Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

NA STRAŻY SWEJ STAĆ BĘDĘ DVD

09-11-2014, 11:53
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 12.59 zł     
Użytkownik alexanderwielki1
numer aukcji: 4686899812
Miejscowość Rzeszów
Wyświetleń: 3   
Koniec: 09-11-2014, 10:52

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Opakowanie: w folii
Liczba płyt w wydaniu: jedna

info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

  • O Nas
  • Zasady sprzedaży
  • Płatności i transport
  • Władca pierścieni
  • Harry Potter
  • Barbie
  • Disney
  • Zmierzch
  • Piraci z Karaibów
  • Shrek
Kategorie
  • Akcja
  • Animacja
  • Biograficzne
  • Bollywood
  • Disney DVD
  • Dokumentalne
  • Dramaty
  • Fantasy
  • Filmy dla dzieci
  • Filmy polskie
  • Historyczne
  • Horrory
  • Kabarety
  • Komedie
  • Koncerty
  • Kryminały
  • Musicale
  • Obyczajowe
  • Przygodowe
  • Science fiction
  • Sensacyjne
  • Seriale
  • Thrillery
  • VCD
  • Westerny
  • Wojenne
  • Zestawy, pakiety
Kontakt
e-mail: [zasłonięte]@gmail.com

tel.: 17 [zasłonięte] 06
tel.: 509 [zasłonięte] 844

poniedziałek - piątek
od 9.00 do 16.00

Na straży swej stać będę DVD

23 września 1939 roku. Janek Klimza po klęsce kampanii wrześniowej powraca w mundurze na swój rodzinny Śląsk. Obserwuje podział społeczności, której znaczna część manifestuje swe poparcie dla III Rzeszy. Przyjacielowi Darkowi i jego atrakcyjnej siostrze Majce zdradza chęć założenia konspiracyjnej organizacji antyniemieckiej. Wkrótce zostają zaprzysiężeni jej pierwsi członkowie.

Janek odrzuca zaloty Majki, która pełni w organizacji funkcję łączniczki. Dziewczyna czuje się poniżona. Niespodziewanie gestapo dokonuje równoczesnych aresztowań wśród członków organizacji, Janek tylko dzięki poświęceniu matki kolegi wydostaje się z zasadzki.

Spośród aresztowanych zostaje zwolniona tylko Majka, co wzbudza podejrzenia. Śledząc ją Klimza stwierdza, że dziewczyna często odwiedza mieszkanie niemieckiego oficera. Postanawia sam wykonać wyrok: w przebraniu listonosza dostaje się do mieszkania, gdzie zastaje Majkę w łóżku z kochankiem. Zabija Niemca, ale nie może strzelić do rozhisteryzowanej dziewczyny. Pozostali na wolności postanawiają odbudować organizację. Nowym hasłem staje się cytat z Biblii: Na straży swej stać będę.

Informacje o produkcji:
Dystrybutor: GM Distribution
Reżyseria: Kazimierz Kutz
Obsada: Krzysztof Kolberger , Iwona Świętochowska
Rok produkcji: 1983
Czas trwania: 103 min
Materiały dodatkowe: dostęp do scen
Dane techniczne:
Region: 2
Format obrazu: 4:3
Wydanie: 1 płytowe
Dzwięk: Dolby Digital 2.0: polski
System: PAL
Napisy: brak
Stan płyty: płyta oryginalna, nowa w folii fabrycznej