1. Znajomi to wlasciwie znani: pisarze, malarze, scenografowie, rezyserzy teatralni i filmowi, aktorzy, piosenkarze. Osobowości, ktore maja juz publiczny stemplel i stanowia publiczna wlasnosc. Znamy ich twarze, twarze lub maski. Te które wybieraja sami, w jakich chcą nam sie utrwalic. Kreacje sceniczne, poezje, obrazy, książki, widowiska muszą starczać za calą prawdę o nich... Jacy są naprawdę? Stan b. dobry-. Str. 368.
2. Almanach współczesnych kompozytorów polskich nie jest monografią, daje jednak zaktualizowany przegląd dorobku polskich kompozytorów w różnych dziedzinach. Ponieważ jednak współczesnej twórczości nie wyróżnia data powstania utworu, lecz jego stylistyczne zaawansowanie w czasie, autorzy Almanachu uważali za konieczne uwzględnić w nim twórczość również tych kompozytorów, którzy zmarli po wojnie, oraz nazwiska Karola Szymanowskiego i Józefa Kofflera, jako wielkich indywidualności twórczych nowej polskiej muzyki. 1982. Stan dobry....
3. Ossolineum 1969. Janina Korolewicz - Waydowa to znakomita śpiewaczka, opisuje życie artystyczne i muzyczne od przełomu wieków do drugiej wojny światowej. Spotykała się z najwybitniejszymi śpiewakami świata, takim jak Caruso, Szalapin, Melba i o każdym ma do powiedzenia coś ciekawego. Stan dobry. Str. 422.
4. Państwowa opera w Warszawie 1955 program Dama pikowa.
5. Polita - Wiesława Czapińska. Str. 150. 1989. Stan dobry. ..
6. Sudolski Zbigniew. Panny Szymanowskie i ich losy. Opowieść o pannach Szymanowskich, osnuta na bogatym tle epoki, ukazuje losy dwóch córek pianistki Marii Szymanowskiej: Heleny - Franciszkowej Malewskiej i Celiny - Adamowej Mickiewiczowej, oraz ich przyrodniej siostry Zofii - Teofilowej Lenartowiczowej. Książka przedstawia życie codzienne i tułaczą dolę trzech znaczących rodzin polskich w XIX w. Akcja wiedzie z Warszawy i z Wilna do Moskwy, Petersburga, Paryża, Lozanny i Florencji. Ukazanie żywych portretów oddalenie niekiedy sensacyjnych plotek, odkrycie nieznanych kart o życiu Polaków w XIX w. Stan dobry, wycofana z biblioteki. 1986. Str. 420.
7. Krafftówna i Kucówna. Dwie książki, jedna z pieczęciami. Stan dobry. ...
8. Pamiętniki I. J. Paderewski. Spisała Mary Lawton. Tom IX. Stan dobry+. 1961. Str. 520.
9. Toscanini Harvey Sachs. Stan dobry+. 1988. Str. 470.
10. Santana Simon Leng. Charakterystyczne brzmienie Santany, mające swoje korzenie w muzyce afrykańskiej, latynoskiej i bluesowej, już pod koniec lat 60, zapewniło temu gitarzyście oraz jego zespołowi status legendy muzyki popularnej. Autor tej książki - Simon Leng - przeprowadził wiele rozmów z członkami i współpracownikami grupy Carlosa oraz z nim samym. Dzięki temu otrzymujemy intrygujący portret pioniera stylistyki word music, a jednocześnie jednego z największych gitarzystów, jakich wydał ten świat. Str. 214.
11. Stanisław Moniuszko Życie i twórczość. Nadzieja Drudzka. 1976. Str. 254. Stan dobry....
12. Wspomnienia z mojego życia Fiodor Szalapin. Str. 400. 1986. Stan b. dobry-. .
13. Słowniczek muzyczny Habela.
14. Chłopak z Sosnowca Jan Zieliński.
15. Dzikie orchidee Bogusław Kaczyński.
16. Nie żyłam samotnie Mira Zimińska - Sygietyńska.
17. Przybłęda Boży Beethoven Czyn i człowiek Witold Hulewicz.
18. Zasady muzyki Piotrowski. 1954.
19. Romain Rolland A. Kotula.1953.
20. Potępienie Paganiniego. Tragiczna historia genialnego skrzypka, potępionego przez rodzinę i Kościół, zdradzonego przez najlepszych przyjaciół. Antoni Winogradow.
21. Świat muzyki Podręcznik. Stan dobry-, widoczne ślady używania.
22. Mozart. S. Jarociński. 1954. Okładka zniszczona.