Jeśli chcesz by Twoje kreacje zwracały uwagę to używaj do ich tworzenia zwracającego uwagę narzędzia. Taki charakter ma nowy nóż krążkowy RTY-2/C - trudno bowiem nie zauważyć jego rękojeści w żywym, morskim kolorze. Wyprofilowana rękojeść zapewnia wygodne cięcie a poprzeczne rowki na krawędzi noża, podobnie jak i ziarnista faktura na powierzchni zapobiegają ślizganiu się palców.
Nóż ten wykorzystuje, podobnie jak model RTY-2/G ostrze o średnicy 45mm, jednak istotną konstrukcyjną różnicą w budowie tych modeli jest funkcja szybkiej wymiany ostrza, która zapewnia duży komfort użytkowania. Realizowana jest ona przez suwak, który cofnięty do rękojeści, uwalnia oś ostrza pozwalając jej swobodnie wysunąć się z rękojeści wraz z ostrzem. Po zdjęciu starego ostrza i założeniu nowego wystarczy wsunąć oś na swoje miejsce i zatrzasnąć na niej suwak blokujący, aby rozpocząć cięcie ponownie.
Bezpieczeństwo przed i po cięciu zapewnia przesuwna osłona ostrza. Narzędzie do prawo- i leworęcznego użytkowania. Ostrze wymienne RB45.
Cięcie nożem krążkowym możliwe jest jedynie na macie podkładowej. Ostrze jest wykonane z twardej stali wolframowej i próba cięcia na innym podłożu spowoduje jego szybkie uszkodzenie.
UWAGI
Ostrza marki OLFA są niezwykle ostre.
Podczas cięcia oraz wymiany ostrza należy zachować szczególną ostrożność.
Zużyte ostrza mogą być także niebezpieczne.
Trzeba pamiętać aby przed ich wyrzuceniem odpowiednio je zabezpieczyć .