŁE AUKCJE
Pokaż wszystkie aukcje
 
ZAPRASZAMY NA POZOSTAŁE AUKCJE
Pokaż wszystkie aukcje