koncentrat przeciwko roztoczom
Detergent zawiera środki powierzchniowo czynne oparte na surowcach odnawialnych, które całkowicie usuwa kał roztoczy, pot i brud. Zastosować w cyklu prania ręcznego lub urządzeniach, a następnie suszyć. Idealny do poduszek, kołder i puchowych kurtek.
Skład: Aqua, Cocamidopropyl Betaine, olej niem, tenzydy cukrowe, mocznik, kwas cytrynowy, itp.
Na kilogram prania dodaj 20ml produktu. Pierz w wodzie max. 30^C
NEEM – MIODŁA INDYJSKA
Egzotyczne drzewo Neem pierwotnie pochodzi z Indii i krajów sąsiadujących. Botaniczna nazwa azadirachta indica pochodzi z języka perskiego i w wolnym tłumacznieu znaczy wolne drzewo Indii. Opócz swoich wyjątkowych i wszechstronnych właściwości jest idealnie chroniącą przed słońcem rośliną w suchym i bardzo gorącym klimacie.
Niem zapewnia odzyskiwanie naturalnej równowagi każdemu organizmowi – zarówno ludzkiemu, zwierzęcemu, jaki i roślinnemu.
Dopóki nie zostały poznane inne rośliny, wszystkie potrzebne produkty wytwarzano z drzewa Niem. Kluczową rolę poślina ta odgrywa w tradycyjnej indyjskiej medycynie, zwanej ayurvedą. W zapiskach sprzed tysięcy lat odkryto, że drzewo Neem było określane jako dar z nieba. Wszystkie twory drzewa: drewno, kora, gałęzie, liście, nasiona zawierają wyjątkowe składniki, których używa się po dzień dzisiejszy.
Również Mahatma Gandhi, słynny hinduski filozof, był zafascynowany „wiejską medycyną” i codziennie rano wypijał filiżankę herbaty z liści Neem, aby wzmocnić swój system odpornościowy.
Neem ma działanie antybakteryjne, przeciwgrzybicze, -pasożytnicze, -wirusowe oraz likwiduje wolne rodniki. Poza tym oczyszcza i przyspiesza gojenie ran.
Kolejne zastosowanie znajdujemy w pielęgnacji ciała – liście neem dodane do kąpieli delikatnie oczyszczają skórę, pozostawiając ją elastyczną, sprężystą i miękką jak aksamit.
Herbatka z liści drzewa neem jest łatwa do sporządzenia, a przy tym mocno oczyszcza organizm, działa przeciwbólowo.
W krajach Afryki, Azji i Ameryki Łacińskiej Neem używa się przeciwko pasożytom zwierzęcym, takim jak: kleszcze, wszy, pchły czy też pasożytom jelitowym.
W gospodarstwie rolnym i domowym drzewa Neem uzywa się do poprawienia kondycji roślin.