Jak to jest z tym miodem?
Proces krystalizacji miodu w największym stopniu zależy od zawartości glukozy, która w miodzie występuje w stanie przesyconym i z czasem tworzy kryształy.
Miód może być w dwóch postaciach takich jak: płynny (potoka) i skrystalizowany (krupiec).
Naturalnym procesem jest,ze każdy miód musi skrystalizować do postaci krupca, oznacza to 100% autentyczność miodu.
Który pochodzi od pszczół,a nie jest przetworzony przez człowieka.
W czym pomaga?
Podobnie jak i inne gatunki miodów posiada właściwości przeciwmiażdżycowe, obniża ciśnienie oraz dostarcza sercu substancji odżywczych. Poprzez dużą zawartość glukozy, stanowi dobrą „odżywkę regeneracyjną”,jest zalecany w przypadku wyczerpania organizmu, podczas wyczerpującej pracy fizycznej lub umysłowej. Najczęściej miodu używa się na stany zapalne górnych dróg oddechowych. Mają one działanie łagodzące, antyseptyczne oraz stymulujące układ odpornościowy. Działa również na problemy skórne. Przyśpiesza gojenie się ran i chroni przed zakażeniem. Regularnie spożywany przeciwdziała miażdżycy oraz poprawia zaopatrzenie mięśnia sercowego w tlen i elementy odżywcze uzupełnia niedobór wapnia oraz biopierwiastków. Codziennie spożywany miód w postaci dodatku do niezbyt gorącej herbaty do temp. 40°C, chłodnej lemoniady słodzonej miodem, czy w czystej postaci z świeżym pieczywem najlepiej wpływa na organizm.
Systematyczność zapewnia ciągłe dostarczanie dobroczynnych składników. Miód ma skłonność do łapania wilgoci z powietrza, dlatego należy go przechowywać w szczelnie zamkniętych naczyniach. Wilgoć może doprowadzić rozwodnienia miodu lub fermentacji wierzchniej warstwy miodu. Przyczyną tego są zarodniki drożdżaków występujące w niewielkiej ilości w miodzie. Miód jest substancja biologicznie aktywną i należy przechowywać ją we właściwych warunkach żeby nie straciła swoich wartości odżywczych.
Składniki miodu:
Witaminy: A, B1, B2, B6, C, kwas foliowy, PP.
Cukry proste i złożone: glukoza, fruktoza, maltoza, melecytoza, sacharoza i inne.
Biopierwiastki: potas, fosfor, magnez, wapń, sód, żelazo, miedź, krzem
Aminokwasy: alanina, leucyna, glutamina, arginina, metionina, aspargina, cystyna i inne.
Kwasy organiczne: jabłkowy, cytrynowy, glukonowy, winowy, mlekowy, bursztynowy, borowy i inne.
Enzymy: inwertaza, amylaza, katalaza, fosfataza, oksydaza glukozowa.
Substancje białkowe, jak bakteriostatyczna i bakteriobójcza inhibina.
Punkt sprzedaży naszych wyrobów