Masło Shea, inaczej zwane Karite, jest uzyskiwane z owoców afrykańskiego drzewa. Posiada niezliczoną ilość dobroczynnych kwasów tłuszczowych, które wykazują zdolności do regeneracji i odnowy zniszczonego naskórka. Długotrwałe stosowanie kosmetyków na bazie tego naturalnego masła widocznie czyni skórę delikatniejszą i gładszą. Poza tym masło Shea wykazuje działanie filtrujące szkodliwe promienie UV4, chroni skórę od wiatru i zimna, a także stymuluje aktywność komórek do walki ze starzeniem skóry. Masło shea rozpuszcza się w temperaturze ludzkiego ciała. Można je aplikować na skórę, zamiast codziennego kremu, w celu efektywnego nawilżenia. Głównie przez to, że jest składnikiem naturalnym, jest obojętne dla alergików, którzy z powodzeniem mogą je stosować. Karite jest nawet zalecane jako lekarstwo łagodzące podrażnienia, egzegmę, oparzenia czy reakcje alergiczne skóry. To wszystko zawdzięczamy zawartości w maśle witaminy E i F, które między innymi niwelują przebarwienia i zmarszczki.
Coraz częściej masełko Shea jest także wykorzystywane jako składnik kosmetyków do włosów. Szampony, odżywki i maski produkowane na jego bazie znacząco regenerują i chronią włosy, ale również dobrze nawilżają i pomagają pozbyć się łupieżu.
Zastosowanie:
· do aplikacji bezpośrednio na twarz i ciało;
· jako dodatek do kremów, balsamów i maseczek kosmetycznych;
· w celu regeneracji i pielęgnacji włosów;
· do pielęgnacji po kąpieli;
· w celu ochrony w trakcie i po opalaniu;
· jako błyszczyk i pomadka ochronna do ust.
Uwaga: Olejek jest produktem w pełni naturalnym. Należy go zużyć maksymalnie do 3 miesięcy od dnia otwarcia butelki.
Olejki firmy Ikarov są produktami w pełni naturalnymi, pozyskiwanymi z orzechów, nasion i owoców. W procesie produkcyjnym stosujemy metodę tzw. „zimnotłoczenia”, a następnie oczyszczania uzyskanych w ten sposób olejków przy użyciu niskich temperatur. Dzięki takiej technologii oddajemy w ręce konsumenta produkty pełnowartościowe pod względem walorów odżywczych, pielęgnacyjnych i regenerujących.
Olejki te są bogate w naturalne, wielonienasycone kwasy tłuszczowe (trój glicerydy i witaminę F), fitosterole, witaminę E, fosfolipidy, mikro i makroelementy oraz wiele substancji biologicznie czynnych. Skóra z łatwością absorbuje te substancje odżywcze, a po zaaplikowaniu olejku, staje się delikatna i aksamitna.
Oleje roślinne są w pełni akceptowane przez organizm i pełnią w nim wiele pożytecznych funkcji. Stanowią ważne ogniwo przemiany materii, przyspieszają metabolizm komórek, wpływają korzystnie na krwioobieg. Poprawiają także poziom nawilżenia i sprężystość skóry, biorą udział w tworzeniu kolagenu i fibrynogenu, regulują funkcjonowanie gruczołów łojowych (zmniejszają produkcję sebum oraz rozszerzanie porów).
ZASTOSOWANIE W KOSMETYCE
· W celu odżywienia, nawilżenia, zregenerowania, powstrzymania procesu starzenia oraz zapewnienia świeżości i zdrowego wyglądu skóry - olejki można aplikować na twarz, szyję, dekolt i ciało. Poprzez usunięcie martwych komórek, następuje aktywacja przepływu krwi i limfy oraz efektywne nawilżenie skóry;
· W celu regeneracji lub dokładnego oczyszczenia - na skórę należy nałożyć odpowiednią ilość wybranego olejku i przykryć miejsce ciepłą, wilgotną ściereczką (na około 15 minut). Po upływie tego czasu, nadmiar olejku należy usunąć wacikiem;
· Jako dodatek do kremów, mleczek kosmetycznych, odżywek, szamponów - olejki dodane do kosmetyków, poprawiają ich jakość i wspomagają odżywcze działanie, dlatego wiele kosmetyków zawiera informację „wzbogacone w olejek roślinny …”;
· Jako dodatek do maseczek kosmetycznych - po zmieszaniu z maseczkami kosmetycznymi, olejki potęgują ich działanie i ułatwiają proces wchłaniania, co w efekcie poprawia ogólny wygląd skóry;
· W celu ochrony i odnowy skóry w trakcie i po opalaniu.
Sposób przechowywania
Olejki należy przechowywać w ciemnym i chłodnym miejscu (ale nie w lodówce), w temperaturze od 7°C – do 25°C. W otoczeniu poniżej 0°C ciemnieją i gęstnieją, jednak po powrocie do optymalnej temperatury, odzyskują swoje właściwości. Olejki należy chronić przed wysokimi temperaturami, stałym dostępem powietrza i światłem.
Niewłaściwe przechowywanie prowadzi do zepsucia produktu oraz utraty jego właściwości. Po każdym użyciu olejku, należy wytrzeć do sucha szyjkę butelki.
Uwaga: Olejki są „żywymi” produktami ekologicznymi. Ze względu na sezonowe zmiany jakości surowców, między partiami mogą wystąpić miejsce niewielkie różnice w kolorze, gęstości lub zapachu.
OLEJKI TROPIKALNE
W odróżnieniu do innych olejków, olejki z tej grupy zawierają wysoki poziom nasyconych kwasów tłuszczowych. W temperaturze pokojowej zyskują stałą konsystencję, podobną do kremów. Są natychmiast wchłaniane przez skórę. Pozostawiają ją aksamitnie gładką delikatną.
|