Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

NATURALNA PIERZGA 100% ORYGINALNA I ZROWA 250g

31-05-2014, 16:31
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 50 zł      Najwyzsza cena licytacji: zł      Aktualna cena: 50 zł     
Użytkownik Kasta-K2
numer aukcji: 4203075520
Miejscowość Gorlice i Rzeszów
Kupiono sztuk: 4    Zostało sztuk: 96    Licytowało: 2    Wyświetleń: 65   
Koniec: 31-05-2014 16:31:33
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

  • PERLO
    ul. Krakowska 25
    38-300 Gorlice
    NIP: 738[zasłonięte]7958
    REGON: 122[zasłonięte]787
  •  

PRZEDMIOTEM AUKCJI JEST NATURALNA PIERZGA MIELONA 250g

 

Gwarantujemy Państwu najwyższą jakość produktu i aktualną datę ważności.


ZBIÓR PIERZGI W 2013 ROKU

 

Czym jest pierzga i jak powstaje?

 

Pszczoła zbiera pyłek kwiatowy i transportuje go do ula. Część pyłku jest zjadana przez pszczoły część jest magazynowana w ramkach plastra pszczelego. W trakcie magazynowania pyłek kwiatowy mieszany jest z miodem oraz enzymami i kwasami trawiennymi. W ten sposób pszczoły konserwują go na czas braku pyłku w przyrodzie, jest to ich późniejsze zmagazynowane pożywienie. W warunkach środowiska gniazda pszczelego pyłek kwiatowy jest poddany fermentacji mlekowej, która sprawia, że powstaje pierzga. Następnie pszczelarz wydobywa pierzgę która jest ususzona i gotowa do spożycia. Fermentacja sprawia, że pierzgę można długo przechowywać. Białko rozpada się na peptydy i aminokwasy.


 

Dla czego pierzga jest lepsza od pyłku kwiatowego?
Pierzga podobnie jak pyłek kwiatowy posiada właściwości odżywcze, antybakteryjne i wzmacniające. Jednak wartość spożywcza, profilaktyczna i lecznicza pierzgi jest znacznie większa niż pyłku kwiatowego ze względu na bogatszy skład, proces konserwacji oraz łatwiejszą przyswajalność.

 

Pierzga zawiera dużo białka, cukru, kwasu mlekowego oraz witaminy: A, B1, B2, B12, C, PP, E, D, K , H; makroelementy: P, S, Cl, K, Ca, Na; mikroelementy: Mg, Fe, Cu, Zn, Co, Mo, Se, Cr, Ni, Si; enzymy: inwertaza, kataliza, pepsyna, trypsyna, lipaza, laktaza.

 

Ważne!
Wpływ pierzgi na organizm człowieka jest dużo trwalszy i nie obciąża wątroby jak komercyjne suplementy diety.

 

Szczególnie polecana jest w leczeniu stanów chorobowych jelit, chorobie nadciśnieniowej, braku łaknienia, stanach wyczerpania fizycznego (poprawia samopoczucie, koncentrację) i psychicznego (antydepresant), chorobach układu nerwowego. Bardzo dobre efekty daje podawanie pierzgi przy schorzeniach wieku starczego, łuszczycy i problemach wzroku. Niezwykle skuteczna przy walce z przyrostem gruczołu krokowego. Systematyczne podawanie zapobiega lub łagodzi skutki choroby (prostaty). W mieszaninie z miodem wywołuje istotnie większą skuteczność ze względu na enzymatyczną aktywność miodu pszczelego.

Pierzga ułatwia wydalanie toksyn z organizmu, pomaga w leczeniu choroby alkoholowej, a także wspomaga wątrobę uszkodzoną podczas długotrwałego przyjmowania leków.

 

Dawkowanie:
Zaleca się spożywać 2 łyżeczki dziennie, rano na czczo i wieczorem przed snem  

 

Sposób spożywania:
Pierzgę można spożywać bezpośrednio jednak najlepiej jest spożywać ją w opisanym poniżej sposobie. Sposób niżej opisany zapewnia maksymalne zintensyfikowanie właściwości pierzgi i działania enzymów w niej zawartych.

Wieczorem do filiżanki wsypać łyżeczkę pierzgi, zalać wodą, sokiem, mlekiem lub miodem. Pierzga powinna się moczyć minimum 4 godziny, długość moczenia pierzgi nie ma znaczenia dla tego do rana można ją zostawić. Po jej wypiciu rano, należy przygotować roztwór do wypicia na wieczór. Analogicznie postępujemy każdego dnia.

 
POZOSTAŁE PRODUKTY
 


Dodano 2[zasłonięte]014-05 12:18
Pierzgi mielonej już nie mamy (została wyprzedana), pozostało nam jeszcze trochę pierzgi całej (niezmielonej), dla tego zamawiając na tej aukcji otrzymasz pierzgę całą (niezmieloną).