ZASKAKUJĄCY HEŁM NORMANDZKI
Prezentowany model jest wierną repliką oryginału (wymiary 1:1)
REPLIKI NASZEJ FIRMY CENIONE SĄ PRZEZ NAJWYŻSZEJ KLASY KOLEKCJONERÓW.
ŚWIETNIE NADAJĄ SIĘ NA PREZENT M.IN. DLA: SZEFA, MĘŻA, CHŁOPAKA ITP.
W OFERCIE POSIADAMY TAKŻE EKSKLUZYWNE OPAKOWANIA DREWNIANE ORAZ SZEROKĄ GAMĘ PRODUKTÓW DO EKSPOZYCJI REPLIK BRONI PALNEJ I BRONI BIAŁEJ, TAKICH JAK : RAMY, ZAWIESZKI, STOJAKI, TABLA itp.
Producent: Płatnerze Hiszpańscy (AGI3825/I.09 )
obwód wew 69 cm
średnica 21 cm x 23 cm
wysokość całkowita 34 cm
waga: 1,5 kg
Model ten wykonany jest ze stali toledańskiej.
Hełm można założyć na głowę ( posiada w środku dodatkową czapeczkę bawełnianą).
Cena obejmuje również metalowy stojak na hełm.
CIEKAWOSTKA:
Normanowie (st.-nord. Norrmaen = 'ludzie północy') – określenie stosowane w zachodniej Europie dla określenia mieszkańców Skandynawii w okresie ich ekspansji handlowej i terytorialnej w VIII-XII wieku. Od IX w. Normanowie na podbijanych terenach tworzyli nowe organizacje państwowe np. Normandia czy Islandia.
Począwszy od X wieku, znaczenie terminu Normanowie zostało praktycznie ograniczone do powstałej w Normandii silnej i świetnie uzbrojonej grupy feudalnych rycerzy rządzących tym państwem, będących potomkami wikingów. Normanowie w tym sensie stali się integralną częścią rycerstwa zachodniej Europy osiągając wiele sukcesów w licznych podbojach. Do najbardziej znanych zalicza się zdobycie Anglii pod wodzą Wilhelma Zdobywcy, zdobycie przez Roberta Guiscarda najpierw Sycylii, a potem także południowych Włoch, prowadzona przez Roberta Guiscarda wojna z Bizancjum, która doprowadziła do całkowitego wyparcia Bizancjum z Włoch, oraz udział w I i III Wyprawie Krzyżowej silnych kontyngentów normańskich z Anglii, Normandii i Włoch. W Normandii, Anglii i Włoszech rycerstwo normandzkie powoli wtopiło się w miejscową ludność, choć do dziś w tych krajach wiele rodów arystokratycznych wywodzi swoje początki od normańskich przodków.
Hełm normandzki — wczesnośredniowieczny hełm otwarty w kształcie sferycznego stożka z charakterystycznym prostokątnym nosalem. Choć przypisuje się go Normanom, w rzeczywistości używany był w całej Europie w X i XI wieku. Zdaniem wielu badaczy stożkowatość świadczy o wschodnich wpływach.