Miód pochodzi z rodzinnej pasieki z przepięknych i ekologicznych pól i lasów z okolic Drzewicy -1,4 kg w 0,9 L słoiku!! ZWRÓĆ UWAGĘ U KOGO KUPUJESZ...,
Kto rozlewał po zbiorze prosto do słoików, a kto później z rozgrzewał i przelewał z wiader czy beczek niszcząc enzymy i inne właściwości, KTO WIE KOMU I JAK WOLNO STOSOWAĆ nie tylko z powodu nadwrażliwości ale np. zagrożeń dla stawów, starzenia kolagenu i skóry czy trzustki..., bo przecież jasne i logiczne, że NIE KAŻDY komu dasz dłuto i deskę zrobi z nich taki sam użytek...
Ojciec medycyny Hipokrates polecał miód jako lek, w tym także na rany. O miodzie jako leku wspomina Biblia i Koran. Również dziś doceniają go naukowcy. Ma wiele właściwości zdrowotnych, a nawet odchudzających, a szczególnie dietetycy... polecają go w diecie odchudzającej, a mianowicie ...-... g miodu( wiecej info po zakupie) dziennie w postaci roztworu ... lub spożywanego łącznie z ... lub ... ( wiecej info po zakupie).
Doktor Richard White, fizjolog ze szpitala w Aberdeen (Szkocja), który od wielu lat prowadzi badania nad miodem, mówi: – Pszczoły wytwarzają naturalne związki chemiczne, które chronią miód przed zepsuciem przez pleśń czy bakterie. Owe związki zabijają bakterie i łagodzą stany zapalne, zwłaszcza rany, które nie chcą się szybko goić.
Jest to produkt spożywczy wytworzony przez pszczoły z nektaru roślin lub spadzi. Z definicji tej wynika, że za miód naturalny można uznać tylko substancję produkowaną z nektaru kwiatowego lub ze spadzi albo z obu tych surowców naraz. "Miód jest naturalnym słodkim produktem wytwarzanym przez pszczoły (Apis mellifera) przez łączenie z własnymi specyficznymi substancjami nektaru roślin lub wydzielin żywych części roślin, lub wydalin owadów ssących soki żywych części roślin, składowanym, odparowywanym i pozostawionym do dojrzewania w plastrach." Wraz z nawrotem do naturalnego i zdrowego sposobu odżywiania się i stosowania produktów żywnościowych bez dodatków substancji chemicznych rośnie rola miodu pszczelego jako cennej substancji odżywczo-leczniczej i przyprawowej.
Miód jako uzupełniający środek spożywczy i dietetyczny wymaga racjonalnego dawkowania. Według specjalistów ... dzienna dawka miodu dla osoby dorosłej wynosi ...-... g( wiecej info po zakupie), co odpowiada ...-... łyżkom stołowym, przyjmowanym kilka razy dziennie (łyżka stołowa odpowiada około... g miodu). W celu zapewnienia lepszego wchłaniania należy rozpuścić go w ..., ... czy ... i pić ... lub .... Jeszcze korzystniejsze działanie uzyskuje się przez powolne wprowadzanie miodu ...i.... W ten sposób składniki czynne miodu wchłaniane są z ... bezpośrednio do krwi, z pominięciem układu wrotnego .... ( wiecej info po zakupie)
Miód leczy
Lecznicze spożywanie miodu:
Spożywanie miodu rozpuszczonego w ... (...na 1/3 szklanki ... jonizowanej z wyprzedzeniem ...-... godzin) zwiększa przyswajalność o 6 - 200 razy. Praktycznie przygotowanie napoju robi się wieczorem a spożywa rano przed jedzeniem.
Dawkowanie:
Według niektórych źródeł miód polecany jest jako dodatek do mleka matki lub ... od pierwszych dni życia dziecka w ilości ... dziennie. Jeśli przyjmiemy, że jedna łyżeczka od herbaty odpowiada około ... g miodu, to niemowlętom podaje się od ... do... g tego produktu w ciągu dnia.
Dzieci od 1 tygodnia życia ... g dziennie
Niemowlaki ... g dziennie
Z innych ostatnich badań wynika, że dzieci do 1 roku życia nie powinny jeść miodu, chyba, że suma korzyści przeważa potencjalne skutki uboczne!
Dzieci od 2-6 lat ...-... g dziennie
Dzieci od 6-12 lat ...-... g dziennie
Młodzież i dorośli ...-... g dziennie
Płaska łyżeczka do herbaty = ...g miodu
Łyżka stołowa = ...g miodu
100 g miodu = ... kcal
Dawkowanie uzależnione jest od tego, czy stosujemy miód leczniczo, profilaktycznie czy odżywczo. Kuracja miodowa lecznicza wymaga większych dawek, powinna potrwać 1-3 miesięcy. Najlepiej zastosować ją wiosną lub jesienią.
Przeciwwskazania: Nadwrażliwość i nietolerancja ze strony przewodu pokarmowego, cukrzyca wyjątek miód akacjowy. Trzeba wiedzieć, że są osoby uczulone na miód pszczeli. Nietolerancja może się objawiać nudnościami, wymiotami, biegunką, wysypką, świądem.
W zaburzeniach przewodu pokarmowego u dzieci (wymioty, biegunki) stosuje się ... z dodatkiem odwaru ... i ... % miodu. Dzieciom w wieku do 6 lat podaje się na ogół ... łyżeczki (około ... g), dzieciom w wieku 6-12 lat - ... łyżeczek (około ... g), a dzieciom starszym - ...-... łyżki stołowe miodu dziennie (...-...g). U osób powyżej 70. roku życia zaleca się przyjmowanie ... łyżeczek (... g) miodu dziennie po rozpuszczeniu w szklance ... .... Z kolei u osób wykonujących ciężką pracę fizyczną i umysłową, w momencie wystąpienia kryzysu obniżonej zdolności do pracy z powodu tzw. skrytego głodu, pomocne jest spożycie ...-... łyżeczki miodu bezpośrednio lub po rozpuszczeniu w szklance ... .... Inaczej przedstawia się dawkowanie miodu u sportowców. W okresie wzmożonego wysiłku sportowego zaleca się przyjmowanie ...-... łyżek stołowych miodu w czasie ... i przed snem, co odpowiada ...-... g tego produktu. Specjaliści polecają spożycie ... łyżek stołowych miodu (... g) na pół godziny przed zawodami, w przerwach meczów oraz po wysiłku w celu szybkiej odnowy wydatkowanej energii. Szczególnie cenne dla organizmu sportowca jest przyjmowanie miodu w trakcie ... lub ... w postaci dodatku do innych produktów spożywczych: ..., ..., ..., sałatek .... Polecany jest także w miejsce innych środków słodzących i do smarowania pieczywa.
Zgodnie z zasadami racjonalnego żywienia sportowców dzienne zapotrzebowanie na miód wynosi ... g, natomiast na cukier i glukozę odpowiednio ... i ... g. Z ogólnej dawki węglowodanów cukry proste mogą stanowić ...%, a pozostałe cukry ...%. Według innych danych w okresie prób sportowych powinno się przyjmować ...-... g miodu dziennie. Jeszcze inne dawkowanie polecają dietetycy niemieccy w diecie odchudzającej, a mianowicie ...-... g miodu dziennie w postaci roztworu ... lub spożywanego łącznie z ... lub ....
Spytaj, czy rana, którą chcesz wyleczyć, może być smarowana miodem.
I pamiętaj, że słodki opatrunek zrobiony ze starego miodu nie działa.
UWAGA: Udzielamy również na wysokim poziomie naukowym i praktycznym wszelkich usług z zakresu diagnostyki naturopatycznej, ziołolecznictwa, kręgarstwa i naturalnych metod terapii. Specjalizujemy się w najtrudniejszych przypadkach, kiedy inni nie potrafią pomóc, zarówno w alergiach czy astmach, jak i Crohnie, WZW czy nowotworach. Udzielamy konsultacji fizjologicznych i dietetycznych gabinetom alergologicznym, odnowy biologicznej, uzdrowiskom, ośrodkom rehabilitacyjnym, ośrodkom fitness, Uniwersytetom III Wieku, stowarzyszeniom diabetyków, sportowcom, trenerom i osobom indywidualnym.
Prowadzimy kursy szkoleniowe, turnusy, wykłady i świadczymy wszelkie usługi w tym zakresie, w tym na indywidualne zamówienia ośrodków, firm i grup.
Szkolimy w systemach indywidualnych w w/w zakresach zarówno lekarzy, naturopatów, jak i osoby, które dopiero chcą zacząć swoją pasję w tych dziedzinach.
www.uleczyc-nieuleczalne.pl
Tel. 913[zasłonięte]421 lub 788[zasłonięte]757