-
Część 1. Osobista
-
O czym jest ta książka
-
Autentyczność
-
Bolesny poród
-
Część 2. Racjonalna
-
Na czym polega dobry związek
-
Kim jesteś
-
Trochę o Bogu
-
Trochę o genach
-
Recepta na idealny związek
-
Coś więcej niż rozum
-
Wolna wola
-
Odpowiedzialność
-
Akceptacja
-
Słowa i czyny
-
Zasada porozumiwania się
-
Sztuka manipulacji
-
Miłość i przyjaźń
-
Seks
-
Dzieci
-
Jak skutecznie być razem
-
Seks bez miłośći
-
Jak się pieścić
-
Inne miłości
-
MY w internecie
-
Część 3. Emocjonalna
-
Duch bagien
-
Drzewo życia
-
Śmiertelny uścisk
-
Wewnętrzne dziecko
-
Kapłanka udziela ślubu
-
Mistrzowie
-
Światło świadomości
-
Ból
-
Rwący potok
-
Czarny byk
-
Jedno życie
-
Część 4. Fantastyczna
-
Taniec trzydziestu kroków
-
Sens życia
-
Quo vadis
Czy wiesz, dlaczego oraz w jakim stopniu Twoje szczęście zależy od relacji z innymi ludźmi?
Przeczytaj tę historię, zanim odpowiesz sobie na to pytanie:
Stary profesor stanął przed swymi studentami, wziął duży słój i wypełnił go po brzeg kamieniami. Potem zapytał studentów, czy ich zdaniem słój jest pełny, oni zaś potwierdzili. Wtedy wsypał do słoika trochę żwiru i lekko potrząsnął. Żwir stoczył się w wolną przestrzeń między kamieniami. Profesor ponownie zapytał studentów, czy słoik jest pełny, a oni ze śmiechem przytaknęli. Profesor wziął pudełko piasku i wsypał go, potrząsając słojem. W ten sposób piasek wypełnił pozostałą jeszcze wolną przestrzeń. Profesor powiedział:
Chciałbym, byście wiedzieli, że ten słój jest jak Wasze życie. Kamienie – to ważne rzeczy w życiu: Wasza rodzina, Wasz partner, Wasze dzieci, Wasze zdrowie. Gdyby nie było wszystkiego innego, Wasze życie i tak byłoby wypełnione. Żwir – to inne, mniej ważne rzeczy: Wasze mieszkanie, Wasz dom albo Wasze auto. Piasek symbolizuje całkiem drobne rzeczy w życiu, w tym Wasza ciężką pracę.
Jeżeli najpierw napełnicie słój piaskiem, nie będzie już miejsca na żwir, a tym bardziej na kamienie. Tak jest też w życiu. Jeśli poświęcicie całą Waszą energię na drobne rzeczy, nie będziecie jej mieli na rzeczy istotne. Dlatego dbajcie o rzeczy istotne – poświęcajcie czas Waszym dzieciom i Waszemu partnerowi, dbajcie o zdrowie. Zostanie Wam jeszcze dość czasu na pracę, dom, zabawę itd. Zważajcie przede wszystkim na duże kamienie – one są tym, co się naprawdę liczy. Reszta to piasek.
Twoja obecność na tej stronie potwierdza fakt, iż rozumiesz, jak ważne są Twoje relacje z najbliższymi, a przede wszystkim z Twoim partnerem. Dowiedz się teraz, jak je pielęgnować, aby były one Twoim filarem w życiu.
Kilka słów od Tadeusza Niwińskiego o książce
"My – czyli jak być razem":
Książka „MY” mówi o związkach, o tym, jak je tworzyć i pielęgnować. Wyjaśnia, na czym polegają te udane, jakie są ich dobre i złe strony oraz jak warto w takim związku postępować. Traktuje również o miłości, przyjaźni i zasadach współżycia z ludźmi: jak zgodnie, a jednocześnie asertywnie i z poczuciem własnego prawa do samorealizacji współdziałać z innymi.
Publikacja opiera się na założeniu, że tylko Ty możesz zmienić cokolwiek w swoim życiu. Nie ma tu więc rozważań na temat Twojego partnera i wszystkiego, co by było, gdyby… Świat jest taki, jaki jest, a my możemy zmienić tylko to, co jest w nas samych. Podane tu rady prowadzą więc do zmian, których możesz dokonać w sobie.
Tadeusz Niwiński zaczął prowadzić warsztaty i kursy w Polsce w 1992 roku. Kursy Systemu TeTa są jednym z najlepszych sposobów popularyzowania wiedzy na temat samouznania. Nie stanowią terapii, ale skuteczną formę inspiracji do zastanowienia się nad własnym życiem, do podjęcia działań w kierunku samorozwoju i poprawy jakości własnego życia. Są okazją do niezwykłych przeżyć w atmosferze ciepła i otwartości. Uczą odpowiedzialności za swoje życie.
Książka JA znalazła się na Złotej Liście książek polecanych w ramach kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom.
Tadeusz Niwiński mówi o sobie:
Życie jest dla mnie fascynującą przygodą i nie wyobrażam sobie, aby można było marnować taką okazję. Jak do tej pory nie darowałem życiu w zdobywaniu tego, co najlepsze: umiałem znaleźć najwspanialszą kobietę na świecie na partnerkę, mam z nią dwoje udanych dzieci i od niedawna najpiękniejsze na świecie wnuki, umiem kochać i być kochanym, znam mnóstwo wspaniałych ludzi i kontakt z nimi sprawia mi przyjemność, umiem myśleć logicznie i myślenie sprawia mi radość, zawodowo robiłem zawsze to, co lubię, i wiem, co jeszcze chcę osiągnąć, mieszkam w najpiękniejszym mieście na świecie, jestem niezależny pod wieloma względami, nie boję się marzyć i wiem, czego chcę.
Jest uczniem m.in. Nathaniela Brandena i Briana Tracy'ego.
Dobre małżeństwo nie jest czymś danym człowiekowi automatycznie, a udany związek jest bardziej tworem intelektu niż biologii
Według statystyk ponad 50% małżeństw w Ameryce Północnej rozpada się. Coraz częściej mówi się o tym, że małżeństwa są biologicznie obliczone na 4–7 lat – tyle czasu potrzeba na wychowanie niemowlęcia do momentu, w którym jest w stanie samo zdobywać pożywienie. Rosnąca liczba rozwodów potwierdza alarmującą w tej chwili potrzebę definiowania i redefiniowania koncepcji udanego związku.
Dobre małżeństwo nie jest czymś danym człowiekowi automatycznie, a udany związek jest bardziej tworem intelektu niż biologii. W naturalny sposób biologicznie zawiązane są tylko te 4- czy 7-letnie związki, natomiast długie i szczęśliwe partnerstwo jest czymś wyższym – czymś, co może wynikać bardziej z naszych zdolności intelektualnych niż z emocji.
- O naszym powodzeniu życiowym, sukcesie i zadowoleniu decyduje przede wszystkim umiejętność postępowania z rodziną, szefami, podwładnymi, przyjaciółmi, znajomymi i sąsiadami.
Olbrzymi rozwój techniki powoduje również konieczność nowego określenia naszego stosunku do ludzi, z którymi mamy na co dzień do czynienia. Wiele problemów, których doświadczamy w życiu, ma źródło w stosunkach interpersonalnych, czyli w kontaktach z ludźmi, szczególnie tymi bliżej z nami związanymi: rodziną, szefami, podwładnymi, przyjaciółmi, znajomymi i sąsiadami. Z drugiej strony o naszym powodzeniu życiowym, sukcesie i zadowoleniu decyduje przede wszystkim umiejętność (lub nieumiejętność) postępowania z ludźmi. Współżycie międzyludzkie powinno być jednym z podstawowych przedmiotów nauczanych w szkole i – miejmy nadzieję – prędzej czy później będzie.
- Udane przyjaźnie, szczęśliwe małżeństwa i kochające się rodziny nie są przypadkiem ani prezentem od rodziców, kosmitów, rządu lub siły wyższej – chociaż wielu ludzi zachowuje się, jakby tak właśnie było.
Tymczasem nie jest to kwestia zrządzenia losu, ale ciężkiej pracy! Nasz sukces w stosunkach z ludźmi jest wynikiem świadomego poznawania i stosowania praw funkcjonowania społeczeństwa, a także wiedzy na temat zasad działania ludzkiego umysłu – siedziby myśli, uczuć i emocji. Udane życie jest wynikiem pracy nad własną umiejętnością postępowania z otoczeniem. Ta umiejętność nigdy nie może być zbyt duża.
Czego konkretnie dowiesz się z tej książki?
- Jak się poruszać po świecie związków i co wpływa, że jedne są udane i długotrwałe, a inne rozpadają się po kilku latach?
- Czy miłość w dobie internetu jest możliwa? Jak ją rozpoznać?
- Jak pracować nad swoim małżeństwem?
- Jak się kochać, aby po 20 latach wciąż czerpać radość i przyjemność z seksu?
- Dlaczego w Polsce większość tematów tabu dotyczy związków i seksu?
- Co jest najlepszą metodą rozwiązywania konfliktów w związku?
Tadeusz Niwiński twierdzi, że od 40 lat jest niezmiennie zakochany w swojej żonie Teresie, że ją bezustannie podziwia i że nigdy w życiu nie poznał bardziej wartościowej kobiety. Swoją książkę napisał w sposób zrozumiały dla każdego, z poczuciem humoru odnosząc się do "fachowej" literatury psychologicznej. :) Niwiński jest prawdziwym praktykiem udanego związku oraz zrozumiałej treści
Co możesz zyskać, czytając tę publikację?
„MY” dzieli się na cztery części: oprócz wprowadzającej „rozgrzewki”, składa się z części racjonalnej, emocjonalnej i fantastycznej. Zebrane tutaj koncepcje Tadeusz Niwiński przetestował w różnych grupach dyskusyjnych w internecie.
Człowiekowi potrzebne są przede wszystkim techniki, które może zastosować w swoim życiu i których skuteczność może osobiście sprawdzić. Nasze oparte są na doświadczeniu zdobytym w trakcie stosowania wiedzy pochodzącej z setek książek i wykładów, którą oboje z Teresą wchłaniamy w Kanadzie – z szeroko otwartymi oczyma i nieopuszczającym nas poczuciem zachwytu: to działa! Chcę tutaj podkreślić, jak bardzo ważne jest stosowanie w praktyce tego, czego się uczymy w teorii i twierdzimy, że wyznajemy.
Niech „MY” będzie dla Ciebie inspiracją do próbowania nowych rzeczy, dzięki którym będziesz mógł poprawić swoje stosunki z innymi. Gotowość doskonalenia swoich umiejętności współżycia jest miarą jakości Twoich stosunków z ludźmi. To, w jakim stopniu umiesz – lub nie – z nimi postępować, decyduje przecież o Twoim zadowoleniu z życia.