Jedyny na rynku wyciąg do domu z profilu 80x60x2 mm
Do jego produkcji użyliśmy profilu 80x60 o grubości 2mm, pierwszej kategorii z atestem, który stosujemy w produkcji sprzętów z linii profesjonalnej. Żadna inna firma nie stosuje w produkcji sprzętów do domowych siłowni, tak potężnego profilu. A to wszystko po to, aby dać Ci gwarancje ze nasz sprzęt nie złamie się jak
inne tańsze wyciągi. Dzięki tak niezawodnej konstrukcji możesz z tym wyciągiem robić SUPER SERIE z MEGA obciążeniem. Ten wyciąg wytrzyma 150 KILO.
2 sposoby treningu na wyciągu górny i dolny
Z tym wyciągiem możesz trenować na 2 sposoby: ściągając drążek na wyciągu górnym lub ćwiczyć grzbiet na wyciągu dolnym. Zmiana z wyciągu górnego na dolny jest bardzo szybka, wystarczy że przepniesz linkę na karabinku i gotowe. Nie musisz nić odkręcać i demontować. Dzięki grubej, stabilnej podporze na stopy będziesz mógł wygodnie przyciągać linkę wyciągu dolnego.
Pewnie myślisz, że zaoszczędziliśmy na kółkach?
Nie, nigdy nie tniemy kosztów na Twoim bezpieczeństwie. Z tym wyciągiem kupujesz grube, plastikowe, solidne ze stalowymi łożyskami kółka, wykonane według naszego projektu. Zapewnią Ci sprawne i ciche działanie wyciągu podczas ćwiczeń. Głębokie rowki sprawiają, że linka dobrze się prowadzi i nie wypada z kółka. Zobacz szczegóły konstrukcji kółek Kelton na naszej stronie z testami www.testy.kelton.pl.
Porady treningowe od profesorów AWF Kraków dla Ciebie.
Przyciąganie drążka wyciągu jest jednym z najbardziej złożonych ćwiczeń górnej części ciała, mającym wiele wariantów. Przyciąganie do klatki piersiowej jest bardziej funkcjonalne niż tradycyjne do karku.
Oto specjalnie dla Ciebie porady od profesorów wykładających na AWF w Krakowie jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia na wyciągu Kelton Orus. Podczas treningu wykonuj powolne ruchy w pełnym zakresie, unikaj niekontrolowanego pociągania. Nie pochylaj się i nie cofaj barków. Kąt odchylenia do tyłu może wynosić od 15 do 45 stopni. Możesz wybrać inne pochylenie w każdej serii jeśli chcesz kłaść nacisk na inne części mięśnia najszerszego i czworobocznego. Jednak nie zmieniaj kąta pochylenia ciała w trakcie wykonywania danej serii (dolna część pleców zaczyna wtedy za bardzo pracować). Klatkę piersiową wysuń do przodu, ściągnij łopatki. Ściągaj drążek prosto do dołu, wnętrza dłoni skieruj do przodu. W miarę przyciągnia drążka do klatki utrzymuj tułów w stabilnej pozycji. Skoncentruj się na wysiłku górnego grzbietu, a nie na bicepsach czy przedramionach (które też pracują), napinaj mięsień najszerszy grzbietu, a rozluźniaj dłonie i ramiona.
W tym ćwiczeniu również bardzo ważny jest rodzaj chwytu drążka. Profesorzy AWF radzą, abyś ćwiczył zarówno: nachwytem jak i podchwytem. Ponieważ, gdy ściągasz drążek trzymając go bardzo szerokim nachwytem silno stymulujesz najważniejszej części mięśni najszerszych grzbietu. W momencie gdy ściągasz drążek podchwytem odpowiadającym szerokości Twoich ramion stymulujesz najniższe partię mięśni najszerszych grzbietu.
Bardzo ważna jest również zatrzymanie drążka. W momencie gdy na około 2 sekundy zatrzymasz drążek w pozycji pełnego skurczu mięśni najszerszych grzbietu, a więc albo przy karku, albo przy klatce piersiowej, aktywizujesz większą liczbę włókien mięśniowych, a to przyspiesza ich rozwój.
Kelton wyciąg Otus idealnie sprawdzi się, jeśli masz którąkolwiek z ławek z serii Kelton Tryton, Spartan lub Hyperion
Wystarczy dostawić łąwkę do wyciągu i już możesz zacząć ściągać ciężary do karku lub klaty. Przywiązujemy wagę, by nie tylko
na naszych najdroższych sprzętach ćwiczyło Ci się wygodnie, komfortowo i bezpiecznie.
A co z obciążeniem?
System nakładania ciężarów, skonstruowaliśmy z pręta o średnicy 25 mm, możesz zamontować na nim ciężary z dokładnością, co do 1 kg.
Dzięki temu masz możliwość dobrania obciążenia idealnie do swoich potrzeb i stopnia zaawansowania w ćwiczeniach.
Ciężar mocno dokręcisz i przez to odpowiednio zabezpieczysz dwoma zaciskami śrubowymi fi 28 mm ze stali ocynkowanej. To rozwiązanie da Ci 100% poczucia bezpieczeństwa podczas treningu.
System montażu do ściany
Aby wyciąg w pełni spełniał swoje funkcje musisz go zamontować do ściany. Pewnie zastanawiasz się, czemu nie dodajemy kołków montażowych w komplecie?
Już tłumaczę.
Wiemy z naszego doświadczenia, że kołki, które wysyłaliśmy razem ze sprzętem czasami nie pasowały do wszystkich materiałów, z których wykonywane są ściany.
Dlatego wolimy nie ryzykować, że przez źle dobrane kołki montażowe sprzęt może być zbyt słabo zamocowany. Profesjonalnej porady udzielą Ci specjaliści w sklepach budowlanych i dobiorą kołki odpowiednie do materiału, z którego wykonana jest Twoja ściana.
Tulejki mocujące
Nie musisz już obawiać się o to, że jak weźmiesz za duży ciężar to linka wyciągu wyślizgnie się z zacisków. System mocowania linki skonstruowaliśmy z tulejki
zakręcanej na 2 imbusy, przez co na pewno nie oberwiesz drążkiem w trakcie ćwiczenia.
Dodatkowo w systemie mocowania drążka zamontowaliśmy grubą, gumową kulę z metalową nakładką, która amortyzuje drążek i zapobiega jego obijaniu o górną belkę wyciągu.
Na tym wyciągu nie musisz ćwiczyć tylko drążkiem długim HD3 możesz wymieniać drążki w prosty i szybki sposób, co daje Ci możliwość ćwiczenia nieograniczonej gamy mięśni.
Bądź pierwszy, wyposaż swoją siłkę w wyciąg Kelton HOME Otus. Jedyny wyciąg na rynku z profilu 80x60x2 mm. Przenieś rozwiązania z profesjonalnych maszyn do Twojej siłowni. Zacznij już dziś hardcorowy trening na GRZBIET!