Współpraca z innymi urządzeniami...
Nadajnik przeznaczony jest do współpracy z odbiornikami typu RSU, OPC, IDO. Do wzmacniania sygnału wykorzystywany jest retransmiter typ RTS 100 (wersja Beta). Retransmiter pozwala przedłużyć utrzymanie łączności o 1 km. Dla osiągania maksymalnych zasięgów zaleca się stosowanie odbiorników superheterodynowych (OPC, IDO).
Zasięgi pracy...
Podawane zasięgi dotyczą przestrzeni otwartej (bez przeszkód, kiedy odbiornik i pilot “się widzą”). Jeżeli pomiędzy odbiornikiem a nadajnikiem znajdują się przeszkody, należy przewidzieć zmniejszenie zasięgu pracy odpowiednio dla: drewna i gipsu o 5-20% * cegły o 20-40 % * betonu zbrojonego o 40 - 80%. Przy dużej ilości przeszkód zalecamy konfigurowanie zestawów na bazie odbiorników klasy SH oraz stosowanie retransmiterów. Przy przeszkodach metalowych stosowanie systemów radiowych nie jest zalecane. Należy rozważyć zainstalowanie modułu WLC201, który pozwala na ominięcie tego typu przeszkód.
Kod zmienny...
Transmisja pomiędzy nadajnikiem i odbiornikiem oparta jest na kodzie zmiennym (KEELOQ firmy Microchip Technology Inc.), który zapewnia wysokie bezpieczeństwo użytkowania oraz odporność na sygnały radiowe pochodzące z innych urządzeń. Każdy nadajnik posiada swój indywidualny kod. Odbiornik reaguje tylko na te transmisje, które pochodzą z nadajników zaprogramowanych do jego pamięci.
Częstotliwość 433,92MHz...
Pasmo nie wymagające specjalnych zezwoleń i koncesji na użytkowanie. Montaż urządzeń nie wymaga zgłaszania do URTIP.