Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Nasze stronnictwa skrajne ERAZM PILTZ Endecja

21-06-2012, 21:11
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 239 zł     
Użytkownik CracoviaCivitas
numer aukcji: 2361834073
Miejscowość Internet
Wyświetleń: 25   
Koniec: 19-06-2012 18:53:59
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Darmowy Hosting na Zdjęcia Fotki i Obrazki
Nasze stronnictwa skrajne ERAZM PILTZ Endecja



Erazm Piltz

Nasze stronnictwa skrajne




Kraków 1903
386 str., okładka introlig. twarda wys. 24 cm
stan dobry (na pierwszej karcie drobne przebarwienia, ostatnia karta z nadrukowaną ceną egzemplarza jest zabrudzona. Zgięte dolne rogi ostatnich kilku kart. Książka niedawno była oprawiana u introligatora, czerwonawa poświata na zdjęciach to efekt lampy błyskowej)




SPIS RZECZY.
Przedmowa............................ V
Objaśnienie............................XV

CZĘŚĆ PIERWSZA Objaśnienia wstępne ...................... 1

CZĘŚĆ DRUGA, Socyalizm na gruncie polskim.
Socyalizm europejski u progu wieku XX.............. 17
Rozwój idei socyalistycznych na Zachodzie. — Europa prze­staje lekceważyć socyalizm. — 28% wyborców niemieckich na­leży do stronnictwa socjalistycznego. — Liczba mandatów so-eyalistycznych w parlamencie Rzeszy niemieckiej wzrasta stale. — Sprężystość i karność org-anizacyi socyalistycznej w Niemczech. — Socyaliści w Austryi; związek autonomicz­nych grup narodowych. — Socyalizm we Francyi: brak wspól­nej organizacyi, łączącej dziś istniejące grupy socyalistyczne; silą i znaczenie stronnictwa. — Socyalizm w Belgii, Włoszech, Holandyi i państwach skandynawskich. — Ruch socyalistyczny w Rosyi. — Socyalizm w Anglii: organizacye socyalistyczne: stopniowe przenikanie zasad kolektywizmu w umysły; zwią­zek roboczy (trade unions); angielski radykalizm polityczny w wielu wypadkach zbliża się wyraźnie do socyalizmu. Ro-
zwój kolektywizmu w dzisiejszym ustroju społecznym; samo-
dzielność jednostki staje się coraz bardziej fikcyą, państwo dzi­siejsze spełnia wielką ilość funkcyj, które dawniej pozostawione były przedsiębiorczości prywatnej. —Brak szerzej zakreślonych zasad etycznych we współczesnym ruchu socyalistycznym.
Socyalizm w Poznańskiem i w Galicyi.............. 35
Socyaliści polscy w Poznańskiem i ich stosunek do soeyal-deinokracyi w Niemczech. — Rozłam 1901 r. — Uchwały zja­zdów socyalistycznych we Wrocławiu i Monachium. — Profrram polskiej partyi socyalistycznej w dziale pruskim. — Socyalizm w Galicyi, okres tajnej propagandy i stan dzisiejszy.
Socyalizm polski w dziale rosyjskim............... 46
Dodatnie i ujemne czynniki we współczesnym socyalizmie. — Historya tego ruchu na gruncie polskim. — Pierwsze ziarna
socyalizmu zostały rzucone na naszą glebę przez studentów, wychowanych w uniwersytetach rosyjskich. - > Proletaryat., jako pierwsza próba organizacyi socyalistyczne] w Warszawie: międzynarodowy charakter jego programu i związek > Prole­tariatu < z rosyjską >Narodną Wolą«. — Po upadku >Proleta-ryatu< ruch socjalistyczny traci powoli swój charakter teore­tyczny i doktrynerski, ogarnia szerokie warstwy robotnicze i nabiera zabarwienia narodowego. — Po krwawych strajkach 1892 i 1893 r. ruch socyalistyczny w zaborze rosyjskim staje sie wyraźnie ruchem robotniczym , dążącym do utworzenia za pomocą rewolucji socyalistycznej rzeczypospolitej polskiej. — Utworzenie PPS, jako ogólnej organizacyi socyalistów polskich.
Polska partya socyalistyczna................... 56
PPS. dąży do utworzenia niepodleglej rzeczypospolitej demo-kratyczńo - socyalistycznej i do stopniowego uspołecznienia ziemi, narzędzi i produkcji. Środki agitacyjne: urządzanie obchodów majowych i strejki; większe strejki kończą się prze­graną robotników. — 30 tysięcy agitatorów socjalistycznych na usługach PPS. — Ruch socyalistyczny na emig-racyi.— Dą­żenie do niepodległości Polski stanowi zasadniczy program PPS. — Propaganda za pomocą druku: w przeciągu pięciu lat rozpowszechniono w Królestwie przeszło 300.000 egzempla­rzy broszur i pism socjalistycznych. — Walka PPS z SND.— Stosunek PPS do »Socyal-demokracyi litewskiej< i do żydow­skiego »Arbeiterbundu«. — Socyaliści w oświetleniu SŃD. — Inne organizacye; powstanie w ISOO r. >Proletaryatu< z za­barwieniem wyraźnie terrorystycznem.
Uzupełnienia........................... 75
Manifestacye i strejki robotnicze w Królestwie i na Litwie w ostatnich latach. — >Karanie szpiegów«.

CZĘŚĆ TRZECIA. Historya i organizacya Ligi Narodowej.
Teorya obrony czynnej...................... 83
, po r. 1864 i jej skutki. — Państwa podziałowe zdaniem Miłkowskiego, muszą tępić Polaków. - Łagodnośc Austryi równie szkodliwa dla nas, jak ucisk. - Obrona czynna. - Na ucisk odpowiadać - kijami. - Chmury na horyzoncie Europy. - Koniecznośc przygotowania się do powstania - Nie mamy już nic do stracenia. - Idea skarbu narodowego i jego organizacya.
Manifestacye................ 90
Trzyletni okres manifestacji, urządzanych przez Ligę Polską.- Setna rocznica 3 maja - Odezwa Ligii Polskiej spotyka sie z potępieniem w prasie warszawskiej - Sejm czteroletni
nazwany przez Ligę sejmem kapitalistów. — Żałoba narodowa
w r. 1892. — Kilińszczyzna. — Pogrzeb studenta Słońskiego.__
Wobec pomnika Mickiewicza. — Demonstracye przed konsu­latami: pruskim w Warszawie i rosyjskim Ve Lwowie. __
Siedlce i Biała. — Zmiana poglądów SND na znaczenie de-monatracyj.
Liga Narodowa i Stronnictwo naród.- demokratyczne....... 95
Liga Narodowa jest spadkobiercy nią władzy państwowej kró-
łów i sejmów polskich, oraz rządu narodowego 1863 r. — Liga Polska od r. 1886 do 1894. — Dążenie do odzyskania niepodle-glości, jako cel główny. — Działalność Ligi: skarb narodowy, organizowanie młodzieży, uświadamianie ludu, «budzenie du-cha«. — Aresztowania przywódców Ligi w r, 1894. — Zamknię­cie Głosu i przeniesienie się jego redaktorów do Galicyi, gdzie powstaje Przegląd Wszechpolski. —- Liga Narodowa. — Walka jej z «ugodą». — Stronnictwo narodowo-demokratyczne. — Okres jawności, zainaugurowany odezwa z r. 1899. — Liga Narodowa uważa się za jedyną przedstawicielkę narodu i poczuwa sie do kierowania jego polityką - Ewolucya od Ligi Polskiej do Ligi Narodowej - Ujawnienie się LN w ośwetleniu organów SND - Żandarmi rosyjscy wiedzieli o istnieniu Ligi wcześniej, niż społeczeństwo polskie.

Organizacya zagraniczna..................... 105
Atmosfera polityczna wśród wychodztwa - Powstanie Związku wychodztwa polskiego w Paryżu. - Związek wyraża jednomyślność swą ze SND. - Działalnośc na rzecz skarbu narodowego. -
Skarb narodowy......................... 113
Geneza, przeznaczenie i zasoby. — Skarb wypłaca fundusz dy­spozycyjny Lidze Narodowej. — Sceptyczne zapatrywanie na skarb narodowy w obozie wszechpolskim. — W Ameryce za­patrują się na skarb narodowy inaczej: uważają go za «kasę wojującej Polski, natomiast kraj nie uznaje jego wartości. — Skargi na powolny wzrost funduszów. — Jakie mogą być tego przyczyny?— Czy nieświadomość ogółu? Czy brak zaufania? — Ani" jedno ani drugie. — Społeczeństwo widzi przed sobą, inne drogi.
Propaganda zapomocą prasy.................. 118
Liczebność organów wszechpolskich. — Główne pisma i ich specyalne zadania. —Prasa wszechpolska w Galicyi, w Poznań­skiem i na emigracyi. SND usiłuje stworzyć w Galicyi co­dzienny organ polityczny. — Nieudana próba z Wiekiem XX. Opanowanie Słowa Polskiego. — Główny organ narodowo-de-mokratyczny i jego poczytność.
Represye rządu....................... 124
Sprawa puławska. — Sprawa oświaty ludowej w r. 1898.. — Dalsze aresztowania za oświatę ludową. — Aresztowania w Wil­nie. — Uwięzienie Wojnara. — Kary, ponoszone przez wło­ścian za rozszerzanie Polaka. — Inne aresztowania.
Zygmunt Miłkowski, jako przedstawiciel Ligi Narodowej.........127 Rola Miłkowskiego w r. 1863 i stanowisko jego na emigracyi. Pół wieku zdała od kraju. — Pierwszy występ pod flagą wszechpolska w r. 1887. — Trzy myśli polityczne. — Marze­nie o Skarbie narodowym w XXIII stuleciu i o nowym Baj-ronie. — Jak długo będzie trwała niewola Polski — wedle przedstawiciela Ligi narodowej może 2000 lat. — Wyprawa do Ameryki po złote runo. -Mowa Miłkowskiego do artyle-rzystów polskich w Perth Amboy. - Wynik wyprawy nie odpowiedział nadziejom. - Wilhelm II postanawia zneutrali-
zować wpływ Milkowskiego w Stanach Zjednoczonych. Plan wskrzeszenia Polski przez wyczerpanie morza Bałtyckiego. — Dlaczego Z. Milkowski upatrzony został na przedstawiciela Ligi?
Jak przyjęła opinia publiczna wystąpienia Ligi Polskiej i Ligi Na­rodowej? ................... 139
Prasa polska wszystkich trzech dzielnic o manifestacyi 3 maja 1891 r. — Jednomyślne potępienie .żałoby narodowej. — Ode­zwa komitetu obywatelskiego we Lwowie. — Jak przyjęto manifest Ligi Narodowej 1893 r.? — .Stary i rutynowany spi­skowiec o Lidze Narodowej. — O działaniu SND wogóle. — Zdanie .rzeczoznawców, z obozu PPS o wartości praktycznego działania narodowej demokracyi. — Przegląd Wszechpolski. — Działalność naród, deniok. w Galicyi w oświetleniu socyalistycz-nem. — Z jakich żywiołów składa się SND? — Wynurzenia byłego członka Ligi Narodowej. — Ludowcy galicyjscy o na­rodowych demokratach.

CZĘŚĆ CZWARTA.
Fontazye rewolucyjne.
Reminiscencye......................... 151
Krytyka powstań ze stanowiska rewolucyjnego. — Ruchy zbrojne od Konfederacyi Barskiej do roku 1863. — Powstanie stycz-niowe. — Branka w dzisiejszem oświetleniu. — Bezsilność Rządu Narodowego wobec skrajnych żywiołów ruchu. — Szansę pow­stania: krótkie łudzenie się nadzieją pomocy zagranicznej; brak pieniędzy, broni, amunicyi, oficerów, planu. — Jacy ludzie za­dekretowali powstanie? — Zmistyfikowanie opinii publicznej rzekomą potęgą Rządu Narodowego. — Skutki powstań.
Nowe majaczenia «powstańcze>.................. 164
Stara historya się powtarza. — Uzasadnienie nowych dążeń rewolucyjnych. — Broszura Skrzyckiego i artykuł G. Topora. — Nowe powstanie w Polsce jest niemożliwe, a więc... przygoto­wujmy się do powstania! — Polak zapowiada ' nową walkę zbrojną w wieku bieżącym. — Dwie mowy o konieczności pow­stania: Zygmunta Miłkowskiego i Karola Lewakowskiego. — Przegląd Wszechpolski wzywa do tworzenia organizacyi wojsko­wej, jako najważniejszego zadania blizkiej przyszłości. — Pro­jekt legionów polskich na usługach Anglii. — Echa wśród ludu. — Polska etnograficzna, czy historyczna? — Rachuby dyplomatyczne stronnictwa wszechpolskiego: przymierze z An­glią. — Rekapitalacya.
Oddziaływanie na lud..................... 180
Tradycye Głosu. — Społeczne stanowisko SND. — Program działania wśród ludu. — Teorya bezinteresowności chłopa pol­skiego. — Narzędzia działania: stowarzyszenia oświaty ludowej, Polak. — Rozmiary propagandy i wyniki jej w świetle prasy narodowo-demokratycznej. — Charakterystyka oświaty, sze­rzonej przez Polaka. — Zapowiedz całego szeregu powstań w wieku XX. — Polak ofiarowuje ludowi kierownictwo całym narodem. — Propaganda szowinizmu. — Polska dzisiejsza jest uosobieniem siły, Rosya uosobieniem słabości. — .Najwyższy trybunał ludu polskiego na szpaltach Polaka. — Próbka doj­rzałości konspiratorskiej chłopa polskiego. — Przegląd Wszech-
polski zapewnia, że ruchawka wśród ludu byłaby już dziś mo­żliwa.

CZĘŚĆ PIĄTA. Stosunek do państw podziałowych.
Na arenie galicyjskiej...................... 197
SND występuje na widownię w Galicyi. — Dawno poglądy na stosunek do Austryi: łagodność jest równie niebezpieczna jak ueisk. — Zmiana tego zapatrywania. — Laboratoryum przed -państwowe. — Galicya nie będzie odebrana na rzecz przyszłej Polski, lecz wykupiona. — Młodzież domaga się ogłoszenia programu na Galicyę. — SND ma program, ale nie może g-o zdradzić. —Asekuracya wobec młodzieży. — Objawy nowego kursu. — Wobec namiestnika Galicyi. — Występ posła Głą-bińskiego w austryackiej radzie państwa w barwach narodowó-demokratycznych. — Przedstawiciel SND oskarża naród rusiń-ski o dążenie do niepodległości. — Demokracya wszechpolska w obronie rządu austryackiego i dynastyi. — Słowo polskie po­piera budżet wojenny Austryi. — Stosunek do innych stron­nictw w Galicyi: do demokracyi, do ludowców, do socyali-stów. — Kokietowanie stańczyków. — Próba przymierza kon-serwatywno-wszechpolskiego.
Stosunek do Prus i Rosyi.................... 215
Wobec Prus demokracya wszechpolska nie stoi na stanowisku antypaństwowem. — Dlaczego ? — W zaborze pruskim jest le­piej, niż się powszechnie przypuszcza. — Prąd antyniemiecki u nas jest sztucznym wytworem. — Jednostronność zapatry­wania się na stosunki poznańskie pod kątem ucisku. — Pod rządem pruskim nie należy więc dążyć do zmiany stosunku prawno-państwowego. — Przegląd Wszechpolski obala fałsz, ja­koby nam już nic zaszkodzić nie mogło; należy się liczyć z możliwością nowych środków represyjnych. — W stosunku do Rosyi objawy trzeźwości wszechpolskiej nie mają wcale za­stosowania. — Skąd to pochodzi ? — Jakie mogą być uczu­ciowe i rozumowe pobudki? — Co mówią wspomnienia histo­ryczne? — Gdzie ucisk okazał się dla nas szkodliwszy ? — Jakie są widoki na przyszłość w Prasach, a jakie w Rosyi? — Porównanie, nawet w świetle opinii wszechpolskiej, wypada na niekorzyść Prus. — Dlaczegóż polityka wszechpolska nie wy­ciąga z tego właściwych konsekwencyj ? — W Poznańskiem wszelka konspiracya jest niemożliwą, w Królestwie można kon-spirować. — Cnota z konieczności.


CZĘŚĆ SZÓSTA. Autódenuncyacye. Autodenuncyacye ................... 231
Jawność konspiracyi. — SND ułatwia rządom rozbiorowym przeciwdziałanie jego planom. — Szczegóły, tyczące się rządu narodowego, w pismach wszechpolskich. — Przyczyny uja­wnienia się: mistyfikowanie społeczeństwa. — Autodenuncya-cye: o działalności wśród ludu, o Skarbie narodowym, o wpły­wie na młodzież, o zjazdach tajnych. — Zdradzanie własnych planów. — Denuncyowanie społeczeństwa: sprawa Towarzy-
stwa Dobroczynności; rzucania podejrzeń na kluby i stowarzyszenia sportowe w Królestwie, jako na siedliska agitacyi politycznej; zwracanie uwagi na ludzi i pisma; przedstawianie objawów religijności, jako ruchu politycznego - Denuncyowanie innych stronnictw; socyalistów i umiarkowanych. -Prowokacye.


CZĘŚĆ SIÓDMA. Ideały, siły i środki.
Filozofia polityczna stronnictwa wszechpolskiego......... 263
Racyonalizm historyczny Wszechpnlaków. — Polska była ana­chronizmem, jako państwo, i musiała upaść. — Konieczność przekształcenia patryotyzmu. — .Strzępy» mesyaniczne. — Po­lak nowożytny i jego cechy. — Broszura p. Balickiego o etyce egoizmu narodowego. — Apologia zaborczości i wynaradawia­nia. — Etyka egoizmu w prasie wszechpolskiej. — W walce na­rodów niema prawa ani bezpraw ia. — Pierwowzorem polskiego typu narodowego jest pruski junkier. — Ideał Polski, opartej na bagnetach i narzucającej pęta innym ludom. — Teorya wzajemnej eksterminacyi. — Filozofia wszechpolska zdejmuje odpowiedzialność z naszych wrogów. — Czy my możemy «eks-terminować i jak? — Niebezpieczeństwo wzmożenia się uci­sku. Stan posiadania jako świętość ujarzmionego narodu.
Wobec innych narodowości i wyznań .............. 281
Rząd a społeczeństwo, to jedno. — Szowinistyczny stosunek Wszechpolaków do innych społeczeństw. — Rosyanie. — Stosu­nek do Żydów. — Żyd, zdaniem pism wszechpolskich, musi nienawidzić Polaków i w polityce, naszej zawsze będzie prze-ciwnarodowym czynnikiem. — Rusinów traktować należy jako obcoplemienny żywioł wewnętrzny. — Śmiesznem byłoby uwzględniać rozwój ruchu rusińskiego. — Gimnazya rusińskie są niepotrzebnym zbytkiem. — Kolonizowanie Wschodniej Ga-licyi. — Litwini.
Stosunek do różnych grup społecznych ...........- . 292
Sąd demokracyi wszechpolskiej o różnych warstwach narodu. — Szlachta polska przekłada własny zysk nad pożytek ojczyzny i gotowa sprzymierzyć się z wrogami przeciw ludowi! — Mie­szczaństwo jest politycznie «głupie», nie myśli i nie czuje naro­dowo. — Rzemieślnicy są obałamuceni. — Tylko chłop polski jest wzorem cnót obywatelskich, dojrzał politycznie i dorósł do kierowania polityką całego narodu. — Od ludu dopiero na­uczą się wszystkie inne" warstwy patryotyzmu. — Stosunek SND do młodzieży. — Powodzenia i niepowodzenia.
Metody walki politycznej i publicystycznej............ 298
Jakim bogom służyli przywódcy wszechpolscy dawniej? — Ich «ugodowe» wspomnienia. — Przy warsztacie socyalistyczriym.— O co się poróżnili? — Walka z wczorajszymi sprzymierzeń­cami. — Walka z umiarkowaniem. — Atak na uroczystość Puszkinowska. — «Szubrawcy> na uniwersytecie lwowskim. —
Kampania przeciwko redaktorowi Kraju. — O teatr ludowy. — Gawalewicz. — Napaść na Prusa. — Orzeszkowa. — Wawel-berg. — Zasady publicystycznej taktyki wszechpolskiej.
Różniczkowania..................,..... 309
Nowi ludzie w prasie wszechpolskiej. — Ich poglądy na emi-
gracyę polską, na powstanie 1863 r. i na reformy Wielopol-skiego. — Przegląd Wszechpolski prostuje sądy swoich współpra­cowników. — Czy możliwe jest zreformowanie stronnictwa narodowo-demokratycznego ? — Wyciskanie pieczęci rewolucyj­nej na działaniach legalnych. — Organizacye tajne, rywalizujące z Ligą Narodową. — Nasi terroryści, kształcący się na bro­szurze pułkownika Miłkowskiego — Robota Ligi jest za po­wolna! — Możliwe następstwa.

CZĘSC ÓSMA. Fakty i wnioski......................... 321
1. Wyniki i skutki, ideowa i praktyczna strona działalności wszechpolskiej. — II. Kilka słów przypomnienia o powstaniu i organizacyi Ligi Narodowej i Stronnictwa ND. — Dwa główne zadania: przygotowanie do «wojny» przez Uświadamianie i uruchomianie ludu i partyzanckie osłabianie wroga przez zmuszanie go do ustępstw. — III. Trzy iluzye: powstania lu­dowego, bezkarności konspiracyjnej, opanowania ruchu. — IV. Teorya «zmuszania do ustępstw, demonstrowana na przykła­dach. — Ich wartość. — Nie ulgi, ale tylko represye były skutkiem działalności ND. — V. Zmiany w polityce rządo­wej. — Ulgi po r. 1894. — Na czem polegały? — Pogorszenie i jego przyczyny. — VI. Ogólny bilans działalności wszech­polskiej. — Możliwość powstania. — Skutki rozpolitykowania i rozkołysania ludu. — Rzekome zasługi koło oświaty ludo­wej. — Straty moralne. — Rezultaty. — Dekadentyzm spiskowy i rewolucyjny. — Odpowiedzialność. — VII Niebezpieczeństwo poza Narodową Demokracyą. — VIII. Zakończenie.





Słowa kluczowe:

KOSZT WYSYŁKI:

- Niezależnie od ilości kupionych książek koszt wysyłki liczony jest tylko raz i wynosi:

- 7,50 polecony/paczka ekonomiczna

- 9.00 polecony/paczka priorytet



DODATKOWE INFORMACJE O WYSYŁCE I PŁATNOŚCI:

- Wysyłkę realizujemy 2 razy w tygodniu za pośrednictwem Poczty Polskiej

- Książki wysyłamy w bezpiecznych "bąbelkowych" kopertach

- Nie wysyłamy za pobraniem, za granicę, nie ma także możliwości odbioru osobistego

- Forma płatności: płatne z góry (zwykły przelew/Płacę z Allegro)

- W przypadku większej ilości zakupionych książek, prosimy o wpłatę w terminie 10 dni - niestety nie przetrzymujemy zakupionych książek "na później":)

Darmowy Hosting na Zdjęcia Fotki i Obrazki Darmowy Hosting na Zdjęcia Fotki i Obrazki Darmowy Hosting na Zdjęcia Fotki i Obrazki Darmowy Hosting na Zdjęcia Fotki i Obrazki Darmowy Hosting na Zdjęcia Fotki i Obrazki Darmowy Hosting na Zdjęcia Fotki i Obrazki Darmowy Hosting na Zdjęcia Fotki i Obrazki Darmowy Hosting na Zdjęcia Fotki i Obrazki Darmowy Hosting na Zdjęcia Fotki i Obrazki Darmowy Hosting na Zdjęcia Fotki i Obrazki Darmowy Hosting na Zdjęcia Fotki i Obrazki Darmowy Hosting na Zdjęcia Fotki i Obrazki Darmowy Hosting na Zdjęcia Fotki i Obrazki Darmowy Hosting na Zdjęcia Fotki i Obrazki Darmowy Hosting na Zdjęcia Fotki i Obrazki Darmowy Hosting na Zdjęcia Fotki i Obrazki Darmowy Hosting na Zdjęcia Fotki i Obrazki Darmowy Hosting na Zdjęcia Fotki i Obrazki Darmowy Hosting na Zdjęcia Fotki i Obrazki Darmowy Hosting na Zdjęcia Fotki i Obrazki Darmowy Hosting na Zdjęcia Fotki i Obrazki Darmowy Hosting na Zdjęcia Fotki i Obrazki Darmowy Hosting na Zdjęcia Fotki i Obrazki Darmowy Hosting na Zdjęcia Fotki i Obrazki Darmowy Hosting na Zdjęcia Fotki i Obrazki