O roślinie
Mydleniec wiechowaty
Koelreuteria paniculata
Mydleniec wiechowaty,(roztrzeplin wiechowaty) u nas ma pokrój krzewu lub małego drzewka o wysokości do 8 m. W młodości korona jest wąska i luźna, w starszym wieku parasolowata. Pędy w pierwszym roku delikatnie omszone, dwuletnie nagie i brązowe. Kora jest spękana podłużnie i tafelkowato. Liście dekoracyjne, długości 30-40 cm, jesienią żółte i pomarańczowe.
Kwiaty złotożółte wiechy, długości do 40 cm i szerokości 25 cm, pojawiają się na przełomie lipca i sierpnia. Owocem jest rozdęta trzykomorowa torebka, która po dojrzeniu pęka. Kwiaty dawniej miały zastosowanie w medycynie chińskiej. Z liści i gałązek produkowano czarny barwnik. Wymaga gleby przepuszczalnej. Może również rosnąć na glebach zasobnych w wapń. Należy go sadzić na stanowiskach słonecznych. Młode rośliny należy przesadzać z bryłą ziemi, ponieważ przesadzanie z gołym korzeniem znosi z trudem. Młode rośliny można na zimę okrywać, starsze są odporne na niskie temperatury .Nie wymaga cięcia. Stare obumierające gałęzie usuwamy pod koniec zimy.
Zdjęcia roślin są poglądowe. Z reguły przedstawiają przykładową roślinę w szczycie kwitnienia. W zależności w daty zamówienia, faktyczny wygląd rośliny może się różnić. Należy jednak pamiętać, że zamówiona roślina finalnie będzie wyglądać podobnie jak na zdjęciach.
Cechy produktu:
| Cecha |
Wartość |
| Wysokość rośliny |
30-60
|
| Typ produktu |
Sadzonka
|
| Grupa roślin |
- Liściaste
|
| Forma |
Drzewo |
| Siła wzrostu |
roślina szybkorosnąca |
| Docelowa wysokość |
5-8m |
| Barwa liści/igieł |
Zielone |
| Zimozieloność |
liście opadają na zimę |
| Nasłonecznienie |
- słoneczne
- półcieniste
|
| Wilgotność |
- podłoże umiarkowanie wilgotne
- roślina tolerancyjna
|
| ph podłoża |
- obojętne
|
| Rodzaj gleby |
przepuszczalna |
| Walory |
- ładne jesienne zabarwienie
- roślina miododajna
- roślina pachnąca
- ozdobne z kwiatów
|
| Zastosowanie |
- ogrody przydomowe
- soliter
|
| Barwa kwiatów |
żólte |
| Pora kwitnienia |
- lipiec
- sierpień
|
| Owoce |
- Ozdobne
- Brązowe
|
| Pora owocowania |
- wrzesień
- październik
|
| Mrozoodporność |
zalecana okrywanie młodych rośliń |
Kilka zdjęć
Sprzedaż Hurtowa
Jeśli jesteś zainteresowany zakupem większej ilości produktów, to jesteśmy w stanie zaproponować lepsze ceny. Prosimy o kontakt telefoniczny ( 508 [zasłonięte] 701) lub mailowy ([zasłonięte]@kielkowski-szkolka.pl) w celu ustalenia dokładnych warunków.
Wysyłka
Kupując na kilku naszych aukcjach zawsze płacisz jeden koszt transportu. Przed płatnością skontaktuj się z nami w celu ustalenia w ilu kartonach się to zamówienie zmieści.
Towar wysyłamy od poniedziału do środy. Robimy to żeby uchronić rośliny przed ewentualnym leżakowaniem przez weekend roślin na magazynie firmy kurierskiej. Jeśli jednak ci bardzo zależy to wyślemy ten towat na twoją prośbę w czwartek lub piątek.
Najczęście Paczki pakowane są w sobotę i niedzielę, a w poniedziałek masowo wysyłane. Realizacja zamówienia to około 2-5 dni roboczych
Wysokość roślin
Proszę pamiętać że rośliny ciągle rosną, niektóre odmiany mają duży przyrost, inne rosną wolniej. W obrębie tej samej odmiany wzrost też może być różny z racji innego nasłonecznienia, gleby itp. Dlatego podane przez nas wymiary roślin są orientacyjne. Co jakiś czas staramy się te pomiary aktualizowac.
Poszukaj innych roślin według kategorii
Berberysy
Borówki
Budleje
Derenie
Jagody
Kaliny
Magnolie
Różaneczniki
Truskawki
Winorośle
Najczęściej sprzedawane
Zobacz inne nasze aukcje !!!