Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Namiestnik Galicji Andrzej Potocki, Lwów 1902 r.

08-03-2015, 23:19
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Najwyzsza cena licytacji: zł      Aktualna cena: 27.67 zł     
Użytkownik am74kw
numer aukcji: 5145472762
Miejscowość Kraków
Licytowało: 2    Wyświetleń: 94   
Koniec: 08-03-2015 21:50:11
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Odręczny podpis Andrzeja Potockiego (biogram patrz niżej) jako marszałka krajowego na dokumencie Wydziału Krajowego wystawionym 23 IV 1902 we Lwowie. Treść dotyczy przyznania gratyfikacji pieniężnej Stanisławowi Daczyńskiemu - nauczycielowi rysunków w szkole w Kołomyi. Dokument na papierze urzędowym, u dołu dwie pieczęci Wydziału Krajowego odciśnięte w tuszu, obok odręczny podpis: Potocki.

Folio, wymiary 21 x 34 cm, na ostatniej stronie wpisany adres odbiorcy oraz rozcięta po otwarciu zalepka Wydziału Krajowego. Dokument ze śladami składania, drobne zagniecenia i zaplamienia, niewielkie naddarcie, lekko wyczuwalna woń stęchlizny, stan dobry.

Andrzej Potocki (1[zasłonięte]861-19) marszałek Sejmu Krajowego, namiestnik Galicji, zamordowany przez Ukraińca. Jeden z największych właścicieli ziemi i obiektów przemysłowych w Galicji, kolekcjoner, filantrop, dziedziczny członek Izby Panów Rady Państwa, rzecznik porozumienia z Ukraińcami.

Stanisław Daczyński (1856–1922) artysta malarz, nauczyciel rysunków w szkole w Kołomyi. Studiował w Szkole Sztuk Pięknych w Krakowie, m.in. pod kierunkiem Łuszczkiewicza, Cynka i Matejki. Od 1888 nauczyciel rysunków w Szkole Przemysłu Ceramicznego w Kołomyi, zajmował się sztuka użytkową i dekoracją wnętrz, wykonywał polichromie. Malował olejno i akwarelą, tematyka: sceny z polowań, obrazy historyczne i rodzajowe (gł. Huculszczyzna i Zakopane). Obrazy prezentował na wystawach w Krakowie, Lwowie, Warszawie i Poznaniu, nagradzany za obrazy i projekty dekoracji.
Zdjęcia przedmiotu

kliknij, aby powiększyć