- 10kg-18zł ,
- 20kg-20zł ,
- 30kg-25zł
Aktualnie posiadamy 150 rodzinną pasiekę pod nadzorem powiatowego weterynarza . Prowadzimy pasiekę wędrowna jak i stacjonarną .Część pasieki znajduje się w samym centrum lasu gdzie niema dostępu do pul uprawnych (które są bardzo często pryskane ) jedynie występują tam lipy , akacje,klony ,wierzby i łąki które zakwitają na wiosnę . Dodatkowo pozyskujemy miód z nawłoci która porasta lasy , łąki i ugory ,co czyni ją rośliną która nigdy nie widziała grama nawozu czy oprysku a miód z niej jest pyszny i czysty .
Miód akacjowo-faceliowy- w stanie płynnym kolor bezbarwny lub jasnosłomkowy, długo nie krystalizuje (ze względu na przewagę fruktozy). Stan skrystalizowany - kolor jasnosłomkowy, kremowy. Miód o słabym zapachu kwiatu akacji. Bardzo słodki, lubiany przez dzieci.
Zastosowanie lecznicze: zalecany przy schorzeniach nerek, dróg moczowych, nadkwasocie żołądka oraz zaburzeniach przewodu pokarmowego. Wzmacnia układ krążenia, oczyszcza wątrobę, działa uspokajająco, moczopędnie oraz bakteriobójczo.
Miód gryczany-nawłociowy - w stanie płynnym kolor ciemnoherbaciany do brunatnego. Po skrystalizowaniu kolor brązowy. Miód o silnym zapachu kwiatu gryki, smak ostry lekko piekący.
Zastosowanie lecznicze: nieżyt górnych dróg oddechowych, schorzenia układu krążenia na tle miażdżycowym i nadciśnienia. Zawartość magnezu czyni go pomocnym przy kuracji nowotworowej. Zalecany przy zapaleniu opłucnej i leczeniu jaskry.
Miód lipowy - w stanie płynnym kolor żółty lub zielonkawożółty. Po skrystalizowaniu ma kolor żółtopomarańczowy lub brunatny. Miód o wyrażnym zapachu lipy. Ostry w smaku z lekką goryczką.
Zastosowanie lecznicze: działa antyseptycznie i uspokajająco, przeciwgorączkowo i przeciwkaszlowo. Stosowany przy przeziębieniach, w stanach niepokoju i bezsenności.
Miód nawłociowy - posiada wyjątkowy, lekko kwaskowy smak, często krystalizuje do konsystencji kremu.
Zastosowanie lecznicze: stosowany w leczeniu układu moczowego, prostacie, dróg żółciowych oraz stawów. Wykazuje działanie moczopędne i żółciopędne, przeciwzapalne i dezynfekujące. Posiada dużo rutyny i kwertycyny, które poprawiają ukrwienie nerek, a także żył kończyn dolnych.
Miód wielokwiatowy - łagodny, barwa i smak uzależnione od rodzaju oblatywanego kwiatu.
Zastosowanie lecznicze: alergie, katar sienny, ze względu na silniejsze właściwości inhibinowe, znajduje przede wszystkim zastosowanie w zapobieganiu i leczeniu grypy i przeziębień, jak również chorób dolnych dróg oddechowych. Ze względu na łagodny smak miód wielokwiatowy polecany jest szczególnie dla dzieci.
Miód kremowany -Naturalny miód pszczeli z upływem czasu zmienia płynną konsystencję w stałą. Powstające kryształy są gruboziarniste i twarde. Miód kremowany, przygotowany w procesie polegającym na specjalnym, długim i delikatnym mieszaniu zdecydowanie wolniej krystalizuje. Zachowuje wszystkie wartości: aktywność związków biologicznie czynnych, dobry smak, przyjemny aromat i atrakcyjny wygląd. Puszysty, o perłowym połysku miód kremowany łatwo wyjmuje się z opakowania i doskonale rozprowadza się na pieczywie.